
Moderní televize
Pokud hledáte ideální televizi do vaší rodinné domácnosti, s modelem 32LH530V od společnosti LG rozhodně nesáhnete vedle. Jedná se o vysoce elegantní přístroj, který vás zaručeně potěší svou spolehlivostí, perfektním obrazem i propracovaným designem. Dodáváme jej v noblesním provedení, které perfektně zvýrazní vzhled vašeho interiéru.
Spolehlivá kvalita
Tato televize je dobrou volbou pro všechny uživatele, kteří vyžadují spolehlivost přístroje i dobrou kvalitu zobrazení. Televizor se může pochlubit HD rozlišením 1920x1080 px, které vám zprostředkuje perfektní divácké zážitky při sledování nejnovějších hollywoodských filmů i vašich oblíbených seriálů či televizních pořadů.
Špičkové zobrazení vyšperkované dokonalou optimalizací barev, jasu i kontrastu vám přinese unikátní Tripple XD Engine.


Úhlopříčka 32"
Svými rozměry se tento televizor perfektně hodí do menšího obývacího pokoje, jedná se totiž o přístroj s úhlopříčkou 32" (80 cm). Obecné pravidlo říká, že vzdálenost diváka od televize by se měla rovnat přibližně dvojnásobku až trojnásobku rozměru úhlopříčky přístroje. Tato televize vám tak dokonale poslouží v případě, že ji hodláte umístit cca 1,5 m až 2,5 m od gauče či křesla.
Obraz dle vašich představ
Potrpíte-li si při sledování televize na dokonalý obraz, tento přístroj vás potěší uživatelsky přívětivým systémem Picture Wizard III. Ten totiž umožňuje jednoduché úpravy veškerých vlastností obrazu, mezi které patří úroveň černé barvy, ostrost nebo třeba intenzita podsvícení. Vše si tak budete moci sami nastavit přesně podle svého gusta.


V dalších letech bez starostí
Koupě této televize představuje chytré řešení i z hlediska budoucího vývoje televizní techniky. V nadcházejících letech by totiž měly všechny tuzemské televizní stanice přejít na nový digitální formát DVB-T2. Televize LG 32LH530V je již na tuto změnu připravena, může se totiž pochlubit plnou kompatibilitou s tímto novým typem signálu. Pokud se tedy rozhodnete pro pořízení tohoto televizoru, v budoucnu se vyhnete dalším investicím spojených s koupí externího set-top-boxu.
Zábavné hry přímo v TV
Tato televize od společnosti LG přinese spoustu zábavy všem členům vaší rodiny. Vedle sledování běžných stanic a možnosti nahrávání televizních pořadů na USB zařízení si totiž budete moci užít i hraní řady her, které jsou zabudovány přímo v systému televizoru.

Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
Direct LED je technologie s LED diodami rozloženými po celé ploše LCD panelu – podsvícení je tak rovnoměrnější než u panelu Edge LED. Tímto uspořádáním se dá navíc docílit dalšího vylepšení obrazu, a to například použitím techniky „local dimming“ (lokální stmívání). Ta umožňuje stmívání jednotlivých nebo menších skupin LED diod – výsledkem je ještě tmavší a realističtější černá, přičemž světlé části zůstávají stále stejné. Obraz tak nabývá vyššího kontrastu a ostrosti,
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
3D je zkratka výrazu „trojdimenzionální“, „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém (dvojrozměrném, 2D) médiu (na papíře, filmovém plátnu, počítačové obrazovce apod.) Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit Full HD rozlišení, zatímco v případě pasivního 3D je rozlišení zhruba poloviční.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.