
Platforma pro vaši audio zábavu
Pokud se poohlížíte po špičkovém zařízení, které by se stalo základnou pro vaši veškerou audio zábavu, je pro vás mikrosystém Pioneer X-EM16 tím nejlepším řešením. Jedná se o praktický přístroj, který vám umožní poslouchat hudbu i mluvené slovo z mnoha rozličných zdrojů, navíc jistě oceníte i jeho elegantní vzhled a také uživatelskou přívětivost, díky které si s jeho ovládáním poradí opravdu každý.
Přístroj dodáváme i s praktickým dálkovým ovládáním.
Hudba z CD i flashky
S tímto mikrosystémem od společnosti Pioneer si budete moci dosyta užít poslech své oblíbené hudby z klasických kompaktních disků, integrovaný USB port vám však umožní i přehrávání hudby ve formátu MP3, kterou máte uloženou na své flashce či externím disku.
Díky dvěma reproduktorům a RMS výkonu 10 W se přitom za všech okolností dočkáte parádní zvukové kvality.


Klasické rádio
Všechny milovníky klasického rádia jistě potěší vestavěný FM tuner – na mikrosystému Pioneer X-EM16 budete díky němu moci naladit všechny dostupné rozhlasové stanice. Díky technologii RDS navíc budete moci přijímat i doplňkový textový obsah jednotlivých stanic. Prostřednictvím displeje mikrosystému se tak vždy mj. dozvíte jméno interpreta a název písničky, která právě hraje.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Impedance je parametr měničů značící odpor elektrického obvodu. Tato hodnota je udávána v ohmech (Ω). V případě reprosoustav, AV receiverů, sluchátek nebo přehrávačů má vliv na hlasitost i na zátěž zařízení. Je doporučeno, aby zdroj zvuku měl stejnou nebo nižší impedanci než výstupní zařízení.
THD (total harmonic distortion – celkové harmonické zkreslení) je veličina označující zkreslení základního sinusového signálu. Hodnota udává poměr zkreslení mezi vstupním a výstupním signálem. Čím nižší je udávaná hodnota, tím věrnější je předávaný signál (zvuk).
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
RDS (Radio Data System) je způsob přenosu doplňkových informací u FM rádiového vysílače. Vedle zvuku jsou jednosměrně vysílány i datové informace s malou přenosovou rychlostí tak, aby nedocházelo ke vzájemnému ovlivňování mezi datovým a zvukovým signálem. Díky tomuto systému snadno získáte více informací o právě vysílaném programu či názvu stanice. Také budete mít vždy dobrý přehled o aktuálním čase a datu.
AUX (z angličtiny Auxiliary cable/port/input) je vstupní konektor pro připojení zesilovače k audio zařízením jako jsou například autorádia, domácí kina nebo rádiomagnetofony.
DVD (Digital Versatile Disc) je formát digitálního optického datového nosiče, který může obsahovat filmy ve vysoké obrazové a zvukové kvalitě nebo jiná data. Při vývoji DVD byl kladen důraz na zpětnou kompatibilitu s CD, takže se mu DVD disk velmi podobá. Pod označením DVD+RW a DVD-RW se prodávají prázdné disky s možností vícenásobného přepisování dat.
CD (Compact Disc) je formát digitálního optického datového nosiče pro audio záznam nebo pro počítačem čitelná data. Na základě tohoto formátu pak postupně vznikaly další typy CD nosičů, jako jsou CD-R (CD Recordable) pro jednorázový zápis dat, CD-RW (CD Rewritable) s možností vícenásobného přepisování či VCD (Video CD) pro ukládání digitálního videa.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
Ekvalizér je zařízení, jehož pomocí lze měnit frekvenční charakteristiku zvukového signálu. To znamená, že takto můžeme zeslabit nebo zesílit některé z částí akustického spektra (u hudební produkce například basy a výššky).
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.