Kompaktní digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC-LF1 vás zaujme na první pohled svým retro designem. V kompaktním těle však urývá nejmodernější technologie, se kterými dosáhnete těch nejlepších výsledku. U Expertu si jej můžete pořídit v parádním matném černém provedení.
Kvalitní snímky pořídíte za všech podmínek díky kvalitnímu, 12.1 megepixelovému CMOS snímači. Schopnosti fotoaparátu prověříte především za zhoršeným světelných podmínek díky vysoké světelné citlivost dosahující hodnoty až ISO 12800. Citlivý CMOS snímač je schopen značně redukovat případný šum a výkonný procesor použitý tohoto modelu se postará o bleskové zpracování pořízených fotografií. Nenechte si uniknout ani jeden nezapomenutelný moment, který se již nemusí opakovat. Přepněte fotoaparát do režimu sekvenčního focení a pořiďte více fotek jediným stiskem spouště. Dáváte-li přednost natáčení efektních videí, pak si můžete být jisti, že s Lumixem DMC-LF1 můžete pořizovat videa ve vysokém Full HD rozlišení rychlostí až 50 snímků za vteřinu.
Scénu si vyberete pomocí elektronického hledáčku, který má oproti hledáčku optickému řadu výhod. Především odpadává problém s paralaxy použitím předsádkových čoček. S mocným optickým zoomem si přiblížíte i ty detaily, které by vám jinak zůstaly skryty. Výkonná optika fotoaparátu poskytuje 7x optické zvětšení. Obrovskou výhodu oproti ostatním modelům představuje vestavěný Wi-Fi modul, díky kterému můžete začít sdílet své fotografie s přáteli během několika vteřin. Fotografie můžete přenést i jedním dotykem pomocí technologie NFC.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
Digitální zoom je softwarová funkce sloužící pro elektronické přiblížení obrazu. Zatímco optický zoom funguje na základě změny snímacího úhlu, v případě digitálního zoomu se provádí výřez určité části ze snímané scény, která je poté zvětšena na původní velikost. Pokročilejší funkce digitálního zoomu mohou pomoci výsledný obraz ještě doostřit.
ISO Citlivost je jedním z parametrů určující expozici výsledného snímku. Značí míru citlivosti snímače na světlo. Při nastavení vyšší citlivosti, zůstává citlivost fotoaparátu stále stejná – mění se akorát způsob, jakým je snímek zpracován. Využívá se například při nedostatku světla, aby fotka nebyla příliš tmavá. Vyšší citlivost znamení i kratší expoziční čas.
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
PAL (phase alternating line) je evropská norma pro kódování barevného analogového vysílání vytvořená roku 1963 ve Velké Británii.
NTSC (National Television System(s) Committee) je standard pro kódování analogového televizního vysílání využívaný na většinové části amerického kontinentu, v Jižní Koreji, Japonsku a Filipínách. Pro běžné použití v našich podmínkách je vhodnější nastavení standardu PAL. V případě NTSC by na umělém osvětlení mohlo dojít k problikávání obrazu z důvodu odlišného elektrického napětí (v Evropě je používáno napětí 50 Hz, zatímco například v USA je to 60 Hz).
SD (Secure Digital) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) je vylepšená technologie klasických SD karet, která v budoucnu umožní výrobu paměťových karet s kapacitou až 2TB. Nejnižší možná kapacita těchto karet je 64 GB. SDXC nejsou zpětně kompatibilní s předešlými verzemi SD karet, proto fungují pouze v zařízeních, která podporují SDCX technologii.
SDHC je nástupnickou technologií výroby karet SD. Mezi klíčová pozitiva se řadí především možnost výroby paměťových karet kapacit nad 2GB. Čtečky s podporou SHDC jsou zpětně kompatibilní s SD kartami.
TFT (Thin Film Transistor) je typ LCD panelu tvořený jednotlivými drobnými tranzistory, kde každý z nich řídí jeden obrazový bod (subpixel).
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.