Nádherný 4 palcový displej Super AMOLED nabízí úžasné zobrazení a dovolí vám sledovat multimédia a webový obsah s perfektní ostrostí a brilantními barvami. Tento telefon je vybaven systémem Android™ 4.1 Jelly Bean, což je nejnovější verze celosvětově nejvyhledávanějšího operačního systému pro inteligentní telefony. Systém Jelly Bean přináší rychlou, plynulou a uhlazenou grafiku spolu s novou funkcí Google Now™ ze skupiny Google Search™, jež vám předloží ty správné informace ještě před tím, než se vůbec stačíte zeptat
Kupte si tento telefon a budete s ním velice spokojeni.
Technická specifikace Samsung Galaxy S III mini:
- Úhlopříčka displeje palce ": 4
- Typ displeje: Super AMOLED
- Rozlišení displeje bodů: 800 x 480
- Počet barev displeje: 16 milionů
- Počet jader: dvoujádrový procesor
- Frekvence procesoru MHz: 1000
- Dual SIM - telefon na dvě SIM karty: NE
- Konstrukce telefonu: dotykový
- Systém telefonu: Android 4.1
- Typ procesoru: ST-Ericsson
- Interní paměť : 8 GB
- Podporované paměťové karty / typ karty: microSD; microSDHC
- GPS: ANO
- Síťová frekvence MHz: 1800; 1900; 2100; 850; 900
- Síťová frekvence 3G MHz: 1900; 2100; 900
- 3G modem: ANO
- Bluetooth: ANO
- IrDa infraport: NE
- GPRS: ANO
- HSCSD/HSDPA: ANO
- EDGE: ANO
- WiFi: ANO
- Integrovaný fotoaparát : ANO
- Rozlišení fotoaparátu : 2592 x 1944 5 Mpx
- Integrovaný blesk/přisvětlení: ANO
- Automatické ostření: ANO
- Rozlišení videozáznamu: 1280 × 720
- Typ akumulátoru: Li-Ion
- Kapacita aku mAh: 1500
- 3,5 jack: ANO
- FM rádio: ANO
- Vibrace: ANO
- USB port: Ano
- HDMI : ANO
- NFC: NE
- Akcelerometr G-Sensor: ANO
AMOLED (active-matrix organic light-emitting diode) je druh zobrazovacího panelu používaného při výrobě chytrých hodinek, mobilních zařízení, notebooků i televizorů. Při zobrazování černé barvy dochází ke zhasnutí jednotlivých pixelů, čímž jsou o mnoho úspornější než klasické LCD panely a černá barva je tak navíc opravdu černá. Další výsadou AMOLED panelů jsou také sytější barvy, ostřejší obraz, rychlejší odezva s mimo jiné i lepší čitelnost zobrazovaného obsahu na sluníčku.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
;GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
;GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) je metoda přenosu dat patřící do rodiny vysokorychlostní sítě 3G. Přináší zvýšení rychlosti, co se týče zpětného směru komunikace. Proto se o HSUPA může hovořit jako o vylepšeném zpětném kanálu.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile – profil pro distribuci pokročilého zvuku) je jeden z profilů bezdrátového přenosu technologií bluetooth. Umožňuje poslech hudby ve stereo kvalitě.
;AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) je jednou z vychytávek bezdrátové technologie Bluetooth, díky které můžete ovládat přehrávání videí nebo hudby na propojeném zařízení (například mezi bezdrátovými sluchátky a mobilním telefonem).Takto si jednoduše upravíte hlasitost, v seznamu stop si vyberete jinou skladbu nebo přehrávání zrušíte.
;HFP (Hands Free Profile) je jeden z profilů technologie Bluetooth a slouží k propojení telefonu s handsfree sadou. Vedle toho nabízí i několik možností ovládání telefonu na dálku jako například přijmutí či odmítnutí hovoru nebo vytočení posledního volaného čísla. Telefon tak nemusí být ve vaší přímé blízkosti (dá se ovládat, i pokud jej máte třeba v kapse).
;HOGP (HID Over GATT Protocol) je profil technologie Bluetooth umožňující propojení ovládacích prvků (klávesnice, myši) s dalším zařízením jako je například mobilní telefon či notebook. Někdy je uváděn pod zkratkou HID (Human Interface Device).
;HSP (Headset Profile) je jeden z profilů technologie Bluetooth. Slouží k propojení bezdrátových sluchátek s telefonem, aby mohlo dojít k přenosu hovoru.
;MAP (Message Access Profile) je jedním z profilů technologie Bluetooth a umožňuje sdílení textových zpráv mezi zařízeními. Například po propojení telefonu a handsfree sady s displejem ihned uvidíte upozornění na nově příchozí zprávy. Dokonce si je budete moci přečíst a odpovídat na ně, aniž byste museli brát telefon do ruky.
;OPP (Object Push Profile) je profil používaný pro přenos souborů (objektů) jako jsou obrázky, vizitky, či záznamy v kalendáři. Jedná se o jeden z profilů využívaný v souvislosti s technologií Bluetooth.
;PBAP (Phone Book Access Profile) je jeden z profilů technologie Bluetooth a slouží ke sdílení telefonních kontaktů mezi zařízeními. Dá se využít například u handsfree sady s displejem, kde se vám při příchozím hovoru zobrazí číslo i jméno volajícího.
;Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
;AAC+ je ztrátová komprese zvuku využívající nižší a střední přenosovou frekvenci. Často se používá jako formát pro digitální rozhlasové vysílání i pro internetová videa.
;AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
; ;FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
;MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
;OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
;WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
H.263 je formát určený pro kompresi videa hojně využívaný na internetu pro streamování flash videa na webech jako je například Youtube nebo Google Video. Své uplatnění však běžně nachází při video hovorech nebo při přehrávání obsahu v mobilních telefonech. H.263 nyní postupně střídá pokročilejší formát H.264.
;H.264 (označovaný také jako MPEG-4 AVC) je formát, který umožňuje snížit velikost nekomprimovaného souboru na polovinu velikosti formátu pro DVD video, a to při maximálním zachování jeho kvality. Běžně je využíván pro satelitní a pozemní vysílání. Kromě řady set-top-boxů a satelitů jej podporují i BluRay i DVD přehrávače, u kterých je toto pravidlem. Dá se však také využít i jako formát přenosu internetového videa, kde je možné nastavit stupeň komprese přesně podle nároků webových stránek nebo internetového připojení. H.264 lze mimo jiné objevit i u smarpthonů nebo fotoaparátů s možností přehrávání videa.
;MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
;VC-1 je formát pro kódování videí vyvinutý primárně pro přehrávač Windows Media Player 9. Mimo jiné je kompatibilní i se řadou jiných přehrávačů na platformách MacIntosh i Linux. V dnešní době je tento standard běžně využíván na BluRay discích nebo na HD DVD.
;