
Moderní mikrosystém
Chcete-li si pořídit špičkové zařízení, které by se stalo platformou pro vaši veškerou audio zábavu, je pro vás mikrosystém Pioneer X-HM82-K tím nejlepším řešením. Jedná se o multifunkční přístroj, který vám umožní poslouchat hudbu i mluvené slovo z mnoha rozličných zdrojů, navíc jistě oceníte i jeho elegantní vzhled a také uživatelskou přívětivost, díky které si s jeho ovládáním poradí opravdu každý.
Přístroj dodáváme i s praktickým dálkovým ovladačem.
Hudba z CD i flashky
S tímto mikrosystémem od společnosti Pioneer si budete moci dosyta užít poslech své oblíbené hudby z klasických kompaktních disků, integrovaný USB port vám však umožní i přehrávání hudby, kterou máte uloženou na své flashce či externím disku. Podporovány jsou zvukové formáty MP3, AAC, WAV, WMA, FLAC i AIFF.
Díky výkonné dvoupásmové reprosoustavě, integrovanému zesilovači a funkci bassreflexu se přitom za všech okolností dočkáte parádní zvukové kvality.


Bezdrátový streaming a připojení k síti
Hi-Fi mikrosystém Pioneer X-HM82-K disponuje bezdrátovou technologií Bluetooth, která vám umožní snadné streamování hudby, kterou máte uloženou ve svém smartphonu či tabletu. Zařízení je plně kompatibilní i s dokovacími stanicemi Apple.
Přístroj se navíc může pochlubit i bezdrátovou technologií Wi-Fi, která vám umožní poslech nepřeberného množství internetových rádií – podporovány jsou populární služby vTuner i Spotify. Ke své domácí síti budete moci mikrosystém připojit prostřednictvím technologie DLNA.
Typy reproduktorů se dělí podle druhu reprodukce zvuku. Na trhu se můžeme setkat s reprosoustavami s jedním pásmem i se soustavami čtyř a více pásmovými, které jsou určené pro profesionální využití. Rozhodně nebývá pravidlem, že by počet pásem korespondoval s počtem reproduktorů. Pásma označují na kolik částí je rozdělen signál zesilovače předtím, než se do reproduktoru dostane. Rozdělení signálu probíhá přes tzv. výhybku. Například dvou pásmová soustava nabízí jednoduché řešení rozdělení signálu na středobasy a výšky.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Impedance je parametr měničů značící odpor elektrického obvodu. Tato hodnota je udávána v ohmech (Ω). V případě reprosoustav, AV receiverů, sluchátek nebo přehrávačů má vliv na hlasitost i na zátěž zařízení. Je doporučeno, aby zdroj zvuku měl stejnou nebo nižší impedanci než výstupní zařízení.
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
Pásmo AM (amplitudová modulace) je využíváno na dlouhých, středních i krátkých vlnách pro rozhlasové analogové vysílání. Oproti FM pásmu je o něco náchylnější na rušení atmosférickými výboji, elektrospotřebiči apod. Zaručuje však výbornou srozumitelnost mluveného slova, a proto jej využívají významné zahraniční rozhlasové stanice jako je BBC World Service nebo Voice of America.
RDS (Radio Data System) je způsob přenosu doplňkových informací u FM rádiového vysílače. Vedle zvuku jsou jednosměrně vysílány i datové informace s malou přenosovou rychlostí tak, aby nedocházelo ke vzájemnému ovlivňování mezi datovým a zvukovým signálem. Díky tomuto systému snadno získáte více informací o právě vysílaném programu či názvu stanice. Také budete mít vždy dobrý přehled o aktuálním čase a datu.
LCD (Liguid Crystal Display) je zobrazovač z tekutých krystalů. Je tenké a ploché zobrazovací zařízení skládající se z omezeného (velikostí displeje) počtu barevných nebo monochromatických pixelů seřazených před zdrojem světla nebo reflektorem
iPad je multimediální počítač typu tablet (nikoli Tablet PC) od společnosti Apple. Používá iOS a lze ho použít k práci s různými multimediální formáty včetně novin, časopisů, knih, učebnic, fotografií, videí, hudby, textových dokumentů, tabulek a videoher
AUX (z angličtiny Auxiliary cable/port/input) je vstupní konektor pro připojení zesilovače k audio zařízením jako jsou například autorádia, domácí kina nebo rádiomagnetofony.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
DVD+R byly dříve konkurenčními typy DVD-R. Dnes již nezáleží na tom, který z těchto disků používáte – současná zařízení podporují oba. Rozdíl je ten, že DVD+R jsou o něco modernější verzí a dá se s nimi rychleji pracovat (například odpadá nutnost uzavírky médií po vypálení). Jednou z výhod „mínusových“ DVD je vysoká kompatibilita – dají se spustit na starších a většině novějších zařízení. Starší zařízení však mohou mít problém se spuštěním DVD “plusových”.
CD (Compact Disc) je formát digitálního optického datového nosiče pro audio záznam nebo pro počítačem čitelná data. Na základě tohoto formátu pak postupně vznikaly další typy CD nosičů, jako jsou CD-R (CD Recordable) pro jednorázový zápis dat, CD-RW (CD Rewritable) s možností vícenásobného přepisování či VCD (Video CD) pro ukládání digitálního videa.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
Ekvalizér je zařízení, jehož pomocí lze měnit frekvenční charakteristiku zvukového signálu. To znamená, že takto můžeme zeslabit nebo zesílit některé z částí akustického spektra (u hudební produkce například basy a výššky).
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.