Chytrá televize s velkou úhlopříčkou a skvělým obrazem |
Tenká LED televize Samsung UE50NU7022 přinese do vašeho obýváku působivou podívanou, kterou jste dosud znali jen z kina. Nabídne vám totiž velkou obrazovku (úhlopříčka 125 cm) s perfektním 4K rozlišením a k tomu přidá ještě celou řadu speciálních technologií pro vylepšení obrazu. Vedle toho vám navíc naservíruje i spoustu moderních smart funkcí, díky nimž si užijete audiovizuální zábavu přesně podle svých představ. |
![]() |
Dokonale realistická podívaná |
Ultra HD rozlišení (3840×2160 px), s nímž tato televize pracuje, vám zaručí vždy perfektně ostrý obraz. Přístroj se může pochlubit certifikací DE (Digital Europe), která je garancí té nejvyšší kvality – potvrzuje, že každý pixel televizní obrazovky dokáže reprodukovat barvy v plném barevném spektru. Jednotlivé odstíny reprodukovaných barev přitom ještě vyšperkuje technologie PurColour. Technologie UHD Dimming pak rozděluje obrazovku na menší bloky. Tím je zajištěna perfektní ostrost každého drobného detailu. |
![]() |
Špičkový kontrast díky technologii HDR |
|
Díky moderní technologii HDR se můžete spolehnout na precizní vykreslení tmavých i světlých scén. Jedná se totiž o technologii, která optimalizuje obrazový kontrast, čímž přispívá k lepšímu podání černé a bílé barvy. | ![]() |
Užijte si obsah z webu |
Připojte televizi Samsung UE50NU7022 k internetu a vychutnejte si širokou škálu webového obsahu. Využívat přitom můžete funkci inteligentního osobního asistenta, která vám pomůže najít filmy, seriály či TV pořady přesně podle vašeho gusta. Navíc zde máte k dispozici i klasický webový prohlížeč, takže můžete prostřednictvím velké televizní obrazovky i brouzdat po internetu. Samozřejmostí je pak i funkce HbbTV (červené tlačítko), která vám zpřístupní hybridní televizní vysílání. |
![]() |
Nový standard pozemního vysílání i kabelovka |
|
![]() |
Televize Samsung UE50NU7022 disponuje duálním tunerem (DVB-T2/C), takže si na ní můžete naladit klasické pozemní vysílání i programy kabelové televize. V případě příjmu signálu z klasické antény přitom přístroj podporuje i moderní standard H.265 (HEVC), na nějž vysílání v České republice postupně přechází. |
Vše nastavíte v chytré aplikaci |
Stáhněte si do svého smartphonu či tabletu aplikaci SmartThings a mějte činnost televizoru plně pod kontrolou. Jde o speciální software pro chytrá zařízení, v němž můžete provádět veškerá nastavení i spravovat jednotlivé funkce televize. |
![]() |
Snadné spojení s dalšími přístroji |
|
K televizi Samsung UE50NU7022 snadno připojíte svou herní konzoli, Blu-ray přehrávač i třeba AV receiver. Využít k tomu můžete dvojici HDMI portů a také uživatelsky přívětivé centrum ovládání připojených zařízení. | ![]() |
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Edge LED je technologie podsvícení, kdy jsou bílé LED diody umístěny po okrajích LCD panelu. Světlo z nich je směřováno do středu a pomocí světlovodivé desky z reflexního materiálu je odráženo na obrazovku směrem k pozorovateli.
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
Tizen je operační systém založený na Linuxovém jádře. Mezi jeho oceňované přednosti patří zejména rychlost a jednoduchost, což bývají jedny z nejdůležitějších vlastností, díky kterým jsou operační systémy považovány za uživatelsky přátelské.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Dolby Digital je označení digitální ztrátové komprese zvuku. Nejčastěji se vyskytuje v konfiguraci 5.1 kanálů - pět hlavních plnorozsahových kanálů a jeden nízkofrekvenční basový LFE kanál využívaný subwooferem při explozích a podobně. Formát Dolby Digital byl vyvinut roku 1991 společností Dolby Laboratories. Jeho konkurencí je zvukový formát DTS.
Dolby Digital Plus je pokročilý kódovací systém s podporou více zvukových kanálů pro vytvoření prostorového zvuku a vyšším datovým tokem.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
Televize s podporou HDR (anglická zkratka pro High-Dynamic Range) jsou schopny zobrazit širokou škálu zářivých realistických barev, což společně s vysokým kontrastním rozlišením vytváří obraz takový, jako byste se dívali přímo z okna.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
Funkce ARC (Audio Return Channel) umožňuje posílání audiosignálu přes HDMI konektor. Díky tomu tak můžete jednoduše propojit AV receiver nebo soundbar s televizí pomocí jednoho vstupu, aniž by bylo potřeba použití dalšího kabelu.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
CEC (Consumer Electronic Control) je speciální funkce, která umožňuje ovládat všechna zařízení připojená přes rozhraní HDMI jen jedním ovladačem. Například použitím originálního ovladače k televizoru lze zároveň provádět nastavení na DVD přehrávači nebo set-top-boxu.
Anynet+ je kabelový síťový systém společnosti Samsung, díky kterému můžete ovládat jakékoli zařízení připojené k televizi pomocí jednoho jediného ovladače. Tak už nemusíte provádět jednotlivá nastavení na každém zařízení zvlášť. Jednoduše si zesílíte zvuk například na DVD přehrávači bez nutnosti další optimalizace zvuku na televizoru.
EPG (z anglické zkratky Electronic Program Guide) označuje standardní doplňkovou službu digitálního televizního vysílání. Jde o televizní program vysílaný v rámci každého digitálního multiplexu doplněný o podrobné informace o pořadech. Divák s moderním televizorem může EPG využít pro nastavení přepnutí/zapnutí oblíbeného pořadu, v kombinaci s PVR i nahrávání. Z tohoto pohledu tak nahrazuje často vypadávající analogové synchronizování s teletextem. Program pořadů je vysílán většinou na 24 hodin dopředu, může být však i na týden, či 14 dní.
On Screen Display aneb menu na obrazovce televizoru. Po stisknutí tlačítka MENU se na obrazovce objeví nabídka, ve které se uživatel může pohybovat pomocí dalších tlačítek a provádět tak požadované úkony jako ladění kanálů nebo nastavování různých parametrů
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.