JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
BMP (BitMaP) je grafický formát pro ukládání rastrových obrázků. Umožňuje ukládání dat ve 4 různých formátech, a to pro 2barevné, 16barevné, 256barevné a tzv.“True Color“ obrázky s 16 miliony barev.
PNG (Portable Network Graphics) je grafický formát pro rastrovou grafiku, který původně vznikl jako náhrada za formát GIF, u nějž došlo k licenčnímu zpoplatnění za jeho použití. PNG využívá bezztrátovou kompresi a na rozdíl od GIFu nemá žádné omezení na počet barev. Nedá se však jako GIF využít pro tvorbu animací.
PDF (Portable Document Format) je formát vytvořený společností Adobe pro ukládání dokumentů, které mohou obsahovat text i obrázky, přičemž nezáleží na druhu softwaru ani hardwaru, kterými byly pořízeny. Formát PDF má za úkol zajistit, aby se všechny dokumenty zobrazily na všech zařízeních stejně.
LCD (Liguid Crystal Display) je zobrazovač z tekutých krystalů. Je tenké a ploché zobrazovací zařízení skládající se z omezeného (velikostí displeje) počtu barevných nebo monochromatických pixelů seřazených před zdrojem světla nebo reflektorem
USB 2.0 je druhá generace USB rozhraní, která se poprvé objevila v roce 2000. Maximální podporovaná rychlost je zde 60MB/s.
LAN je označení pro místní počítačovou síť (z angličtiny Local Area Network), která má malé pokrytí. Využívá se například v domácnostech nebo malých firmách. Přenosové rychlosti těchto sítí se řádově pohybují v Gb/s. Nejčastěji využívanými technologiemi v LAN sítích jsou Ethernet a Wi-Fi.