I když běžně nemáte přístup k vysílání v kvalitě ULTRA HD, tak přesto si s modelem UE50HU6900 toto špičkové rozlišení můžete vychutnávat. Je to možné díky pokročilé technologii Samsung, která převádí obsah s nižším rozlišením na téměř stejnou úroveň ostrosti jako rozlišení Ultra High Definition. Televizní plochu můžete efektivně rozdělit na 2 až 4 části, a na každé části pak lze dělat jinou činnost.
S touto televizí se můžete kochat výborným zobrazením barev, které přesně odpovídají svojí předloze a to díky technologii Wide Color Enhancer Plus. Tato patentovaná technologie společnosti Samsung zvyšuje kvalitu obrazu a spolu s opravdu vysokou zobrazovací frekvencí 200 Hz Clear Motion Rate uvidíte každý detail i při rychlých scénách. Ještě více skutečný a pohlcující zážitek zajistí Micro Dimming Ultimate, který analyzuje každý snímek a automaticky zesiluje podsvícení v hůře viditelných částech obrazu. Černá je tmavší, bílá zářivější a vy si tak vychutnáte daleko realističtější obraz.
Samozřejmostí je snadné připojení k internetu bezdrátově pomocí integrované WiFi nebo za pomoci kabelu LAN a se službou Smart Hub si užijete spoustu zábavy.
Díky čtyřjádrovému procesoru bude radost tuto televizi ovládat. Televizor také zpracuje svižně více procesů zároveň, takže přechod z obsahu k vašim oblíbeným webovým stránkám se bude dít takřka okamžitě.
Dálkové ovládání – Smart Control bude ještě více intuitivní. Pomocí touchpadu budete moct procházet mezi panely služby Smart Hub, posouvat webové stránky a pohyb po obraze vám zajistí pouhé ukázání ovladačem na dané místo.
Jistě oceníte možnost zrcadlení obsahu vašeho smartphonu či tabletu přímo na televizi. S touto technologií budete moct presentovat svoje fotografie, hrát hry, spouštět aplikace nebo jiný obsah na velké TV obrazovce. S aplikací Smart View 2.0 to jde i opačně. Živé televizní vysílání můžete sledovat ze svého inteligentního telefonu či tabletu a to všude v dosahu své domácí sítě. Dokonce můžete používat své mobilní zařízení jako dálkové ovládání, což je užitečné a jednoduché.
Zajímavost, kterou ocení především fanoušci fotbalových utkání je režim Fotbal. Vychutnáte si tak perfektně ostrý zelený trávník nebo díky prostorovému efektu zvuku si budete připadat, jako byste byli skutečně na zápase. Tento režim po svém zapnutí automaticky nahrává veškeré dění na televizní obrazovce a když se změní hladina zvuku, tyto důležité okamžiky budou automaticky uloženy a vy se jimi můžete kochat i později.
Televize disponuje hned dvěma vestavěnými tunery pro příjem digitálního pozemního, kabelového a satelitního signálu (DVB – T2/C/S2), takže můžete nahrávat jeden program a současně se dívat na jiný. Samozřejmě nechybí čtveřice vstupů HDMI, třikrát USB port pro připojení flashdisků a slot CI umožňující s příslušnou kartou využívat služby kódovaných operátorů.
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
3D je zkratka výrazu „trojdimenzionální“, „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém (dvojrozměrném, 2D) médiu (na papíře, filmovém plátnu, počítačové obrazovce apod.) Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit Full HD rozlišení, zatímco v případě pasivního 3D je rozlišení zhruba poloviční.
Edge LED je technologie podsvícení, kdy jsou bílé LED diody umístěny po okrajích LCD panelu. Světlo z nich je směřováno do středu a pomocí světlovodivé desky z reflexního materiálu je odráženo na obrazovku směrem k pozorovateli.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
DTS je digitální vícekanálový formát prostorového ozvučení se ztrátovou kompresí, používaný především pro ozvučení filmů v kinech nebo na DVD a Blu-ray discích. Byl vytovřen roku 1993 společností Digital Theater Systems a je hlavním konkurentem formátu Dolby Digital.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
EPG (z anglické zkratky Electronic Program Guide) označuje standardní doplňkovou službu digitálního televizního vysílání. Jde o televizní program vysílaný v rámci každého digitálního multiplexu doplněný o podrobné informace o pořadech. Divák s moderním televizorem může EPG využít pro nastavení přepnutí/zapnutí oblíbeného pořadu, v kombinaci s PVR i nahrávání. Z tohoto pohledu tak nahrazuje často vypadávající analogové synchronizování s teletextem. Program pořadů je vysílán většinou na 24 hodin dopředu, může být však i na týden, či 14 dní.
On Screen Display aneb menu na obrazovce televizoru. Po stisknutí tlačítka MENU se na obrazovce objeví nabídka, ve které se uživatel může pohybovat pomocí dalších tlačítek a provádět tak požadované úkony jako ladění kanálů nebo nastavování různých parametrů
PiP (zkratka anglických slov Picture in Picture, což doslova znamená obraz v obraze) je speciální funkce, která umožňuje zobrazení vysílání z více stanic, z nichž jedna se zobrazuje ve zmenšeném formátu v rohu obrazovky. To lze využít zejména, pokud na vybraném kanále běží reklama. Jakmile opět začne film nebo seriál, jednoduše si jej přepnete a celou obrazovku.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.