Díky operačnímu systému Google Android 4.1 a 850MHz procesoru zvládne Samsung Galaxy Pocket Neo spustit celou řadu základních aplikací. 2megapixelový fotoaparát vám umožní snadno pořídit momentky s těmi nejbližšími. Pustit si samozřejmě můžete také FM rádio nebo hudbu v MP3, AAC a dalších formátech, k dispozici je totiž 3,5 mm slot pro vaše sluchátka. Bezdrátová propojitelnost pomocí Wi-Fi a Bluetooth je pak naprostou samozřejmostí.
TFT (Thin Film Transistor) je typ LCD panelu tvořený jednotlivými drobnými tranzistory, kde každý z nich řídí jeden obrazový bod (subpixel).
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
;GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
;GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) je metoda přenosu dat patřící do rodiny vysokorychlostní sítě 3G. Přináší zvýšení rychlosti, co se týče zpětného směru komunikace. Proto se o HSUPA může hovořit jako o vylepšeném zpětném kanálu.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
;AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) je jednou z vychytávek bezdrátové technologie Bluetooth, díky které můžete ovládat přehrávání videí nebo hudby na propojeném zařízení (například mezi bezdrátovými sluchátky a mobilním telefonem).Takto si jednoduše upravíte hlasitost, v seznamu stop si vyberete jinou skladbu nebo přehrávání zrušíte.
; ;GATT (Generic Attribute) je jedním z profilů pro přenos dat bezdrátové technologie Bluetooth.
; ;HOGP (HID Over GATT Protocol) je profil technologie Bluetooth umožňující propojení ovládacích prvků (klávesnice, myši) s dalším zařízením jako je například mobilní telefon či notebook. Někdy je uváděn pod zkratkou HID (Human Interface Device).
;MAP (Message Access Profile) je jedním z profilů technologie Bluetooth a umožňuje sdílení textových zpráv mezi zařízeními. Například po propojení telefonu a handsfree sady s displejem ihned uvidíte upozornění na nově příchozí zprávy. Dokonce si je budete moci přečíst a odpovídat na ně, aniž byste museli brát telefon do ruky.
; ;PBAP (Phone Book Access Profile) je jeden z profilů technologie Bluetooth a slouží ke sdílení telefonních kontaktů mezi zařízeními. Dá se využít například u handsfree sady s displejem, kde se vám při příchozím hovoru zobrazí číslo i jméno volajícího.
;Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
;AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
;FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
;MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
;OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
; Standardní formát audiosouboru ve Windows, který definuje způsob záznamu digitálních dat získaných konverzí audiosignálů.3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
;H.263 je formát určený pro kompresi videa hojně využívaný na internetu pro streamování flash videa na webech jako je například Youtube nebo Google Video. Své uplatnění však běžně nachází při video hovorech nebo při přehrávání obsahu v mobilních telefonech. H.263 nyní postupně střídá pokročilejší formát H.264.
;MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
;MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
;WebM je video formát umožňující kompresi pro použití s HTML 5 videem. Je složený z video streamu formátu VP8 nebo VP9 a zvukové stopy formátu Vorbis. Mimo jiné je kompatibilní s nejpoužívanějšími prohlížeči jako je Mozilla, Opera nebo Google Chrome. Použití v prohlížeči Internet Explorer je podmíněno stažením pluginu.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.