Špičkový AV receiver od Yamahy
Díky AV receiveru Yamaha RX-V485 máte jedinečnou možnost pozvednout svou audiovizuální zábavu o level výš. Zařízení vám totiž zprostředkuje ten nejlepší zvuk i křišťálově čistý obraz. Zárukou kvality je zde už značka přístroje – Yamaha je ve svém oboru skutečnou špičkou na trhu.
V této variantě přístroj dodáváme v černém provedení s hliníkovým předním panelem.
Luxusní zvuk
Ať už budete poslouchat hudbu, sledovat filmy, nebo třeba hrát hry na své konzoli, tento přístroj se za všech okolností postará o krásně čistý a vyvážený zvuk. Receiver se totiž může pochlubit celkem pěti výstupními kanály s výkonem 5× 115 W. Přijímač je schopen dekódovat celou řadu rozličných zvukových formátů, a to včetně těch nejmodernějších. Mezi jeho dekodéry nechybí Dolby TrueHD ani DTS-HD Master Audio.
Navíc nechybí ani technologie YPAO, která dokáže analyzovat akustiku místnosti a na základě získaných poznatků pak upravit zvukové parametry každého reproduktoru.
.jpg)
Podpora 4K a HDR
Co se týče přenosu grafického signálu, tento AV receiver je plně kompatibilní i s nejmodernější 4K technologií. Propojit jej tak můžete i s nejnovějšími Ultra HD televizory. Samozřejmostí je pak i podpora technologie HDR (High Dynamic Range), která je zárukou dokonale kontrastního zobrazení.
Díky funkci 4K upscaling se parádního zobrazení dočkáte i v případě sledování videa v nižším rozlišení. Tato funkce totiž dokáže zvýšit kvalitu obrazu tak, aby bylo výsledné zobrazení co nejblíže rozlišení 4K.
Moderní rozhraní HDMI
Tento AV receiver od Yamahy využívá technologii HDMI. Máte s ním tedy možnost přenášet jediným kabelem obraz i zvuk, aniž by došlo k jakékoliv komprimaci či znehodnocení vysílaného obsahu.
Přístroj disponuje čtyřmi vstupy a jedním výstupem pro HDMI kabel.
.jpg)
.jpg)
Bezdrátový streaming hudby
Díky bezdrátové technologii Bluetooth můžete poslouchat i hudbu, kterou máte uloženou ve svém chytrém mobilním telefonu nebo třeba tabletu. K propojení AV receiveru s kompatibilním zařízením přitom nepotřebujete žádný kabel.
I při poslechu hudby přes Bluetooth se přitom dočkáte nadstandardních zvukových kvalit. Přístroj totiž využívá technologii Yamaha Compressed Music Enhancer, která dokáže za pomoci unikátních algoritmů navrátit komprimovaným MP3 souborům jejich původní kvalitu.
Bavte se s webovými službami
AV receiver Yamaha RX-V485 disponuje i LAN portem a Wi-Fi modulem, které rozšiřují jeho využitelnost i na internetový obsah. Můžete tak poslouchat internetová rádia či využívat populární internetové služby, jako jsou Spotify, Pandora, JUKE, Napster, Rhapsody, SiriusXM, TIDAL či DEEZER.
THD (total harmonic distortion – celkové harmonické zkreslení) je veličina označující zkreslení základního sinusového signálu. Hodnota udává poměr zkreslení mezi vstupním a výstupním signálem. Čím nižší je udávaná hodnota, tím věrnější je předávaný signál (zvuk).
D/A převodník je elektronická součástka umožňující převod digitálního signálu na analogový a naopak.
Pre-out je linkový výstup předzesilovače, který umožňuje připojení na jiný výkonový stupeň. Může sloužit například pro zapojení externího zesilovače.
