Led televize LG 47LW5500 s 3D technologií Vám nabídne nadstandardní úhlopříčku 47" (120cm), Full HD rozlišení (1920x1080) a 100Hz obnovovací frekvenci. Vedle běžných konektorů na televizi najdeme i HDMI, LAN a USB vstupy. Součástí balení jsou 2ks 3D. Se zabudovaným tunerem odpadá nutnost pořizování set top boxu.
„Technologie Cinema 3D TV, která využívá levných polarizačních brýlí, odstranila blikání a umožnila užívat prostorový obraz dlouhou dobu bez pocitů závrati nebo únavy. Tento závěr potvrdila i prestižní Evropská oční klinika LEXUM, která vydala odborné posouzení o nezávadnosti pasivní 3D technologie LG Cinema 3D na lidské oko.“
Máte rádi kvalitní 2D obraz a zároveň patříte mezi náročnější filmové diváky, kteří chtějí mít možnost sledování 3D filmů a pořadů? Pak je tato televize určena právě pro Vás. K nadstandardním parametrům patří úhlopříčka 120cm, Full HD rozlišení (1920x1080) a vysoká obnovovací frekvence 100Hz. Další výhodou je připojení pomocí Wifi a LAN. Wifi Vás ušetří zbytečných kabelů kolem televize a LAN připojení Vám umožní přístup na internet.
O kvalitní 3D zobrazení se postará obrazový procesor 3D XD, jenž pro vás zajistí, aby sledování filmů bylo neobyčejným zážitkem. Máte možnost vybrat si až z 20 různých nastavení 3D zobrazení a to díky technologii 3D Viewpoint. Možnost konverze 2D do 3D ocení každý, který se by se rád podíval na 2D snímky ve 3D.
Společnost LG se stará také o to, abyste měli při sledování televize vynikající ozvučení. Proto jsou v televizi LG 47LW5500 vestavěné reproduktory, které podporují prostorové ozvučení. Sledování televize tím dostane nový rozměr.
Snadné ovládání
Televize je vybavena velmi jednoduchým a snadno pochopitelným ovládáním a je jí možno ovládat speciálním intuitivním ovladačem . Ovladač funguje podobně jako myš u počítače. Jednoduše tak lze v ovládacím panelu pomocí pohybů přesouvat jednotlivé soubory, pohybovat se mezi složkami a podobně.
Jste unaveni televizemi, u kterých Vám ovládání a nastavení zabere polovinu Vašeho času? Objednejte si u nás televizor LG 47LW5500 a máte po starostech.
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
Dynamický kontrast je číselná hodnota uváděná v parametrech televizí a monitorů, která vyjadřuje poměr mezi nejtmavším a nejsvětlejším možným odstínem na obrazovce. Hodnota kontrastu se může pohybovat i v několika milionech ku jedné (standardní zobrazení je od 250:1 do 3000:1). Po spuštění dynamického kontrastu televize nebo monitor vyhodnocuje, zda je daná scéna tmavá nebo spíše světlá. Tmavá scéna se tak stane ještě tmavší, světlá scéna bude výraznější. Výsledkem toho je vysoce kvalitní obraz plný zářivých barev. Pokud je však dynamický kontrast nastaven příliš vysoko, mohou barvy působit nepřirozeně.
Edge LED je technologie podsvícení, kdy jsou bílé LED diody umístěny po okrajích LCD panelu. Světlo z nich je směřováno do středu a pomocí světlovodivé desky z reflexního materiálu je odráženo na obrazovku směrem k pozorovateli.
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
PAL (phase alternating line) je evropská norma pro kódování barevného analogového vysílání vytvořená roku 1963 ve Velké Británii.
SECAM (Séquentiel couleur à mémoire - postoupení barevné informace do paměti) byl první evropský standard pro analogové televizní vysílání v barvách. Vznikl ve Francii roku 1956. Ještě před nástupem standardu PAL jej používaly všechny země východního bloku.
DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Oproti předchozímu analogovému vysílání jsou programy převáděny v reálném čase a jsou komprimovány do formátu MPEG-2, někdy také MPEG-4. Na jednom kanále se tak může nacházet více televizních a rozhlasových stanic, což umožňuje využití různých doplňkových služeb jako je například Elektronický programový průvodce, online nákupy nebo také hry. Takovýto balíček programů a služeb vysílaných na jednom kanále se nazývá také jako multiplex.
Pro příjem digitální televize je třeba mít digitální přijímač (set-top-box) nebo televizor se zabudovaným digitálním tunerem. Pro sledování digitální televize na počítači či notebooku stačí pořídit DVB-T kartu nebo USB modul.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
On Screen Display aneb menu na obrazovce televizoru. Po stisknutí tlačítka MENU se na obrazovce objeví nabídka, ve které se uživatel může pohybovat pomocí dalších tlačítek a provádět tak požadované úkony jako ladění kanálů nebo nastavování různých parametrů
DivX je systém kódování digitálního obrazu a zvuku, který umožňuje zkomprimovat video i audio data do velikosti přijatelné pro stahování po internetu.
Teletext je nformační databáze vysílaná souběžně s programem.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.