Novinkou je operační systém webOS s přehledným uživatelským rozhraním. Veškerou zábavu máte tak pěkně po ruce v dolní části obrazovky a jistě oceníte rychlejší, graficky vylepšené prostředí. Bavte se s Live programy, s videi na vyžádání (VOD) a aplikacemi nebo si užívejte mnoho další zábavy z obchodu LG. Ovládání LG Smart TV je nyní ještě snadnější. Díky vyspělému dálkovému ovladači LG Magic remote bude ovládání vaší televize hračkou.
Užijte si filmy ve 3D s pohodlnými a lehkými brýlemi. LG 3D televizor je šetrnější k vašim očím a vy si při sledování obrazu v režimu 3D budete užívat zábavu bez rušivého blikání obrazu. Už žádné rozmazání obrazu. Indikátor Motion Clarity Index (MCI) s hodnotou 700 Hz zajišťuje vysoce kvalitní redukci rozmazání při rychlých scénách a vy si vychutnáte perfektně ostrý obraz. Kochejte se krásným, křišťálově čistým obrazem. Špičkový IPS panel vám to zaručí a navíc vám umožní pohled ze všech pozorovacích úhlů. IPS panel zachovává barevnost videa či fotografie a zobrazuje je identicky s originálním obrazem. V kombinaci s nejvyspělejším obrazovým procesorem Triple XD Engine, se dočkáte zcela nové úrovně barev, kontrastu a jasu. Obraz si můžete dále sami upravovat přesně podle svého gusta díky nenáročné funkci Picture Wizard III.
S modelem LG 42LB670V zažijete neuvěřitelnou hloubku a živost zvuku. Díky 2.1 kanálovému repro systému s duálními reproduktory a přídavným basovým reproduktorem si u filmů či her užijte dynamický a realistický zvuk. Celková reprodukce, pak navíc nabývá prostorového dojmu, kvůli technologii Virtual Surround. Budete tak mít pocit, že jste přímo uprostřed dění. Důležitá je také technologie Clear Voice II, která se postará o to, že veškeré dialogy budou dobře slyšitelné a vám již neunikne ani slovo. Televizor vám tak dopřeje velmi nadstandardní reprodukci zvuku při sledování vašich oblíbených filmů, televizních pořadů, sportovních přenosů nebo hraní video her.
Samozřejmostí je snadné připojení k internetu, a to buď za pomoci kabelu LAN nebo bezdrátově s přídavným WiFi modulem. K surfování využijete plnohodnotný internetový prohlížeč. Díky podpoře standardu DLNA můžete jednoduše sdílet filmy, fotografie nebo hudbu ve vaší domácí síti. Stejně tak můžete přenášet bezdrátově obraz díky technologii Intel WiDi (Wireless Display), která umožňuje rychlé propojení televizoru s chytrými zařízeními. Další užitečnou funkci, kterou si jistě oblíbíte, je Time Machine II. S ní můžete nahrávat a následně přehrávat, zastavovat či opakovaně sledovat programy, které máte rádi.
Televize disponuje vestavěným tunerem pro příjem digitálního pozemního, kabelového a satelitního signálu (DVB – T2/C/S2), takže se můžete těšit na nespočet programů. Pomocí trojice digitálních rozhraní HDMI si můžete vychutnat zábavu z nejnovějších herních konzolí a stejně tak filmy z vašeho Blu-ray přehrávače. Jistě využijete také USB port pro připojení flashdisků nebo přenosných pevných disků. Přehrávejte tak videa (i s kodekem DivX v HD rozlišení) nebo si prohlížejte fotky z dovolené přímo na televizi.
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
Direct LED je technologie s LED diodami rozloženými po celé ploše LCD panelu – podsvícení je tak rovnoměrnější než u panelu Edge LED. Tímto uspořádáním se dá navíc docílit dalšího vylepšení obrazu, a to například použitím techniky „local dimming“ (lokální stmívání). Ta umožňuje stmívání jednotlivých nebo menších skupin LED diod – výsledkem je ještě tmavší a realističtější černá, přičemž světlé části zůstávají stále stejné. Obraz tak nabývá vyššího kontrastu a ostrosti,
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Dolby Digital je označení digitální ztrátové komprese zvuku. Nejčastěji se vyskytuje v konfiguraci 5.1 kanálů - pět hlavních plnorozsahových kanálů a jeden nízkofrekvenční basový LFE kanál využívaný subwooferem při explozích a podobně. Formát Dolby Digital byl vyvinut roku 1991 společností Dolby Laboratories. Jeho konkurencí je zvukový formát DTS.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
On Screen Display aneb menu na obrazovce televizoru. Po stisknutí tlačítka MENU se na obrazovce objeví nabídka, ve které se uživatel může pohybovat pomocí dalších tlačítek a provádět tak požadované úkony jako ladění kanálů nebo nastavování různých parametrů
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
JPS je formát stereoskopického JPEG obrázku, který je použitý pro tvorbu 3D efektů. Skládá se ze 2 obrazů pro pravé a levé oko, jež se nacházejí v jediném snímku.
MPO (Multi-Picture Object) je druh stereoskopického obrazu snímaný pomocí digitálních fotoaparátů. Jeden tento obraz obsahuje dva obrazy zachycené dvěma různými objektivy. Ty pak můžete vidět jako jeden 3D snímek.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
PCM (Pulse Code Modulation) je metoda převodu analogového zvuku na digitální. Byla vytvořena již roku 1937.
AC3 (Audio Coding 3) je formát souboru s prostorovým zvukem, který obsahuje až 6 zvukových kanálů. Byl vytvořen společností Dolby Laboratories roku 1987 a používá se na DVD a Blu-Ray přehrávačích, domácích kinech i v televizních programech s vysokým rozlišením (HDTV).
Teletext je nformační databáze vysílaná souběžně s programem.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.