HDMI (z anglické zkratky High Definition Multimedia Interface) je rozhraní využívané pro přenos nekomprimovaného multimediálního obsahu mezi zařízeními. Jedná se o neustále se vyvíjející technologii. Verze HDMI 1.4 dokáže podporovat nejmodernější Ultra HD rozlišení.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
ALAC je druh audiokodeku vyvinutý společností Apple (Apple Lossless Audio Codec). Pro ukládání zvukových souborů je pak využíván kontejner MP4 (uložené soubory mají příponu m4a). Jedná se o bezztrátovou kompresi, která uchovává kvalitu zvuku z původních dat – proto jsou tyto soubory náročnější prostor.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
DSD (Direct Stream Digital) je formát pro ukládání zvuku v digitální podobě vytvořený společnostmi Sony a Philips. Používá se u SACD (Super Audio CD).
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) je jednou z vychytávek bezdrátové technologie Bluetooth, díky které můžete ovládat přehrávání videí nebo hudby na propojeném zařízení (například mezi bezdrátovými sluchátky a mobilním telefonem).Takto si jednoduše upravíte hlasitost, v seznamu stop si vyberete jinou skladbu nebo přehrávání zrušíte.
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
Pásmo AM (amplitudová modulace) je využíváno na dlouhých, středních i krátkých vlnách pro rozhlasové analogové vysílání. Oproti FM pásmu je o něco náchylnější na rušení atmosférickými výboji, elektrospotřebiči apod. Zaručuje však výbornou srozumitelnost mluveného slova, a proto jej využívají významné zahraniční rozhlasové stanice jako je BBC World Service nebo Voice of America.
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
Dolby TrueHD je bezztrátový kodek vyvinutý pro multimediální zařízení s vysokým rozlišením jako jsou například Blu-ray nebo HD DVD. Zajišťuje přenos vícekanálového prostorového zvuku, který se ani v nejmenším neodlišuje od studiového záznamu.
Dolby Digital Plus je pokročilý kódovací systém s podporou více zvukových kanálů pro vytvoření prostorového zvuku a vyšším datovým tokem.
DTS-HD Master Audio je kombinovaný formát pro kódování zvuku vytvořený společností Digital Theater Systems. Stal se jedním z hlavních zvukových formátů pro Blu-ray disky.
Kombinovaný formát znamená, že se jedná o bezztrátovou i ztrátovou kompresi. Ztrátová komprese se projeví například při použití u starších typů přehrávačů, které nepodporují vysoké rozlišení zvuku.
Funkce Deep Color slouží k vytvoření živého obrazu s propracovanými barevnými detaily. Úpravou bitového toku barev dojde k rozšíření barevné škály, což vede k realističtější prezentaci jednotlivých barevných odstínů.
Funkce ARC (Audio Return Channel) umožňuje posílání audiosignálu přes HDMI konektor. Díky tomu tak můžete jednoduše propojit AV receiver nebo soundbar s televizí pomocí jednoho vstupu, aniž by bylo potřeba použití dalšího kabelu.
Funkce AirPlay umožňuje streamování multimediálního obsahu ze zařízení se systémem iOS (operační systém společnosti Apple) do Apple TV, základny AirPort Express nebo také do reproduktorů, které funkci AirPlay podporují. Podmínkou je verze iOS 4.2 a vyšší.
Bi-amping je systém zapojení reproduktorové soustavy připojením dvou zesilovačů. Oba zesilovače tak získávají nad reproduktorem větší kontrolu. Dojde k rozdělení bas a výšek i k jejich přímému ovládání, což zlepšuje výslednou kvalitu zvuku.
On Screen Display aneb menu na obrazovce televizoru. Po stisknutí tlačítka MENU se na obrazovce objeví nabídka, ve které se uživatel může pohybovat pomocí dalších tlačítek a provádět tak požadované úkony jako ladění kanálů nebo nastavování různých parametrů
AUX (z angličtiny Auxiliary cable/port/input) je vstupní konektor pro připojení zesilovače k audio zařízením jako jsou například autorádia, domácí kina nebo rádiomagnetofony.