Přístroj, který zastřeší vaši zábavu |
Představte si zařízení, které by kompletně zastřešilo vaši domácí audiovizuální zábavu. Ten nejlepší obraz i zvuk by vám zprostředkovalo při sledování televize, hraní konzolových her i poslechu hudby. Pokud se vám tato představa zamlouvá, věnujte pozornost AV receiveru Yamaha RX-V585. Jde totiž o moderní přístroj, který vám popsanou platformu zábavy opravdu dokáže vytvořit. Stačí k němu připojit televizi, reproduktory a veškeré své domácí audio–video přístroje (herní konzoli, DVD přehrávač, Hi-Fi věž…) – poté už se ve svém obýváku můžete spolehnout na vždy dokonalý obraz i zvuk. |
![]() |
Nechte se obklopit zvukem |
Máte rádi, když vás v kině zvuk obklopuje ze všech stran? Pokud ano, AV receiver Yamaha RX-V585 je pro vás jako stvořený. Parádní prostorový zvuk totiž přinese i k vám domů. Postará se o to jeho 7 výstupních kanálů, které se mohou pochlubit vysokým výkonem 115 W na kanál a také podporou 3D zvuku Dolby Atmos a DTS:X. |
![]() |
Dokonale detailní obraz |
Co se týče obrazu, tento AV receiver podporuje i vysoké Ultra HD (4K) rozlišení a také technologie vysokého dynamického rozsahu (HDR) a širokého barevného gamutu (BT.2020). S moderním 4K rozlišením jsou přitom kompatibilní všechny jeho HDMI porty (4 vstupy, 1 výstup). Můžete se tak těšit na dokonale ostrý obraz s parádně realistickými detaily. Luxusní obrazové kvality se navíc dočkáte i při sledování videa v nižším rozlišení – postará se o to technologie 4K video upscaling, která dokáže méně kvalitní videozáznamy povznést na vyšší úroveň. |
![]() |
Těšte se na populární webové služby |
|
![]() |
Prostřednictvím vestavěného Wi-Fi modulu můžete AV receiver Yamaha RX-V585 jednoduše připojit k internetu. Získáte tak přístup k široké škále populárních webových služeb, které vám umožní poslech nepřeberného množství hudby z celého světa. Přístroj podporuje streamovací služby AirPlay, Napster, Spotify, Pandora či JUKE. |
Streamujte hudbu z mobilu |
|
Díky bezdrátové technologii Bluetooth můžete tento AV receiver spárovat se svým chytrým mobilním telefonem, tabletem či notebookem. Hudbu, kterou máte uloženou ve svém zařízení, si pak můžete poslechnout v opravdu parádní kvalitě. O tu se postará technologie Compressed Music Enhancer, která dokáže při bezdrátovém streamingu navrátit komprimovaným zvukovým souborům jejich původní kvalitu. |
![]() |
Klasické i internetové rádio |
|
![]() |
V AV receiveru Yamaha RX-V585 je také zabudován FM tuner, který vám umožní příjem klasických rozhlasových stanic. A navíc nechybí ani funkce vTuner, díky níž máte přístup i k mnoha internetovým rádiím. |
D/A převodník je elektronická součástka umožňující převod digitálního signálu na analogový a naopak.
Pre-out je linkový výstup předzesilovače, který umožňuje připojení na jiný výkonový stupeň. Může sloužit například pro zapojení externího zesilovače.
HDMI (z anglické zkratky High Definition Multimedia Interface) je rozhraní využívané pro přenos nekomprimovaného multimediálního obsahu mezi zařízeními. Jedná se o neustále se vyvíjející technologii. Verze HDMI 1.4 dokáže podporovat nejmodernější Ultra HD rozlišení.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
ALAC je druh audiokodeku vyvinutý společností Apple (Apple Lossless Audio Codec). Pro ukládání zvukových souborů je pak využíván kontejner MP4 (uložené soubory mají příponu m4a). Jedná se o bezztrátovou kompresi, která uchovává kvalitu zvuku z původních dat – proto jsou tyto soubory náročnější prostor.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) je jednou z vychytávek bezdrátové technologie Bluetooth, díky které můžete ovládat přehrávání videí nebo hudby na propojeném zařízení (například mezi bezdrátovými sluchátky a mobilním telefonem).Takto si jednoduše upravíte hlasitost, v seznamu stop si vyberete jinou skladbu nebo přehrávání zrušíte.
