Kvalita panelu je určujícím prvkem pro kvalitu televize. IPS panel, který firma LG využívá je právě tím důvodem, proč jsou LG televizory tak jasné, mají stabilní obraz a veliký pozorovací úhel.
Identické barvy
IPS panel dokáže dokonce generovat barvy, které jsou naprosto identické s originálem. Proto našel i veliké uplatnění mezi profesionály.
Široký pozorovací úhel
IPS technologie omezuje zkreslení barev a proto zajišťuje jejich perfektní reprodukci z jakéhokoliv úhlu pohledu.
Křišťálově čistý obraz
Už vás nebaví dívat se na rychlé akční scény, které vypadají rozmazaně? Zdokonalená struktura tekutých krystalů dopomáhá technologi IPS nabídnout svému divákovi vždy ostrý obraz, i při rychlých a dramatických scénách
Stabilní obraz
Přesvědčte se sami o stabilitě LG televizí s panelem IPS tím, že na ně poklepete. Televize jsou pevné a odolné proti poškození.
Užijte si barvy, kontrast i jas
Nejnovější a nejvyspělejší procesor LG - Triple XD Engine, nabízí tu nejvyšší možnou kvalitu obrazu, s dokonalými barvami, kontrastem i jasem.
Obraz podle vašeho gusta
Díky Picture Wizard III můžete snadno upravit vlastnosti obrazu, jako třeba úroveň černé, barevný odstín, ostrost a podsvícení
Čistý hlas
Funkce Clear Voice II dokáže rozpoznad a optimalizovat lidský hlas a poté ho zvýraznit oproti okolnímu zvuku.
Televize s USB
Přehraje jednoduše své oblíbené filmy připojením svého USB zařízení nebo externího disku k televizi.
Sledujte filmy z internetu v nejlepší kvalitě
Televizorům LG nechybí ani DivX certifikace. Zvládnou přehrát filmy ve formátu DivX až do rozlišení 1080p HD. Proto si můžete užívat i pestrou kvalitu internetového obsahu.
Šetří energii
Kontrola podsvícení sloužící k regulaci jasu, funkce vypnutí obrazovky, nebo funkce Sandby Mode Zero omezují spotřebu energie a přispívá k ekologičtějšímu chování spotřebitelů.
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
3D je zkratka výrazu „trojdimenzionální“, „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém (dvojrozměrném, 2D) médiu (na papíře, filmovém plátnu, počítačové obrazovce apod.) Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit Full HD rozlišení, zatímco v případě pasivního 3D je rozlišení zhruba poloviční.
Direct LED je technologie s LED diodami rozloženými po celé ploše LCD panelu – podsvícení je tak rovnoměrnější než u panelu Edge LED. Tímto uspořádáním se dá navíc docílit dalšího vylepšení obrazu, a to například použitím techniky „local dimming“ (lokální stmívání). Ta umožňuje stmívání jednotlivých nebo menších skupin LED diod – výsledkem je ještě tmavší a realističtější černá, přičemž světlé části zůstávají stále stejné. Obraz tak nabývá vyššího kontrastu a ostrosti,
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
Teletext je nformační databáze vysílaná souběžně s programem.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).