.jpg)
Blu-ray přehrávač s řadou funkcí navíc
Seznamte se s multifunkčním přehrávačem Sony BDP-S6500B. Jedná se o moderní zařízení, se kterým zažijete audiovizuální zábavu se vším všudy. Přístroj dokáže přehrávat Blu-ray disky, DVD i CD a vedle toho vám zprostředkuje i spoustu dalších funkcí, díky nimž si můžete přehrát multimédia z mnoha rozličných zdrojů. Mimo jiné můžete přehrávač bezdrátově spárovat s chytrým telefonem nebo jej připojit k internetu.
S televizí, AV receiverem či projektorem můžete přístroj spojit pomocí rozhraní HDMI.
Vysoká obrazová kvalita, podpora 3D
Tento Blu-ray přehrávač vám za všech okolností zprostředkuje tu nejlepší kvalitu obrazu. Je totiž plně kompatibilní s moderním 4K (Ultra HD) rozlišením a díky technologii upscalingu dokáže na vysoké rozlišení převádět i starší filmy.
Podporováno je i 3D video, přičemž lze do trojrozměrného formátu simulovaně převádět i 2D videa.
.jpg)
.jpg)
Moderní technologie pro ještě více obsahu
Přehrávač Sony BDP-S6500B je vybaven funkcí Screen Mirroring (zrcadlení obrazovky), takže si můžete jeho prostřednictvím promítnout na televizi obsah ze svého smartphonu či tabletu. Samozřejmostí je pak také vestavěný USB port, díky kterému můžete k přehrávači připojit flashku s fotkami či filmy. A nechybí ani vestavěný Wi-Fi modul, který vám otevře cestu k široké škále webových služeb.
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
Funkce Deep Color slouží k vytvoření živého obrazu s propracovanými barevnými detaily. Úpravou bitového toku barev dojde k rozšíření barevné škály, což vede k realističtější prezentaci jednotlivých barevných odstínů.
Dolby TrueHD je bezztrátový kodek vyvinutý pro multimediální zařízení s vysokým rozlišením jako jsou například Blu-ray nebo HD DVD. Zajišťuje přenos vícekanálového prostorového zvuku, který se ani v nejmenším neodlišuje od studiového záznamu.
DTS-HD Master Audio je kombinovaný formát pro kódování zvuku vytvořený společností Digital Theater Systems. Stal se jedním z hlavních zvukových formátů pro Blu-ray disky.
Kombinovaný formát znamená, že se jedná o bezztrátovou i ztrátovou kompresi. Ztrátová komprese se projeví například při použití u starších typů přehrávačů, které nepodporují vysoké rozlišení zvuku.
DSD (Direct Stream Digital) je formát pro ukládání zvuku v digitální podobě vytvořený společnostmi Sony a Philips. Používá se u SACD (Super Audio CD).
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
;AVC (Advanced Video Coding) je typ standardu pro kompresi digitálního videa. AVC je také známý jako standard H.264 nebo MPEG-4.
;M2TS (MPEG 2 Transport Stream) je rozšíření pro formát souborů používaných na BluRay discích a AVCHD kamerách. Zajišťuje multiplexování audia i videa ve vysokém rozlišení (tj. kombinuje jednotlivé datové toky do jednoho signálu). Formát můžete nalézt také pod označením BDAV (BluRay Disc Audio Video).
;M4V je video formát vyvinutý společností Apple, který se velice podobá dalšímu hodně používanému formátu MP4. Jediným rozdílem je, že M4V soubory jsou chráněny proti kopírování. Přehrávání těchto souborů je omezeno pouze na počítače, které mají založený účet na iTunes, jehož prostřednictvím nakupují veškerá videa, jako jsou filmy, seriály nebo hudební videoklipy. Tento formát je rovněž běžně využíván na všech Apple zařízeních jako je iPad nebo iPhone.
;MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
;MOV je multimediální formát vyvinutý společností Apple pro přehrávač QuickTime. Vyniká však úžasnou kompatibilitou se spoustou jiných mediálních přehrávačů i editačních nástrojů. Mimo platformy Macintosh jej podporují i Windows.
;MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
;MPEG je komprimační systém formátu ukládání dat obrazových bodů. MPEG s označením 1 až 4 je součást standardních kódování digitálního videa.
;MPEG 1 je komprimační formát určený pro efektivní ukládání digitálních záznamů. Při rozlišení 160 x 112 obrazových bodů můžete zaznamenávat krátké záběry do délky 1 minuty.
;MPEG-2 je ztrátový komprimační datový formát, který slouží ke snížení datového toku a tím i velikosti výsledného souboru u digitálně zpracovávaných videozáznamů při co nejmenším viditelném zhoršení kvality po dekomprimaci. Jeho předchůdcem je formát MPEG-1 a dokonalejším technologickým nástupcem formát MPEG-4.
;MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
;MPG je standard používaný pro kódování digitálních videí.
;MTS je rozšíření formátu AVCHD (Advanced Video Coding High Definition) pro videa ve vysokém rozlišení.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
LPCM (Linear Pulse Code Modulation) je formát pro kódování zvuku. Jedná se o standardní formu digitálního zvuku na audio CD.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
AC3 (Audio Coding 3) je formát souboru s prostorovým zvukem, který obsahuje až 6 zvukových kanálů. Byl vytvořen společností Dolby Laboratories roku 1987 a používá se na DVD a Blu-Ray přehrávačích, domácích kinech i v televizních programech s vysokým rozlišením (HDTV).
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
MKA je formát audio souboru, který je součástí otevřeného multimediálního kontejneru Matroska, jenž dokáže pojmout většinu dnešních audio i video formátů.
M4A je formát souboru standardu MPEG-4 obsahující pouze zvuk. Na popularitě získal až poté, co jej Apple začal používat ve svém online obchodě iTunes pro kódování písní. Je navržený tak, aby poskytoval bezztrátové kódování v menším úložném prostoru.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
GIF (Graphics Interchange Format) je grafický formát určený pro ukládání rastrové grafiky, který se dá využít i k vytváření jednoduchých animací. Ke své práci používá bezztrátovou kompresi. Jeho nevýhodou je omezené množství současně zobrazených barev (maximum je 256).
PNG (Portable Network Graphics) je grafický formát pro rastrovou grafiku, který původně vznikl jako náhrada za formát GIF, u nějž došlo k licenčnímu zpoplatnění za jeho použití. PNG využívá bezztrátovou kompresi a na rozdíl od GIFu nemá žádné omezení na počet barev. Nedá se však jako GIF využít pro tvorbu animací.
MPO (Multi-Picture Object) je druh stereoskopického obrazu snímaný pomocí digitálních fotoaparátů. Jeden tento obraz obsahuje dva obrazy zachycené dvěma různými objektivy. Ty pak můžete vidět jako jeden 3D snímek.
DVD+R byly dříve konkurenčními typy DVD-R. Dnes již nezáleží na tom, který z těchto disků používáte – současná zařízení podporují oba. Rozdíl je ten, že DVD+R jsou o něco modernější verzí a dá se s nimi rychleji pracovat (například odpadá nutnost uzavírky médií po vypálení). Jednou z výhod „mínusových“ DVD je vysoká kompatibilita – dají se spustit na starších a většině novějších zařízení. Starší zařízení však mohou mít problém se spuštěním DVD “plusových”.
DVD+R byly dříve konkurenčními typy DVD-R. Dnes již nezáleží na tom, který z těchto disků používáte – současná zařízení podporují oba. Rozdíl je ten, že DVD+R jsou o něco modernější verzí a dá se s nimi rychleji pracovat (například odpadá nutnost uzavírky médií po vypálení). Jednou z výhod „mínusových“ DVD je vysoká kompatibilita – dají se spustit na starších a většině novějších zařízení. Starší zařízení však mohou mít problém se spuštěním DVD “plusových”.
