smartphone • 5,5" LTPS displej • rozlišení 1920×1080 px • 8jádrový procesor 2 GHz • 4 GB RAM • interní paměť 64 GB • podpora microSD až do 128 GB • duální zadní fotoaparát (2× 12 Mpx) • 5Mpx přední fotoaparát • Dual SIM (hybridní slot) • Wi-Fi • LTE • Bluetooth • GPS • 3080mAh baterie • operační systém Android 7.1.2 Nougat • čtečka otisků prstů
.png)
Špičkový smartphone pro práci i chvíle oddechu
Xiaomi Mi A1 je špičkovým chytrým mobilním telefonem, který vám bude k dispozici 24 hodin denně. Na jeho 5,5" displeji budete moci pohodlně brouzdat po webu, vyřizovat pracovní e-maily, hrát moderní hry i sledovat zábavná videa. Jako softwarové zázemí vám přitom dobře poslouží populární operační systém Android, výkonný hardware tohoto smartphonu se pak postará o vždy svižný chod systému. Předností tohoto telefonu je i špičková baterie, která se pyšní kapacitou 3080 mAh. Díky ní vám může přístroj na jedno nabití vydržet o poznání déle, než jste zvyklí.
Jistě navíc oceníte i luxusní design tohoto mobilu, na němž vyniká zejména kvalitní kovová konstrukce se zaoblenými hranami. Na zadní straně přístroje najdete bezpečnostní čtečku otisků prstů.
Full HD zobrazení
Tento mobilní telefon značky Xiaomi disponuje 5,5palcovým LTPS displejem, který pracuje se špičkovým Full HD rozlišením (1920x1080 px). Ať už tak budete sledovat videa na serveru YouTube, nebo si třeba prohlížet své fotky, vždy se budete moci spolehnout na krásně ostrý obraz.
Díky technologii IPS se pak perfektního grafického zobrazení dočkáte i v případě sledování displeje z náročnějších pozorovacích úhlů či při používání mobilu za ostrého slunečního svitu.
.jpg)
.jpg)
Výkonný hardware
O bezproblémový chod každé vaší chytré aplikace se bude starat moderní hardware tohoto telefonu. Jeho srdcem je špičkový osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, který dokáže pracovat na frekvenci až 2 GHz. Zárukou perfektního výkonu je pak i kapacita operační paměti, která činí 4 GB RAM.
Interní úložiště tohoto mobilu pojme až 64 GB dat, budete tak mít dostatek místa na své fotky, hudební tracky i chytré aplikace a hry.
Zachyťte své zážitky
Každý svůj neopakovatelný zážitek budete moci s mobilním telefonem Xiaomi Mi A1 zachytit na vysoce kvalitní fotografii. Přístroj totiž disponuje duálním fotoaparátem (2x 12 Mpx), který vám vedle krásně ostrých fotek umožní i vytváření videa v luxusní 4K kvalitě. Skvělou vychytávkou je pak také optický zoom, díky němuž budete moci v dobré kvalitě zaznamenávat i vzdálenější objekty.
K dispozici budete mít i praktickou přední kameru (rozlišení 5 Mpx), která vám umožní pohodlné focení selfíček i uskutečňování internetových videohovorů.
.jpg)
.jpg)
Wi-Fi i LTE
Brouzdat po internetu nebo procházet Facebook či Twitter budete moci díky integrovanému Wi-Fi adaptéru, dosyta si však budete moci užít i výhod mobilního připojení. Telefon je totiž kompatibilní s českými LTE sítěmi.
Funkce Dual SIM
Xiaomi Mi A1 disponuje dvěma sloty na SIM kartu, máte tak možnost využívat služeb dvou různých mobilních operátorů najednou.
S tímto smartphonem tak není problém promyšleně kombinovat výhodné tarify, které čeští operátoři nabízejí – jednoho operátora můžete například využívat jen na volání a psaní SMS, druhého pak na připojení k mobilnímu internetu prostřednictvím levnějšího datového tarifu.
.jpg)
Hustota pixelů neboli PPI (pixels per inch – pixely na palec) je hodnota, která udává jaká je hustota jednotlivých zobrazovacích bodů v přesně vymezené šířce a výšce displeje.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
Zoom je funkce pro změnu ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu.
Zoom se dělí na optický - jenž přibližuje objekty pomocí optiky fotoaparátu (kamery), a na zoom digitální, jenž přibližuje objekty pomocí digitálního výpočtu obrazu.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
HOGP (HID Over GATT Protocol) je profil technologie Bluetooth umožňující propojení ovládacích prvků (klávesnice, myši) s dalším zařízením jako je například mobilní telefon či notebook. Někdy je uváděn pod zkratkou HID (Human Interface Device).
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
PCM (Pulse Code Modulation) je metoda převodu analogového zvuku na digitální. Byla vytvořena již roku 1937.
AMR-NB (Adaptive multi-rate - narrow band) je druh kodeku, který byl vyvinut především pro mobilní telefonování prostřednictvím UMTS a GSM sítě. Kromě mobilních telefonů se využívá i v diktafonech, kde tato metoda komprese zvuku dosahuje vynikajících výsledků.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
AAC+ je ztrátová komprese zvuku využívající nižší a střední přenosovou frekvenci. Často se používá jako formát pro digitální rozhlasové vysílání i pro internetová videa.
AMR-WB (Adaptive Multi-Rate Wideband) je širokopásmový standard komprese zvuku primárně využívaný k přenosu řeči.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
Xvid je MPEG-4 kompatibilní kodek s otevřeným kódem, který se dá používat na mnoha různých operačních systémech a platformách.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
M4V je video formát vyvinutý společností Apple, který se velice podobá dalšímu hodně používanému formátu MP4. Jediným rozdílem je, že M4V soubory jsou chráněny proti kopírování. Přehrávání těchto souborů je omezeno pouze na počítače, které mají založený účet na iTunes, jehož prostřednictvím nakupují veškerá videa, jako jsou filmy, seriály nebo hudební videoklipy. Tento formát je rovněž běžně využíván na všech Apple zařízeních jako je iPad nebo iPhone.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.