smartphone • 5,2" IPS displej • rozlišení 1920×1080 px • 8jádrový procesor (4× 2,1 GHz + 4× 1,7 GHz) • 3 GB RAM • interní paměť 16 GB • podpora microSD až do 128 GB • 12Mpx zadní fotoaparát • 8Mpx přední fotoaparát • Dual SIM (hybridní slot) • Wi-Fi • LTE • Bluetooth • NFC • GPS • 3000mAh baterie • operační systém Android 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI 5.0 • čtečka otisků prstů

Stylový mobil
Smartphone Huawei P9 Lite 2017 vás na první pohled nadchne svou elegancí, špičkovým výkonem i řadou těch nejmodernějších chytrých funkcí. Díky ultra tenkému tělu a dokonale ergonomickému zpracování telefon perfektně padne do ruky a velice pohodlně se ovládá.
Jako softwarový základ využívá tento mobil populární operační systém Android.
Inovativní hardware
Tento chytrý mobilní telefon se může pochlubit špičkovým hardwarem, který se za všech okolností postará o bezproblémový chod přístroje. Srdcem telefonu je osmijádrový procesor HiSilicon Kirin 650 o frekvenci 2,1 GHz, zárukou kvality je pak i operační paměť o vysoké kapacitě 3 GB RAM. Díky této výbavě se můžete spolehnout na plynulý chod systému i při mnoha spuštěných aplikacích najednou.
Všechna svá data si budete moci uložit na interní disk o kapacitě 16 GB. Vždy tak budete mít dostatek místa na všechna svá multimédia, chytré aplikace i hry.


Špičkový fotoaparát
S tímto smartphonem můžete v klidu odložit svůj digitální fotoaparát. Telefon P9 Lite totiž disponuje špičkovým foťákem, který vám umožní vytvářet fotky i videa v takřka profesionální kvalitě. Může se totiž pochlubit rozlišením 12 megapixelů a světelností f/2.0.
Parádní selfíčka budete moci vytvářet díky přední kameře, která se pyšní rozlišením 8 Mpx.
Krásně ostrý obraz
Na 5,2" displeji si můžete dosyta vychutnat prohlížení fotek a obrázků i sledování videí ve vysokém rozlišení. Jedná se totiž o moderní Full HD displej, který se může hravě rovnat s nejlepšími digitálními monitory. Můžete se tak spolehnout na krásně ostrý obraz, na němž oceníte i ty nejmenší detaily.


Čtečka otisků prstů, kvalitní baterie
Tento smartphone se může pochlubit integrovanou čtečkou otisků prstů. Budete tak mít dokonalou jistotu, že váš telefon nebude používat nikdo cizí.
Jistě pak oceníte i špičkovou baterii o kapacitě 3000 mAh, která se ve spolupráci se systémem SmartPower 4.0 postará o nadstandardně dlouhou výdrž mobilu.
Dvě SIM karty
Huawei P9 Lite 2017 patří mezi telefony typu Dual SIM – jedná se tedy o mobil, který disponuje dvěma sloty na SIM kartu. Můžete tak bez problému používat dvě různá telefonní čísla zároveň a před každým voláním či odesláním SMS zprávy si jednoduše zvolit, kterou SIM kartu si pro daný úkon přejete použít. Snadno tak například oddělíte pracovní hovory od těch soukromých, případně můžete důmyslně kombinovat výhodné cenové nabídky dvou různých operátorů.

Koprocesor je pomocná jednotka, která slouží pro rozšíření funkcí primárního procesoru nebo také k urychlení výpočtů, které by hlavní procesor zpracovával pomaleji. Koprocesor nedokáže čerpat informace přímo z operační paměti. Proto vyžaduje spolupráci s procesorem, který získává data a řeší ostatní úkoly.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
Zoom je funkce pro změnu ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu.
Zoom se dělí na optický - jenž přibližuje objekty pomocí optiky fotoaparátu (kamery), a na zoom digitální, jenž přibližuje objekty pomocí digitálního výpočtu obrazu.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Zařízení s funkcí hybridní Dual SIM může používat buď dvě SIM karty nebo jednu SIM kartu a jednu paměťovou kartu.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
HSPA+ (High Speed Packet Access) je technologie umožňující vysokorychlostní přenos dat. Teoretická maximální rychlost při stahování dosahuje na 84 Mb/s. Teoretická rychlost při odesílání je pak 22 Mb/s.
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) je metoda přenosu dat patřící do rodiny vysokorychlostní sítě 3G. Přináší zvýšení rychlosti, co se týče zpětného směru komunikace. Proto se o HSUPA může hovořit jako o vylepšeném zpětném kanálu.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Micro USB je typ konektoru vyskytující se zejména u mobilních telefonů, ale také u dalších přenosných zařízení. Děli se na typ A, B a AB. První z nich poznáte podle bílého plastu a obdélníkohébo tvaru. Typ B je o něco novější verzí oproti typu A. Charakteristickým poznávacím znamením je černý plast. Mimo to se liší lichoběžníkovým tvarem a zajišťovacími „packami“ proti vypadnutí. Oba uvedené typy se odlišují jen barvou a tvarem. Micro USB verze AB, naleznete pouze u zařízení. Jako kabel se nevyrábí. Vstup typu AB je kompatibilní s micro USB typu A i B a poznáte jej podle šedé barvy.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
M4A je formát souboru standardu MPEG-4 obsahující pouze zvuk. Na popularitě získal až poté, co jej Apple začal používat ve svém online obchodě iTunes pro kódování písní. Je navržený tak, aby poskytoval bezztrátové kódování v menším úložném prostoru.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
AWB je kodek používaný v mobilní síti pro přenos řeči.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
WebM je video formát umožňující kompresi pro použití s HTML 5 videem. Je složený z video streamu formátu VP8 nebo VP9 a zvukové stopy formátu Vorbis. Mimo jiné je kompatibilní s nejpoužívanějšími prohlížeči jako je Mozilla, Opera nebo Google Chrome. Použití v prohlížeči Internet Explorer je podmíněno stažením pluginu.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Android 7 Nougat je další verzí operačního systému společnosti Google. Oficiálně byl představen 22.srpna 2016. Stejně jako předchozí verze, i tato přináší řadu zajímavých novinek. Jednou z nich je například funkce Multi-window, která byla dříve jen v rámci nadstaveb. Podporuje zobrazení dvou aplikací vedle sebe, přičemž pak můžete měnit poměr velikosti jejich zobrazení, a dokonce i přetahovat obrázky a texty. Co se týče notifikací, jsou nově zobrazovány v širších pruzích (notifikace stejného typu se shlukují, čímž se na obrazovce ušetří spousta místa). Vítaným bonusem pro všechny jistě bude i rychlý přístup k posledním aplikacím nebo také možnost rychlé odpovědi přímo z lišty zpráv. Novinkou je sada 1500 nových ikonek, z nichž 72 tvoří nové emotikony.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.