DVD (Digital Versatile Disc) je formát digitálního optického datového nosiče, který může obsahovat filmy ve vysoké obrazové a zvukové kvalitě nebo jiná data. Při vývoji DVD byl kladen důraz na zpětnou kompatibilitu s CD, takže se mu DVD disk velmi podobá. Pod označením DVD+RW a DVD-RW se prodávají prázdné disky s možností vícenásobného přepisování dat.
DVD (Digital Versatile Disc) je formát digitálního optického datového nosiče, který může obsahovat filmy ve vysoké obrazové a zvukové kvalitě nebo jiná data. Při vývoji DVD byl kladen důraz na zpětnou kompatibilitu s CD, takže se mu DVD disk velmi podobá. Pod označením DVD+RW a DVD-RW se prodávají prázdné disky s možností vícenásobného přepisování dat.
CD (Compact Disc) je formát digitálního optického datového nosiče pro audio záznam nebo pro počítačem čitelná data. Na základě tohoto formátu pak postupně vznikaly další typy CD nosičů, jako jsou CD-R (CD Recordable) pro jednorázový zápis dat, CD-RW (CD Rewritable) s možností vícenásobného přepisování či VCD (Video CD) pro ukládání digitálního videa.
DVD DL (DVD Dual Layer) je disk o dvou vrstvách, který oproti běžnému typu DVD disponuje dvojnásobnou kapacitou.
CD (Compact Disc) je formát digitálního optického datového nosiče pro audio záznam nebo pro počítačem čitelná data. Na základě tohoto formátu pak postupně vznikaly další typy CD nosičů, jako jsou CD-R (CD Recordable) pro jednorázový zápis dat, CD-RW (CD Rewritable) s možností vícenásobného přepisování či VCD (Video CD) pro ukládání digitálního videa.
DVD DL (DVD Dual Layer) je disk o dvou vrstvách, který oproti běžnému typu DVD disponuje dvojnásobnou kapacitou.
Blu-ray, též Blu-ray Disc nebo BD je technologie optického zápisu pomocí modrého laseru. Narozdíl od laseru červeného, který je použit u CD/DVD, nabízí tato technologie mnohem hustší zápis, čímž je dosahováno vyšší kapacity při zachování stejného rozměru disku díky čemuž je možné vyrábět dokonce až šestivrstvá média. Kapacita jednovrstvého disku Blu-Ray disku dosahuje přibližně 25 GB (klasické DVD má 4,7 GB), u dvouvrstvého disku je to až 50 GB, celkem 100 GB dat můžeme uložit na čtyřvrstvý nebo oboustranný dvouvrstvý Blu-ray disk. V praxi se můžeme setkat s těmito označeními Blu-Ray disků: BD-ROM - disk pouze pro čtení; BD-R - disk k jednorázovému zápisu; a BD-RE - přepisovatelný disk, BD DL – dvouvrstvý disk
Blu-ray, též Blu-ray Disc nebo BD je technologie optického zápisu pomocí modrého laseru. Narozdíl od laseru červeného, který je použit u CD/DVD, nabízí tato technologie mnohem hustší zápis, čímž je dosahováno vyšší kapacity při zachování stejného rozměru disku díky čemuž je možné vyrábět dokonce až šestivrstvá média. Kapacita jednovrstvého disku Blu-Ray disku dosahuje přibližně 25 GB (klasické DVD má 4,7 GB), u dvouvrstvého disku je to až 50 GB, celkem 100 GB dat můžeme uložit na čtyřvrstvý nebo oboustranný dvouvrstvý Blu-ray disk. V praxi se můžeme setkat s těmito označeními Blu-Ray disků: BD-ROM - disk pouze pro čtení; BD-R - disk k jednorázovému zápisu; a BD-RE - přepisovatelný disk, BD DL – dvouvrstvý disk
HDMI (z anglické zkratky High Definition Multimedia Interface) je rozhraní využívané pro přenos nekomprimovaného multimediálního obsahu mezi zařízeními. Jedná se o neustále se vyvíjející technologii. Verze HDMI 1.4 dokáže podporovat nejmodernější Ultra HD rozlišení.
Dětský zámek slouží jako opatření proti nechtěnému vypnutí nebo přepnutí nastavení spotřebiče.