Blu-ray přehrávač Yamaha BD-S473 nabídne svému majiteli možnost přehrávat dnes tak populární 3D obsah. Lze jej ovládání přes iPad, iPhone nebo zařízení s Androidem za pomocí dodávaná aplikace. Podporuje přehrávání síťového obsahu ze serverů YouTube, Netflix VOD a Picassa, stejně jako přehrávání hudebních, foto a video souborů z Vašich PC či NAS pomocí DLNA 1.5. Yamaha BD-S473 je ideální pertner pro AV receivery Yamaha řady HTR a RX-V x73.
Blu-ray přehrávač Yamaha BD-S473 nabídne svému majiteli možnost přehrávat dnes tak populární 3D obsah. Lze jej ovládání přes iPad, iPhone nebo zařízení s Androidem za pomocí dodávaná aplikace. Podporuje přehrávání síťového obsahu ze serverů YouTube, Netflix VOD a Picassa, stejně jako přehrávání hudebních, foto a video souborů z Vašich PC či NAS pomocí DLNA 1.5. Yamaha BD-S473 je ideální pertner pro AV receivery Yamaha řady HTR a RX-V x73.
Parametry a specifikace:
Vlastnosti:
Výstup HDMI podporující 3D, Deep Color, "x.v.Color", High-Bit-Rate Audio a CEC protokol
Rychlé načítání a reakce
Přehrávání:
MKV with H.264, MPEG PS, MPEG TS, VOB, AVI, ASF, WMD, BD Video, 3D BD Video, DVD, CD, CD-R / RW, DVD+-R / RW, BD-R / RE, MP3, WMA, WAV, AAC, JPEG, Plus HD, AVCHD
Rozhraní USB pro:
BD-Live
Audio: MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC
Foto: JPEG, GIF, PNG
Video: MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, WMV9
Síťové rozhraní:
DLNA (1.5)
Audio: MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC HD 192/24
Foto: JPEG
Video: MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, WMV9
YouTube-Streaming
Netflix VOD
Video:
Progressive Scan, Deep Colour, x.v. Colour
Ostatní:
BD dětská ochrana / DVD rodičovská kontrola / výběr úhlu kamery / 4stupňové ztlumení jasu displeje / dálkové ovládání / 24p / upgrade firmware přes Ethernet / spotřeba 0,5 W v pohotovostním režimu
Připojení:
HDMI v1.4
USB
RJ-45 (ethernet)
Provedení:
Rozměry: 435 x 50 x 202 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 2,0 kg
Funkce Deep Color slouží k vytvoření živého obrazu s propracovanými barevnými detaily. Úpravou bitového toku barev dojde k rozšíření barevné škály, což vede k realističtější prezentaci jednotlivých barevných odstínů.
x.v.Color je pokročilá obrazová technologie, která využívá barevný prostor s rozšířenou škálou barev, což vede k vytvoření realistického obrazu. Pro správné přehrávání záznamu s touto technologií je třeba mít kompatibilní zobrazovací zařízení.
Dolby TrueHD je bezztrátový kodek vyvinutý pro multimediální zařízení s vysokým rozlišením jako jsou například Blu-ray nebo HD DVD. Zajišťuje přenos vícekanálového prostorového zvuku, který se ani v nejmenším neodlišuje od studiového záznamu.
MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
AVCHD (Advanced Video Coding High Definition) je formát pro kódování digitálního videa. Společně jej vyvinuly společnosti Panasonic a Sony pro použití ve spotřebitelských kamerách s vysokým rozlišením.
H.264 (označovaný také jako MPEG-4 AVC) je formát, který umožňuje snížit velikost nekomprimovaného souboru na polovinu velikosti formátu pro DVD video, a to při maximálním zachování jeho kvality. Běžně je využíván pro satelitní a pozemní vysílání. Kromě řady set-top-boxů a satelitů jej podporují i BluRay i DVD přehrávače, u kterých je toto pravidlem. Dá se však také využít i jako formát přenosu internetového videa, kde je možné nastavit stupeň komprese přesně podle nároků webových stránek nebo internetového připojení. H.264 lze mimo jiné objevit i u smarpthonů nebo fotoaparátů s možností přehrávání videa.
AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
MPEG je komprimační systém formátu ukládání dat obrazových bodů. MPEG s označením 1 až 4 je součást standardních kódování digitálního videa.
ASF (Advanced Streaming Format) je formát určený pro streamování videí na internetu. Ke spuštění souboru ve formátu ASF jej nemusíte mít stažený celý, na rozdíl třeba od AVI. ASF soubory nejsou určeny k dalšímu zpracování.
TS (Transport Stream) je formát videa používaný pro uložení nahrávek z digitálního televizního vysílání.
VOB (Video Object) je multimediální kontejner používaný na DVD. Obsahuje obrazovou a zvukovou stopu, titulky, menu i navigaci – to vše je sloučené do jednoho jediného souboru.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
GIF (Graphics Interchange Format) je grafický formát určený pro ukládání rastrové grafiky, který se dá využít i k vytváření jednoduchých animací. Ke své práci používá bezztrátovou kompresi. Jeho nevýhodou je omezené množství současně zobrazených barev (maximum je 256).
PNG (Portable Network Graphics) je grafický formát pro rastrovou grafiku, který původně vznikl jako náhrada za formát GIF, u nějž došlo k licenčnímu zpoplatnění za jeho použití. PNG využívá bezztrátovou kompresi a na rozdíl od GIFu nemá žádné omezení na počet barev. Nedá se však jako GIF využít pro tvorbu animací.