
Luxusní vzhled, spolehlivý výkon
Chytrý mobilní telefon Huawei Y6 Pro vás nepochybně oslní svým špičkovým výkonem, řadou moderních funkcí i na první pohled luxusním vzhledem. V této variantě jej dodáváme v noblesním zlatém designu s kovovým orámováním a povrchovou texturou sestávající z 5176 drobných vlnek, které připomínají zčeřenou vodní hladinu. Přístroj tak může být vaším spolehlivým a výkonným pomocníkem, ale i esteticky dokonalým módním doplňkem.
Spousta hodin bez nabíjení
Tento smartphone se může pochlubit nadstandardně dlouhou výdrží. Disponuje totiž vysoce kvalitní baterií o kapacitě 4000 mAh a také unikátní chytrou technologií úspory energie, která využívá 8 různých způsobů optimalizace spotřeby. Přístroj vydrží 15 hodin nepřetržitého čerpání dat, 39 hodin volání, 48 hodin náročného provozu a 90 hodin běžného používání.
Mobil lze navíc využít i jako nabíječku pro vaše další elektronické přístroje, což oceníte zejména na cestách.


Parádní fotky a panoramatická selfies
Díky špičkovému integrovanému fotoaparátu máte možnost zachytit v parádní kvalitě každičký moment svého života. Přístroj se může pochlubit zadním foťákem s rozlišením 13 Mpx a světelností f/2.0. Nadstandardní parametry má i přední kamera, která se pyšní rozlišením 5 Mpx a širokoúhlým pozorovacím úhlem 85 stupňů. Díky ní můžete pořizovat i unikátní panoramatická selfíčka, na která se vejde celá vaše parta přátel.
Kvalitní hardware
O bezproblémový a dokonale plynulý chod telefonu se během každé vaší činnosti postará moderní hardware, jehož srdcem je špičkový čtyřjádrový procesor Mediatek MT6735P o frekvenci 1,3 GHz. Kapacita operační paměti činí 2 GB RAM, mobil si tak hravě poradí i s chodem několika spuštěných aplikací najednou.


Spousta místa na vaše data
Chytrý telefon Y6 Pro od společnosti Huawei vám může nabídnout i nadstandardní úložný prostor. Interní paměť mobilu se totiž pyšní kapacitou 16 GB, navíc není problém úložiště rozšířit vložením kompatibilní paměťové MicroSD karty. Budete tak mít dostatek prostoru na své fotky, obrázky či hudební tracky ve formátu MP3.
Moderní funkce pro vaše pohodlí
Huawei Y6 Pro DualSIM vás potěší i celou řadou moderních funkcí, které vám v každé situaci usnadní a zpříjemní život. K dispozici je například integrovaný GPS modul, který bude neocenitelným pomocníkem na vašich cestách, nechybí ani nezbytný Wi-Fi adaptér pro snadné připojení k internetu. Součástí výbavy smartphonu je pak také bezdrátová technologie Bluetooth, která vám pomůže třeba s přenosem dat do vašeho notebooku či tabletu. Jistě oceníte i možnost používání dvou SIM karet najednou.
Telefon je dodáván s předinstalovaným operačním systémem Android 5.1, který vám mimo jiné umožní stahování nepřeberného množství chytrých aplikací a her.

MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
AAC+ je ztrátová komprese zvuku využívající nižší a střední přenosovou frekvenci. Často se používá jako formát pro digitální rozhlasové vysílání i pro internetová videa.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
MP2 je formát ztrátové komprese audio souborů. I když byl formát MP2 nahrazen modernějším MP3, je využíván především v digitálním rozhlasovém a televizním vysílání, a to díky své vyšší odolnosti vůči chybám a lepší kvalitě zvuku.
Vorbis je ztrátový formát určený pro kompresi zvuku. Původně měl být kvalitnější náhradou za dnes již zastaralý MP3 formát.
DivX je systém kódování digitálního obrazu a zvuku, který umožňuje zkomprimovat video i audio data do velikosti přijatelné pro stahování po internetu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
H.264 (označovaný také jako MPEG-4 AVC) je formát, který umožňuje snížit velikost nekomprimovaného souboru na polovinu velikosti formátu pro DVD video, a to při maximálním zachování jeho kvality. Běžně je využíván pro satelitní a pozemní vysílání. Kromě řady set-top-boxů a satelitů jej podporují i BluRay i DVD přehrávače, u kterých je toto pravidlem. Dá se však také využít i jako formát přenosu internetového videa, kde je možné nastavit stupeň komprese přesně podle nároků webových stránek nebo internetového připojení. H.264 lze mimo jiné objevit i u smarpthonů nebo fotoaparátů s možností přehrávání videa.
Xvid je MPEG-4 kompatibilní kodek s otevřeným kódem, který se dá používat na mnoha různých operačních systémech a platformách.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
H.263 je formát určený pro kompresi videa hojně využívaný na internetu pro streamování flash videa na webech jako je například Youtube nebo Google Video. Své uplatnění však běžně nachází při video hovorech nebo při přehrávání obsahu v mobilních telefonech. H.263 nyní postupně střídá pokročilejší formát H.264.
WebM je video formát umožňující kompresi pro použití s HTML 5 videem. Je složený z video streamu formátu VP8 nebo VP9 a zvukové stopy formátu Vorbis. Mimo jiné je kompatibilní s nejpoužívanějšími prohlížeči jako je Mozilla, Opera nebo Google Chrome. Použití v prohlížeči Internet Explorer je podmíněno stažením pluginu.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.