.png)
Moderní televize Sony
Společnost Sony si vám dovoluje představit moderní televizor Bravia KDL-40RE455. Jedná se o špičkový přístroj, který vám může nabídnout vysokou kvalitu obrazu i zvuku a navíc se může pochlubit i hezky zpracovaným designem. Televizní obrazovka je ohraničena minimalistickým hliníkovým rámečkem, díky kterému přístroj skvěle zapadne do jakéhokoliv interiéru. Rozměr úhlopříčky této televize činí 40" (101 cm).
Zadní část přístroje je opatřena praktickým systémem pro uspořádání nevzhledných kabelů.
Perfektní obraz
Tento televizor pracuje s vysokým Full HD rozlišením a navíc je kompatibilní s technologií HDR, která je zárukou toho nejlepšího jasu a kontrastu. O dokonalou jemnost obrazu se pak stará systém X-Reality PRO, který je schopen výrazně redukovat jakékoliv grafické šumy. Dosyta si tak užijete každičký detail svých oblíbených filmových scén.
_2.jpg)
_1.jpg)
Krásně čistý zvuk
Tato televize vám zprostředkuje i slušnou kvalitu reprodukovaného zvuku. Je totiž vybavena vestavěnými stereo reproduktory o výkonu 2x 5 W.
O dokonalou zvukovou čistotu se navíc stará technologie ClearAudio+.
Pozemní vysílání, kabelovka i satelit
Tato televize vám umožní přijímat televizní signál ze všech dostupných zdrojů. Disponuje totiž tunery DVB-T, DVB-S i DVB-C, bez problému tak budete moci naladit klasické pozemní vysílání, ale i kabelovku či satelit.
Bude tak jen a jen na vás, čemu dáte přednost.
_1.jpg)
_1.jpg)
Skvělá volba pro budoucnost
Pořízení tohoto přístroje je dobrou volbou i z hlediska nadcházejícího vývoje televizní techniky. Sony Bravia KDL-40RE455 je totiž plně kompatibilní i s formátem H.265 (HEVC) a signálem DVB-T2, který by měl v nadcházejících letech nahradit stávající standard pozemního vysílání. Až se nový typ signálu plně prosadí, vy nebudete muset nic řešit. Tento televizor si totiž s jeho příjmem poradí i bez nutnosti připojení externího set-top-boxu.
Konektorová výbava
Televize Sony Bravia KDL-40RE455 disponuje dvěma HDMI porty, snadno tak k ní budete moci připojit DVD přehrávač, soundbar i třeba notebook.
Dále nechybí ani dva USB vstupy, díky kterým si budete moci na televizní obrazovce prohlížet i třeba fotky z dovolené, které máte uložené na své flashce či externím disku.
_1.jpg)
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Edge LED je technologie podsvícení, kdy jsou bílé LED diody umístěny po okrajích LCD panelu. Světlo z nich je směřováno do středu a pomocí světlovodivé desky z reflexního materiálu je odráženo na obrazovku směrem k pozorovateli.
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
3D je zkratka výrazu „trojdimenzionální“, „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém (dvojrozměrném, 2D) médiu (na papíře, filmovém plátnu, počítačové obrazovce apod.) Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit Full HD rozlišení, zatímco v případě pasivního 3D je rozlišení zhruba poloviční.
DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Oproti předchozímu analogovému vysílání jsou programy převáděny v reálném čase a jsou komprimovány do formátu MPEG-2, někdy také MPEG-4. Na jednom kanále se tak může nacházet více televizních a rozhlasových stanic, což umožňuje využití různých doplňkových služeb jako je například Elektronický programový průvodce, online nákupy nebo také hry. Takovýto balíček programů a služeb vysílaných na jednom kanále se nazývá také jako multiplex.
Pro příjem digitální televize je třeba mít digitální přijímač (set-top-box) nebo televizor se zabudovaným digitálním tunerem. Pro sledování digitální televize na počítači či notebooku stačí pořídit DVB-T kartu nebo USB modul.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
Teletext je nformační databáze vysílaná souběžně s programem.
Televize s podporou HDR (anglická zkratka pro High-Dynamic Range) jsou schopny zobrazit širokou škálu zářivých realistických barev, což společně s vysokým kontrastním rozlišením vytváří obraz takový, jako byste se dívali přímo z okna.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
EPG (z anglické zkratky Electronic Program Guide) označuje standardní doplňkovou službu digitálního televizního vysílání. Jde o televizní program vysílaný v rámci každého digitálního multiplexu doplněný o podrobné informace o pořadech. Divák s moderním televizorem může EPG využít pro nastavení přepnutí/zapnutí oblíbeného pořadu, v kombinaci s PVR i nahrávání. Z tohoto pohledu tak nahrazuje často vypadávající analogové synchronizování s teletextem. Program pořadů je vysílán většinou na 24 hodin dopředu, může být však i na týden, či 14 dní.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).