Společnost Pioneer konečně vyložila na stůl všechny své trumfy, po seznámení s Blue-Ray přehrávačem Pioneer BDP-LX88 budete dočista ohromeni!
Přehrávač disponuje ultra tuhým šasi. Celkově byl vytvořen tak, aby efektivně eliminoval veškeré vibrace. Nechtěnému rušení signálu zabraňuje speciální konstrukce vnitřku přístroje rozdělená do tří oddělených částí. Mez jednotlivé sekce patří sekce pro ustájení energetického zdroje a dvě oddělené sekce pro digitální a analogové obvody. Použité součásti jsou té nejvyšší kvality, na tom si společnost Pioneer vždy zakládala. Řeč je především o vynikajícím digital-analogovém převaděči SABRE32, s jehož přičiněním dosahuje přehrávač krystalicky čistého zvuku. Při přehrávání stereo audia jsou pro každý audio kanál vyčleněné ne méně něž 4 DAC obvody.
Vstupte do světa bezprecedentního kvality zvuku a videa v obrovském UHD rozlišení. Jestli se tetelíte při pohledu na Blue-Ray přehrávač Pioneer blahem, tak zcela oprávněně. Vaše sbírka filmů na Blue-Ray discích vstoupí do nové éry filmových zážitků společně s vámi. Přehrávač pozvedne dnes již omezené možnosti Blue-Ray disků do nových výšin, díky pokročilé technologii převzorkování video signálu je přehrávač schopen nabídnout oblíbené filmy v úžasně vysokém rozlišení 4K rychlostí až 60 snímků za vteřinu. Ano, je to tak jednoduché!
Stáhněte si vychytanou aplikaci iControlAV5 a mějte přehrávač pod absolutní kontrolou i v pohodlí křesla. Aplikace je dostupná pro chytré telefony s tablety s operačními systémy Android a iOS.
Přehrává:
- DVD-Video, VCD, CD, and USB
- AVCHD, AVCREC
- SACD, Video CD
- BD-ROM, BD-R/RE
- CD-R/-RW, DTS-CD, CD-DA
- CD-EXTRA, CD-GRAPHICS
- DVD-R/RW, DVD+R/RW
- DVD-Video, DSD disky
Přehrává formáty souborů:
- 3GP, AVI, DivX plus HD, FLV, MKV, MPEG4, MPG, and WMV filmové soubory
- AAC, AIFF, ALAC, DSD, FLAC, MP3, Monkey's Audio, WAV and WMA zvukové subory
- JPEG, GIF, MPO, a PNG obrázkové soubory
Vstupy a výstupy:
- 2 x HDMI výstup (1 x audio/video, 1 x audio)
- 1 x digitální koaxiální audio výstup
- 1 x digitální optický audio výstup
- 1 x LAN
- 1 x RS-232C
- 2 x USB (1x vpředu & 1x vzadu)
- 2 x analogový audio výstup
- 1 x Zero Signal
Specifikace:
- Hmotnost: 13,4 Kg
- Rozměry: 435 x 130 x 339 mm
Funkce Deep Color slouží k vytvoření živého obrazu s propracovanými barevnými detaily. Úpravou bitového toku barev dojde k rozšíření barevné škály, což vede k realističtější prezentaci jednotlivých barevných odstínů.
x.v.Color je pokročilá obrazová technologie, která využívá barevný prostor s rozšířenou škálou barev, což vede k vytvoření realistického obrazu. Pro správné přehrávání záznamu s touto technologií je třeba mít kompatibilní zobrazovací zařízení.
Dolby Digital je označení digitální ztrátové komprese zvuku. Nejčastěji se vyskytuje v konfiguraci 5.1 kanálů - pět hlavních plnorozsahových kanálů a jeden nízkofrekvenční basový LFE kanál využívaný subwooferem při explozích a podobně. Formát Dolby Digital byl vyvinut roku 1991 společností Dolby Laboratories. Jeho konkurencí je zvukový formát DTS.
Dolby TrueHD je bezztrátový kodek vyvinutý pro multimediální zařízení s vysokým rozlišením jako jsou například Blu-ray nebo HD DVD. Zajišťuje přenos vícekanálového prostorového zvuku, který se ani v nejmenším neodlišuje od studiového záznamu.
