
Smartphone pro náročné uživatele
Pokud si potrpíte na tu nejvyšší kvalitu, je určen mobilní telefon HTC 10 právě vám. Jedná se totiž o špičkový přístroj, který vám nabídne širokou škálu těch nejmodernějších chytrých funkcí, nadstandardní výkon, parádní výdrž baterie i luxusní design. Smartphone vás na první pohled nadchne svým celokovovým zpracováním a netradiční dvojitě texturovanou povrchovou úpravou.
Nadstandardní hardwarová výbava
Parádní výkon tohoto chytrého mobilního telefonu zajišťuje špičkové hardwarové vybavení. Jeho srdcem je moderní čtyřjádrový procesor, který pracuje na frekvenci 2,2 GHz. Zárukou nadstandardní kvality je pak i operační paměť, která se pyšní vysokou kapacitou 4 GB RAM. Díky této sestavě se budete moci spolehnout na dokonale plynulý chod všech chytrých aplikací i her, a to i v případě práce s několika aplikacemi najednou.


Profesionální fotoaparát
Patříte-li mezi fotografické nadšence, kteří každý svůj zážitek zaznamenávají na jedinečných fotkách, rozhodně si přijdete na své. Tento mobil se totiž může pochlubit špičkovým integrovaným fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx a světelností f/1,8.
Díky unikátnímu duálnímu stabilizátoru obrazu se budete moci za všech okolností spolehnout na to, že budou všechny vaše snímky dokonale ostré. Navíc nechybí ani špičková přední kamera, která vám umožní vytvářet i vysoce kvalitní selfíčka.
Dokonalý Hi-Res zvuk
Tento smartphone svým zvukem uspokojí i největší hudební fajnšmekry a audiofily. Pyšní se totiž inovativními reproduktory BoomSound Hi-Fi, které vám zprostředkují certifikovaný 24bitový Hi-Res zvuk HTC 10. Jistě oceníte i funkci osobního zvukového profilu a také kvalitní sluchátka, která jsou základní součástí balení.
Od teď si tak budete moci svou oblíbenou hudbu užít kdykoliv a kdekoliv.


Spousta místa na vaše data
S tímto chytrým mobilním telefonem od společnosti HTC budete mít za všech okolností dostatek úložného prostoru na všechna svá virtuální data. Fotografie, hudební skladby nebo třeba videa si totiž budete moci ukládat do vnitřní paměti přístroje, která se může pochlubit kapacitou 32 GB.
Přístroj je navíc kompatibilní s paměťovými microSD kartami o kapacitě až 200 GB, úložný prostor si tak budete moci v případě zájmu ještě výrazným způsobem rozšířit.
Praktické funkce navíc
Mobilní telefon HTC 10 vám dá k dispozici širokou škálu těch nejmodernějších funkcí, které vám v řadě případů výrazně usnadní život. Díky vestavěnému Wi-Fi adaptéru a podpoře vysokorychlostních LTE sítí se budete moci kdykoliv a kdekoliv snadno připojit k internetu, GPS modul vám pak umožní využít mobil i jako cestovní navigaci. Jako softwarové zázemí vám dobře poslouží populární operační systém Android.
Jistě oceníte i kvalitní baterii o kapacitě 3000 mAh, která se bude starat o nadstandardní výdrž mobilu. Praktickou vychytávkou je pak i funkce rychlého nabíjení, díky které dosáhnete 50% nabití za pouhých 30 minut.

LCD (Liguid Crystal Display) je zobrazovač z tekutých krystalů. Je tenké a ploché zobrazovací zařízení skládající se z omezeného (velikostí displeje) počtu barevných nebo monochromatických pixelů seřazených před zdrojem světla nebo reflektorem
Hustota pixelů neboli PPI (pixels per inch – pixely na palec) je hodnota, která udává jaká je hustota jednotlivých zobrazovacích bodů v přesně vymezené šířce a výšce displeje.
MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
Zoom je funkce pro změnu ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu.
Zoom se dělí na optický - jenž přibližuje objekty pomocí optiky fotoaparátu (kamery), a na zoom digitální, jenž přibližuje objekty pomocí digitálního výpočtu obrazu.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
CDMA (Code Division Multiple Access) je metoda přenosu vícero digitálních signálů skrze jedno médium. Jednotlivé signály jsou pak odlišeny různým kódováním.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AMR (Adaptive Multi-Rate) je formát komprese zvuku optimalizovaný pro mluvené slovo. Využívá se především v mobilních sítích UMTS a GSM. Díky výborným výsledkům při převodu řeči se s ním můžete setkat i v elektronických diktafonech.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
M4A je formát souboru standardu MPEG-4 obsahující pouze zvuk. Na popularitě získal až poté, co jej Apple začal používat ve svém online obchodě iTunes pro kódování písní. Je navržený tak, aby poskytoval bezztrátové kódování v menším úložném prostoru.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
PNG (Portable Network Graphics) je grafický formát pro rastrovou grafiku, který původně vznikl jako náhrada za formát GIF, u nějž došlo k licenčnímu zpoplatnění za jeho použití. PNG využívá bezztrátovou kompresi a na rozdíl od GIFu nemá žádné omezení na počet barev. Nedá se však jako GIF využít pro tvorbu animací.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.