Kvalitní i elegantní ozvučení vašeho bytu |
|
![]() |
Panasonic SC-HC410EG je moderní mikrosystém, který ve vaší domácnosti obstará vše, co se týká poslechu muziky a mluveného slova. Umožňuje totiž přehrávání zvuku z mnoha různých zdrojů, a to navíc v opravdu parádní kvalitě. Navíc vyniká i noblesním designovým zpracováním, takže se zaručeně stane i atraktivním prvkem vašeho interiéru. Toto moderní zařízení si zkrátka zamilujete hned z několika důvodů. Díky funkci Space Tune nezáleží na tom, kam toto zařízení umístíte – mikrosystém danému prostoru automaticky přizpůsobí všechna zvuková nastavení (zmíněná funkce zahrnuje speciální režimy pro umístění přístroje u stěny, na stěně a v rohu místnosti). |
Muzika z CD, flashky, smartphonu i dalších zdrojů |
|
Vychutnejte si hudbu ve všech jejích podobách! Mikrosystém Panasonic SC-HC410EG vám to umožní prostřednictvím celé řady rozličných audio funkcí. V jeho výbavě nechybí klasický CD přehrávač, rozhraní USB pro poslech skladeb z flashky ani bezdrátová technologie Bluetooth, kterou můžete využít k pohodlném streamingu muziky z mobilního telefonu, tabletu či notebooku. Mezi konektory tohoto přístroje najdete i univerzální AUX port, jehož prostřednictvím k mikrosystému připojíte takřka jakýkoliv elektronický audio zdroj (vč. zařízení Chromecast Audio). Stačí využít kabel s 3,5mm jack konektorem. |
![]() |
Dopřejte si vyladěné výšky i basy |
|
![]() |
8cm reproduktory s plným rozsahem se ve spolupráci s portem Twisted Acoustic a zesilovačem Lincs D-Amp 3. generace starají o dokonalou zvukovou kvalitu. Ať už tak posloucháte rock, pop, nebo třeba country, vašemu sluchu vždy lahodí úžasně čisté výšky i parádní dunivé basy. |
Integrovaný rozhlasový přijímač |
Patříte-li mezi věrné posluchače nějaké rozhlasové stanice, mikrosystém Panasonic SC-HC410EG vás potěší i přítomností rádiového tuneru, který vám umožní příjem stanic vysílajících v nejpoužívanějším pásmu FM. K dispozici zde přitom máte i technologii RDS, která vám na displeji přístroje zobrazí doplňkové textové informace k aktuálnímu vysílání. A k výbavě přijímače patří i vestavěná paměť, do níž si můžete uložit až 30 předvoleb (nejčastěji poslouchaných stanic). |
![]() |
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
FM je frekvenční pásmo, na kterém probíhá vysílání většiny analogových rádií. Není příliš náchylné na rušení a vedle stereofonního přenosu umožňuje i přenos doplňkových služeb. Spadá do pásma VKV (velmi krátkých vln).
RDS (Radio Data System) je způsob přenosu doplňkových informací u FM rádiového vysílače. Vedle zvuku jsou jednosměrně vysílány i datové informace s malou přenosovou rychlostí tak, aby nedocházelo ke vzájemnému ovlivňování mezi datovým a zvukovým signálem. Díky tomuto systému snadno získáte více informací o právě vysílaném programu či názvu stanice. Také budete mít vždy dobrý přehled o aktuálním čase a datu.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
AUX (z angličtiny Auxiliary cable/port/input) je vstupní konektor pro připojení zesilovače k audio zařízením jako jsou například autorádia, domácí kina nebo rádiomagnetofony.
CD (Compact Disc) je formát digitálního optického datového nosiče pro audio záznam nebo pro počítačem čitelná data. Na základě tohoto formátu pak postupně vznikaly další typy CD nosičů, jako jsou CD-R (CD Recordable) pro jednorázový zápis dat, CD-RW (CD Rewritable) s možností vícenásobného přepisování či VCD (Video CD) pro ukládání digitálního videa.
CD (Compact Disc) je formát digitálního optického datového nosiče pro audio záznam nebo pro počítačem čitelná data. Na základě tohoto formátu pak postupně vznikaly další typy CD nosičů, jako jsou CD-R (CD Recordable) pro jednorázový zápis dat, CD-RW (CD Rewritable) s možností vícenásobného přepisování či VCD (Video CD) pro ukládání digitálního videa.
SBC (Sub-Band Coding) je technologie vícepásmového kódování, kdy dochází k rozdělení frekvencí, které se pak zpracovávají jednotlivě. Některé z nich je pak možné vypustit – například ty, které jsou pro lidské ucho takřka neslyšitelné nebo také všechny, které se dají považovat šum. Výsledkem je výrazná úspora místa, protože se nemusí ukládat vše. Kódování SBC používá již většina dnešních kodeků. Každý samozřejmě pracuje s jiným počtem pásem a způsobem uložení.
Ekvalizér je zařízení, jehož pomocí lze měnit frekvenční charakteristiku zvukového signálu. To znamená, že takto můžeme zeslabit nebo zesílit některé z částí akustického spektra (u hudební produkce například basy a výššky).
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.