
Reproduktor na strop
Yamaha NS-ICS600 je vestavným koaxiálním single stereo reproduktorem, který zaručeně oceníte pro jeho kvalitní výkon i flexibilitu použití. Jedná se o praktický přístroj, který je speciálně navržený pro instalaci na plochu stropu. S jeho pomocí tak můžete snadno ozvučit i prostory, které nejsou zcela vyhovující pro umístění klasických reproduktorů.
Díky frekvenčnímu rozsahu 65 Hz – 28 kHz vám toto zařízení přinese za všech okolností obstojnou zvukovou reprodukci.
Snadná instalace
Instalace tohoto vestavného reproduktoru je díky velké montážní svorce a natíratelné mřížce s magnety opravdu jednoduchá. Jistě pak oceníte i flexibilitu použití – zařízení je vybaveno dvěma kmitacími cívkami basového reproduktoru a duálním otočným čepem výškového reproduktoru pro stereo vstup. Můžete jej tak snadno přizpůsobit různým požadavkům na vlastní instalaci.


Kompaktní zařízení, kvalitní zvuk
Yamaha NS-ICS600 se skvěle hodí do kuchyně, koupelny či vstupní haly. Toto kompaktní stereo zařízení vám totiž přinese obstojnou zvukovou kvalitu i v prostorech, kam je složité umístit dva klasické reproduktory. Kvalitního zvuku můžete s tímto reproduktorem docílit i v místnostech ve tvaru písmene L.
Typy reproduktorů se dělí podle druhu reprodukce zvuku. Na trhu se můžeme setkat s reprosoustavami s jedním pásmem i se soustavami čtyř a více pásmovými, které jsou určené pro profesionální využití. Rozhodně nebývá pravidlem, že by počet pásem korespondoval s počtem reproduktorů. Pásma označují na kolik částí je rozdělen signál zesilovače předtím, než se do reproduktoru dostane. Rozdělení signálu probíhá přes tzv. výhybku. Například dvou pásmová soustava nabízí jednoduché řešení rozdělení signálu na středobasy a výšky.
Polypropylen je nejběžnější druh plastu používaný v potravinářství, textilním průmyslu a v dalších odvětvích. Někdy bývá označen zkratkou PP.
Impedance je parametr měničů značící odpor elektrického obvodu. Tato hodnota je udávána v ohmech (Ω). V případě reprosoustav, AV receiverů, sluchátek nebo přehrávačů má vliv na hlasitost i na zátěž zařízení. Je doporučeno, aby zdroj zvuku měl stejnou nebo nižší impedanci než výstupní zařízení.
Ekvalizér je zařízení, jehož pomocí lze měnit frekvenční charakteristiku zvukového signálu. To znamená, že takto můžeme zeslabit nebo zesílit některé z částí akustického spektra (u hudební produkce například basy a výššky).