Dolby Digital Plus je pokročilý kódovací systém s podporou více zvukových kanálů pro vytvoření prostorového zvuku a vyšším datovým tokem.
DTS je digitální vícekanálový formát prostorového ozvučení se ztrátovou kompresí, používaný především pro ozvučení filmů v kinech nebo na DVD a Blu-ray discích. Byl vytovřen roku 1993 společností Digital Theater Systems a je hlavním konkurentem formátu Dolby Digital.
DTS-HD Master Audio je kombinovaný formát pro kódování zvuku vytvořený společností Digital Theater Systems. Stal se jedním z hlavních zvukových formátů pro Blu-ray disky.
Kombinovaný formát znamená, že se jedná o bezztrátovou i ztrátovou kompresi. Ztrátová komprese se projeví například při použití u starších typů přehrávačů, které nepodporují vysoké rozlišení zvuku.
DTS HD HR (DTS HD High Resolution) je kombinovaný formát pro kódování zvuku vytvořený společností Digital Theater Systems. Stal se jedním z hlavních zvukových formátů pro Blu-ray disky.
Kombinovaný formát znamená, že se jedná o bezztrátovou i ztrátovou kompresi. Ztrátová komprese se projeví například při použití u starších typů přehrávačů, které nepodporují vysoké rozlišení zvuku.
DTS 96/24 představuje jakousi odnož zvukového formátu DTS Digital Surround 5.1, která umožňuje reprodukci vysoce kvalitního 24bitového zvuku o frekvenci 96 kHz na DVD.
DTS-ES (Digital Theatre Sound – Extended Surroud) je rozšíření k vícekanálovému zvuku 5.1 přidáním jednoho kanálu navíc. Dělí se na dvě varianty - Matrix 6.1, Discrete 6.1.
Matrix 6.1 má navíc zadní kanál, který je rozdělen na dvě části do levého zadního a pravého zadního reproduktoru – tímto dojde k vytvoření dokonalého efektu prostorového zvuku, který vás doslova pohltí.
Discrete 6.1 má zadní kanál navíc, který je samostatný a dá se přehrávat v jednom reproduktoru nebo ve dvou.
DSD (Direct Stream Digital) je formát pro ukládání zvuku v digitální podobě vytvořený společnostmi Sony a Philips. Používá se u SACD (Super Audio CD).
DivX je systém kódování digitálního obrazu a zvuku, který umožňuje zkomprimovat video i audio data do velikosti přijatelné pro stahování po internetu.
MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
MPEG-2 je ztrátový komprimační datový formát, který slouží ke snížení datového toku a tím i velikosti výsledného souboru u digitálně zpracovávaných videozáznamů při co nejmenším viditelném zhoršení kvality po dekomprimaci. Jeho předchůdcem je formát MPEG-1 a dokonalejším technologickým nástupcem formát MPEG-4.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
MPG je standard používaný pro kódování digitálních videí.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
AIFF (Audio Interchange File Format) je zvukový formát souborů vyvinutý společností Apple v roce 1988. AIFC představuje jeho komprimovanou variantu. Kvalita zvuku u těchto souborů je ve své podstatě porovnatelná s kvalitou zvuku u CD záznamu. AIFF formát je prakticky identický s dalším používaným formátem WAV, který je však produktem společností Microsoft a IBM.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
GIF (Graphics Interchange Format) je grafický formát určený pro ukládání rastrové grafiky, který se dá využít i k vytváření jednoduchých animací. Ke své práci používá bezztrátovou kompresi. Jeho nevýhodou je omezené množství současně zobrazených barev (maximum je 256).
PNG (Portable Network Graphics) je grafický formát pro rastrovou grafiku, který původně vznikl jako náhrada za formát GIF, u nějž došlo k licenčnímu zpoplatnění za jeho použití. PNG využívá bezztrátovou kompresi a na rozdíl od GIFu nemá žádné omezení na počet barev. Nedá se však jako GIF využít pro tvorbu animací.
MPO (Multi-Picture Object) je druh stereoskopického obrazu snímaný pomocí digitálních fotoaparátů. Jeden tento obraz obsahuje dva obrazy zachycené dvěma různými objektivy. Ty pak můžete vidět jako jeden 3D snímek.