.jpg)
Kvalitní AV receiver Yamaha
Společnost Yamaha přichází s pokročilým stereo receiverem R-N803D, který vám umožní posunout úroveň vaší domácí zábavy o stupeň výš. Spolehnout se můžete na nadstandardní parametry, které vám přinesou ten nejlepší zvuk, jaký jste kdy měli možnost pocítit. Zárukou té nejvyšší kvality je zde už značka přístroje – Yamaha je ve svém oboru skutečnou špičkou na trhu, můžete se tak těšit na dokonale realistický prostorový zvuk bez jakýchkoliv rušivých šumů.
Užijte si muziku z mnoha zdrojů
S tímto AV receiverem budete moci naplno využívat všechna svá elektronická zařízení. Ať už jej propojíte s počítačem, domácím kinem, chytrým telefonem, nebo třeba herní konzolí, vždy se dočkáte nádherně čistého a realistického zvuku, na který jste byli dosud zvyklí maximálně ze svých návštěv kina. Postarají se o to dva výstupní kanály o vysokém výkonu 2x 100 W a také technologie YPAO, která je schopna optimalizovat zvukové parametry na základě vlastností daného prostoru.
Součástí konektorové výbavy je i populární USB port a také Phono vstup pro připojení klasického gramofonu.

.jpg)
Intenzivní basy
Opravdové hudební fajnšmekry a audiofily zaručeně potěší i přítomnost výstupu na subwoofer. Jeho prostřednictvím můžete k AV receiveru Yamaha R-N803D připojit i speciální reproduktor hlubokých tónů. Při poslechu vaší oblíbené muziky či filmové scénické hudby si tak budete moci plně vychutnat i špičkový zvuk basových linek.
Internetové zdroje i klasické rádio
Tento receiver je vybaven řadou nejmodernějších funkcí, které vám otevřou dveře k novým audiovizuálním zážitkům na internetu. Díky integrovanému Wi-Fi adaptéru budete moci poslouchat nepřeberné množství internetových hudebních služeb a rozhlasových stanic ze všech koutů planety. Podporovány jsou např. služby vTuner, Spotify, Tidal či Deezer.
Pokud máte rádi klasické rádio, přijdete si také na své. Přístroj totiž disponuje tunerem pro příjem stanic vysílajících v pásmech FM i DAB.


Bezdrátová technologie Bluetooth
AV receiver Yamaha R-N803D také využívá technologii Bluetooth, díky které jej můžete jednoduše bezdrátově spojit se svým chytrým mobilním telefonem, tabletem nebo třeba notebookem. Ze všech těchto zařízení pak můžete streamovat hudbu a dosyta si užít její špičkovou reprodukci.
Systém MusicCast
Tento přístroj spadá do rodiny zařízení MusicCast, která umožňuje uživatelům snadno používat celou řadu audio zařízení rozmístěných v různých místnostech a všechna přitom jednoduše ovládat pomocí snadné intuitivní aplikace.
Vybavte si svou domácnost špičkovými audio přístroji od Yamahy a poznejte, jak vypadá opravdová kvalita!

THD (total harmonic distortion – celkové harmonické zkreslení) je veličina označující zkreslení základního sinusového signálu. Hodnota udává poměr zkreslení mezi vstupním a výstupním signálem. Čím nižší je udávaná hodnota, tím věrnější je předávaný signál (zvuk).
D/A převodník je elektronická součástka umožňující převod digitálního signálu na analogový a naopak.
Odstup signálu od šumu je hodnota, která udává poměr mezi součtem výkonu signálu a součet výkonů šumů. Čím je tato hodnota vyšší, tím čistší je produkovaný signál (zvuk).
Line-in vstup umožňuje připojení externího audiozařízení.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
ALAC je druh audiokodeku vyvinutý společností Apple (Apple Lossless Audio Codec). Pro ukládání zvukových souborů je pak využíván kontejner MP4 (uložené soubory mají příponu m4a). Jedná se o bezztrátovou kompresi, která uchovává kvalitu zvuku z původních dat – proto jsou tyto soubory náročnější prostor.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
DSD (Direct Stream Digital) je formát pro ukládání zvuku v digitální podobě vytvořený společnostmi Sony a Philips. Používá se u SACD (Super Audio CD).
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
EDR (Enhanced Data Rate) u technologie Bluetooth značí zvýšenou rychlost přenosu až na hodnotu 2,1 Mb za sekundu.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) je jednou z vychytávek bezdrátové technologie Bluetooth, díky které můžete ovládat přehrávání videí nebo hudby na propojeném zařízení (například mezi bezdrátovými sluchátky a mobilním telefonem).Takto si jednoduše upravíte hlasitost, v seznamu stop si vyberete jinou skladbu nebo přehrávání zrušíte.
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
DAB (Digital Audio Broadcasting) je způsob šíření signálu, který funguje prakticky na stejném principu jako u digitální televize (DVB-T). Kvalita zvuku se dá srovnat se zvukem na CD.
O něco efektivnější je DAB+, a to zásluhou audio kodeku AAC+. Nabízí vyšší kvalitu příjmu i při zhoršených podmínkách a navíc také možnost vysílání s různým datovým tokem, podle zaměření (pro příklad: nižší datový tok je u mluveného slova, v případě rockové hudby, je tok vyšší, čímž je zajištěna i kvalitnější zvuková produkce).
Spotify je hudební služba, která vznikla roku 2008 ve Švédsku. Nabízí streamování a podcasting hudby od vybraných vydavatelů. Zatímco streaming umožňuje přenos a zároveň stahování obsahu, podcasting vám pak zajistí automatické stažení aktuálních novinek (nejnovější hity od svého oblíbeného interpreta tak budete mít hned, co spatří světlo světa). Můžete si zde vytvořit vlastní playlisty nebo dostávat doporučení podle vašeho vkusu.
Od září 2016 je Spotify díky společnosti O2 Czech Republic i v češtině. Služba je zdarma, ale nabízí i placenou verzi Premium. Platící uživatelé si mohou poslechnout nahrávky ve vyšší kvalitě a bez reklam.
Roku 2016 přesáhl počet uživatelů této služby hranici 100 milionů (z toho třetina byli platící).
Deezer je streamovací služba, která nabízí hudbu všech možných žánrů – knihovna obsahuje několik desítek milionů skladeb a stále se rozšiřuje o další. Oproti konkurenci poskytuje Deezer aplikace i pro méně rozšířené platformy jako například BlackBerry nebo Windows Mobile.
Tidal je streamovací hudební služba, která staví především na vysoce kvalitním zvuku a videu. Ostatním streamingům chce konkurovat mimo jiné i exkluzivním obsahem od těch nejúspěšnějších interpretů. Ve své knihovně nabízí miliony skladeb a tisíce různých videí všech žánrů.
Funkce AirPlay umožňuje streamování multimediálního obsahu ze zařízení se systémem iOS (operační systém společnosti Apple) do Apple TV, základny AirPort Express nebo také do reproduktorů, které funkci AirPlay podporují. Podmínkou je verze iOS 4.2 a vyšší.
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.