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
Pásmo AM (amplitudová modulace) je využíváno na dlouhých, středních i krátkých vlnách pro rozhlasové analogové vysílání. Oproti FM pásmu je o něco náchylnější na rušení atmosférickými výboji, elektrospotřebiči apod. Zaručuje však výbornou srozumitelnost mluveného slova, a proto jej využívají významné zahraniční rozhlasové stanice jako je BBC World Service nebo Voice of America.
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
Dolby TrueHD je bezztrátový kodek vyvinutý pro multimediální zařízení s vysokým rozlišením jako jsou například Blu-ray nebo HD DVD. Zajišťuje přenos vícekanálového prostorového zvuku, který se ani v nejmenším neodlišuje od studiového záznamu.
Dolby Digital Plus je pokročilý kódovací systém s podporou více zvukových kanálů pro vytvoření prostorového zvuku a vyšším datovým tokem.
DTS-HD Master Audio je kombinovaný formát pro kódování zvuku vytvořený společností Digital Theater Systems. Stal se jedním z hlavních zvukových formátů pro Blu-ray disky.
Kombinovaný formát znamená, že se jedná o bezztrátovou i ztrátovou kompresi. Ztrátová komprese se projeví například při použití u starších typů přehrávačů, které nepodporují vysoké rozlišení zvuku.
Dolby Atmos je označení pro moderní technologii prostorového zvuku. Byla vytvořena v roce 2012 americkou společností Dolby Laboratories. Na rozdíl od předchozích verzí využívá jeden datový proud, který je rozdělen pomocí dekodéru podle konkrétního prostoru a konfigurace. Výsledný zvuk je pak přesně takový, jak byl tvůrci zamýšlen.
DTS:X je pokročilý formát více prostorového zvuku vytvořený společností Digital Theater Systems. Největším konkurentem je vysoce kvalitní zvukový formát Dolby Atmos, který byl představen roku 2012 společností Dolby Digital.
Funkce Deep Color slouží k vytvoření živého obrazu s propracovanými barevnými detaily. Úpravou bitového toku barev dojde k rozšíření barevné škály, což vede k realističtější prezentaci jednotlivých barevných odstínů.
x.v.Color je pokročilá obrazová technologie, která využívá barevný prostor s rozšířenou škálou barev, což vede k vytvoření realistického obrazu. Pro správné přehrávání záznamu s touto technologií je třeba mít kompatibilní zobrazovací zařízení.
Funkce ARC (Audio Return Channel) umožňuje posílání audiosignálu přes HDMI konektor. Díky tomu tak můžete jednoduše propojit AV receiver nebo soundbar s televizí pomocí jednoho vstupu, aniž by bylo potřeba použití dalšího kabelu.
Funkce AirPlay umožňuje streamování multimediálního obsahu ze zařízení se systémem iOS (operační systém společnosti Apple) do Apple TV, základny AirPort Express nebo také do reproduktorů, které funkci AirPlay podporují. Podmínkou je verze iOS 4.2 a vyšší.
Titan je stříbrobílý tvrdý kov vyznačující se mimořádnou odolností vůči korozi. Titan a jeho slitiny se hojně využívají v leteckém průmyslu a pro svou zdravotní nezávadnost také při výrobě chirurgických nástrojů a implantátů. V běžném životě se s ním lze setkat například u hodinek, šperků nebo kuchyňského a sportovního náčiní.
Bi-amping je systém zapojení reproduktorové soustavy připojením dvou zesilovačů. Oba zesilovače tak získávají nad reproduktorem větší kontrolu. Dojde k rozdělení bas a výšek i k jejich přímému ovládání, což zlepšuje výslednou kvalitu zvuku.
On Screen Display aneb menu na obrazovce televizoru. Po stisknutí tlačítka MENU se na obrazovce objeví nabídka, ve které se uživatel může pohybovat pomocí dalších tlačítek a provádět tak požadované úkony jako ladění kanálů nebo nastavování různých parametrů
AUX (z angličtiny Auxiliary cable/port/input) je vstupní konektor pro připojení zesilovače k audio zařízením jako jsou například autorádia, domácí kina nebo rádiomagnetofony.