Světoznámá společnost Yamaha představuje mikrosystém z řady PianoCraft model MCR-N560, který je určen náročnějším posluchačům. Zařízení je výborně vybavené. Vaši hudbu přehrajete z CD přehrávače, vnějších pamětí USB, ale také z domácí sítě díky podpoře protokolu DLNA. Vlastníci Apple zařízení zas ocení technologii AirPlay, díky níž mohou svojí hudbu bezdrátově streamovat a pokud vás již nebude vaše hudba bavit, pak jistě oceníte internetové rádio.
Na propojení s TV a Blu-ray přehrávačem jsou připraveny dva digitální vstupy a také dva analogové vstupy. K mikrosystému lze také připojit aktivní subwoofer, takže si vychutnáte i nižší frekvence tónů a využijete tak zařízení opravdu naplno. Pochvalovat si dále budete možnost ovládání pomocí vašeho chytrého telefonu či tabletu a samozřejmě nechybí ani klasické dálkové ovládání.
Maximální výstupní výkon zařízení je 2x32 W při impedanci 6 ohmů s frekvenčním rozsahem 20 Hz-20 kHz. Hmotnost samotného přehrávače činí 2,7 kg.
Součástí systému je také regálová dvoupásmová reprosoustava. O perfektní zvuk se starají středo-basové reproduktory o průměru 12 cm a výškové 3 cm velké kaloty. Hloubky jsou zvýrazněny díky bassreflexovému nátrubku na zadní straně a tak si užijete intenzivní poslech vaší oblíbené hudby či filmu.
Maximální výkon činí 40W, frekvenční rozsah je 60 Hz - 40kHz při impedanci 6 ohmů a vychutnáte si i dobrou hlasitost díky citlivosti 83 dB. Rozměry jsou (ŠxVxH) 154x273x230 mm a váha činí 3,3kg/ks. Mikrosystém dodáváme ve více barevných variantách a konkrétně tento kousek vám dodáme s reproduktory v klavírním laku v elegantním černém provedení.
Typy reproduktorů se dělí podle druhu reprodukce zvuku. Na trhu se můžeme setkat s reprosoustavami s jedním pásmem i se soustavami čtyř a více pásmovými, které jsou určené pro profesionální využití. Rozhodně nebývá pravidlem, že by počet pásem korespondoval s počtem reproduktorů. Pásma označují na kolik částí je rozdělen signál zesilovače předtím, než se do reproduktoru dostane. Rozdělení signálu probíhá přes tzv. výhybku. Například dvou pásmová soustava nabízí jednoduché řešení rozdělení signálu na středobasy a výšky.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Impedance je parametr měničů značící odpor elektrického obvodu. Tato hodnota je udávána v ohmech (Ω). V případě reprosoustav, AV receiverů, sluchátek nebo přehrávačů má vliv na hlasitost i na zátěž zařízení. Je doporučeno, aby zdroj zvuku měl stejnou nebo nižší impedanci než výstupní zařízení.
THD (total harmonic distortion – celkové harmonické zkreslení) je veličina označující zkreslení základního sinusového signálu. Hodnota udává poměr zkreslení mezi vstupním a výstupním signálem. Čím nižší je udávaná hodnota, tím věrnější je předávaný signál (zvuk).
D/A převodník je elektronická součástka umožňující převod digitálního signálu na analogový a naopak.
AUX (z angličtiny Auxiliary cable/port/input) je vstupní konektor pro připojení zesilovače k audio zařízením jako jsou například autorádia, domácí kina nebo rádiomagnetofony.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.