3D LED TV SAMSUNG UE40F6500 se SMART INTERACTION, úhlopříčka 101cm, 400Hz CMR, Full HD rozlišení 1920x1080, konverze 2D-3D, Dual Core, DVB-T2/C/S2, Hbb TV, Smart TV, Web Browser, DLNA, PIP, PAT, USB Rec, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Skype ready, 4x HDMI, 3x USB, LAN, scart, 2x 3D brýle, energetická třída A.
SAMSUNG UE40F6500
Prostřednictvím pěti vyspělých a snadno použitelných panelů a intuitivního pohybového ovládání uživatelského rozhraní služby Smart Hub můžete snadno a rychle vyhledávat obsah a přistupovat k němu. Vychutnávejte si sociální aplikace pomocí sociální stránky služby Smart Hub a sledujte oblíbené videoklipy svých přátel prostřednictvím služeb Facebook a Twitter. Technologie Clear Motion Rate od společnosti Samsung tvoří ostrý pohybující se obraz díky kombinaci tří faktorů: čipové sady, panelu televizoru a podsvícení. Funkce Wide Colour Enhancer Plus a rozlišení Full HD, vylepšují kvalitu obrazu a detaily. K televizoru SAMSUNG UE40F6500 můžete připojit paměťové zařízení nebo pevný disk USB. Díky vestavěnému modulu Wi-Fi můžete využívat možnosti připojení televizoru bez jakýchkoli externích doplňků.
Zakupte si velmi kvalitní TV SAMSUNG UE40F6500, která se bude vyjímat i ve vašem obýváku.
SAMSUNG UE40F6500 parametry:
- Úhlopříčka obrazovky (cm) 101
- Velikost (palce) 40
- Maximální rozlišení (pixely) 1920 x 1080
- Max Sync frekvence 400 Hz
- Energetická třída A
- 3D
- Full HD
- HD ready
- Edge LED podsvícení
- PVR funkce
- Obraz v obraze (PiP)
- Na obrazovce Zobrazení
- Teletext
- DLNA Certified
- Výkon (W) 2 x 10
- Vestavěný tuner
- DVB-T
- DVB-S
- DVB-S HDTV
- DVB-C
- Analogový
- Internet TV
- Internet streaming služby Smart TV
- Ano HbbTV
- Přímý přístup k internetu
- Informace na energetickém štítku (2010/30/EU)
- Třída energetické účinnosti A + +
- Spotřeba elektrické energie v zapnutém stavu (W) 61
- Úhlopříčka obrazovky (cm) 101
- Velikost (palce) 40
- Scart 1x
- Video vstup
- Video-Component-In (YPbPr / YUV) 1x
- Digitální výstup optický
- HDMI 4x
- No Připojení k PC
- USB 3x
- Network (Ethernet)
- WLAN
- Sluchátka
- Anténa
- Common Interface (CI +)
- Dálkové ovládání
- Barva černá
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
Dynamický kontrast je číselná hodnota uváděná v parametrech televizí a monitorů, která vyjadřuje poměr mezi nejtmavším a nejsvětlejším možným odstínem na obrazovce. Hodnota kontrastu se může pohybovat i v několika milionech ku jedné (standardní zobrazení je od 250:1 do 3000:1). Po spuštění dynamického kontrastu televize nebo monitor vyhodnocuje, zda je daná scéna tmavá nebo spíše světlá. Tmavá scéna se tak stane ještě tmavší, světlá scéna bude výraznější. Výsledkem toho je vysoce kvalitní obraz plný zářivých barev. Pokud je však dynamický kontrast nastaven příliš vysoko, mohou barvy působit nepřirozeně.
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
3D je zkratka výrazu „trojdimenzionální“, „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém (dvojrozměrném, 2D) médiu (na papíře, filmovém plátnu, počítačové obrazovce apod.) Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit Full HD rozlišení, zatímco v případě pasivního 3D je rozlišení zhruba poloviční.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
; DVB-S2 je druhá generace standardu pro satelitní vysílání audiovizuálního obsahu a doprovodných dat (teletext, EPG) pomocí telekomunikačních satelitů. Vznikla rozšířením standardní normy DVB-S a počítá se u ní i s využitím komprese MPEG4/AVC která je často spojena (není to ale pravidlem) s vysíláním ve vysokém rozlišení obrazu - HD. Zvuk se často přenáší jako AC-3 stream ve formátu Dolby Digital. Dnes už je toto vysílání běžně dostupné i pro české diváky.; DVB-T2 (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. DVB-T2 vychází z původního standardu DVB-T. Oproti předchozí verzi nastalo několik změn, avšak hlavní podstata a rozdíly oproti analogovému vysílání zůstaly zachovány. Televizní stanice jsou shlukovány do tzv. multiplexů. Datový tok je komprimován do licencovaných formátů MPEG-4 či HEVC (umožňuje tzv. UHDTV s vysokým rozlišením).Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
EPG (z anglické zkratky Electronic Program Guide) označuje standardní doplňkovou službu digitálního televizního vysílání. Jde o televizní program vysílaný v rámci každého digitálního multiplexu doplněný o podrobné informace o pořadech. Divák s moderním televizorem může EPG využít pro nastavení přepnutí/zapnutí oblíbeného pořadu, v kombinaci s PVR i nahrávání. Z tohoto pohledu tak nahrazuje často vypadávající analogové synchronizování s teletextem. Program pořadů je vysílán většinou na 24 hodin dopředu, může být však i na týden, či 14 dní.
On Screen Display aneb menu na obrazovce televizoru. Po stisknutí tlačítka MENU se na obrazovce objeví nabídka, ve které se uživatel může pohybovat pomocí dalších tlačítek a provádět tak požadované úkony jako ladění kanálů nebo nastavování různých parametrů
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.