Filmy, seriály i sport ve 4K |
Dopřejte si ve svém obýváku špičkovou obrazovou kvalitu. Televize Hitachi 43HK6500 vám ji naservíruje při sledování celovečerních filmů, nekonečných seriálů i třeba živých sportovních přenosů. Jde totiž o přístroj, který vám díky modernímu Direct LED panelu a vysokému 4K rozlišení (3840×2160 px) přinese dokonale realistický obraz plný jemných detailů. Televize navíc využívá moderní technologie Picture Master Pro a HDR10, které dokážou kvalitu zobrazení ještě vylepšit. Čeká vás tak podívaná, od které se prostě nebudete chtít odtrhnout. |
![]() |
3 možnosti sledování televize |
|
Hitachi 43HK6500 vám dává na výběr, odkud bude pocházet signál vaší televize. Tento moderní přístroj je totiž vybaven trojitým tunerem, který podporuje běžné pozemní vysílání (DVB-T2), ale i kabelovku (DVB-C) a také satelitní televizi (DVB-S2). V případě digitálního pozemního vysílání je televizor kompatibilní i s novým standardem (DVB-T2 s kódováním H.265/HEVC). Pokud se rozhodnete pro satelit, jistě vás zase potěší podpora funkce Skylink Fast Scan, která spočívá v průběžném automatickém dolaďování dostupných programů. |
![]() |
Další zábava vás čeká na internetu |
|
![]() |
Protože Hitachi 43HK6500 patří mezi chytré televize, můžete si jejím prostřednictvím užívat i sledování webového obsahu. Stačí přístroj připojit k internetu (pomocí Wi-Fi či LAN) a poté využít některou z aplikací portálu smarTVue. Mimo jiné se můžete těšit na videa ze serveru YouTube či filmy a seriály populární služby Netflix. Kromě toho je pak pro vás v televizi připraven i klasický internetový prohlížeč, takže si také můžete na velké televizní obrazovce přečíst aktuální zprávy nebo třeba zkontrolovat svou e-mailovou schránku. |
Objevte kouzlo červeného tlačítka |
|
Prostřednictvím této televize máte přístup i k tzv. hybridnímu vysílání (HbbTV). Při sledování klasických televizních pořadů zkrátka stisknete červené tlačítko a rázem se vám otevřou dveře k doplňkovému audiovizuálnímu obsahu na internetu. Po skončení aktuální epizody vašeho oblíbeného seriálu si tak např. můžete z archivu připomenout předchozí díl. Při sledování sportovního přenosu se zase snadno a rychle podíváte na průběžný stav souběžně hraného utkání. A při sledování filmu můžete rovnou zkouknout i vystříhané scény. Máte zkrátka přístup k obsahu, který pro své diváky připravili samotní tvůrci pořadu, jejž právě sledujete. |
![]() |
Bezdrátové vychytávky |
|
![]() |
Díky technologii Bluetooth můžete k tomuto televizoru snadno připojit bezdrátová sluchátka či reproduktory. A kromě toho můžete zmíněnou technologii využít i pro bezdrátový streaming hudby – skladby, které máte uložené ve svém mobilu, si můžete jednoduše pustit i na televizi. |
Využijte rozhraní USB |
|
V konektorové výbavě televize Hitachi 43HK6500 nechybí dvojice USB portů, které zde mají dvojí využití. Buď si můžete jejich prostřednictvím na televizi promítnout vlastní fotky či videa z flashky, anebo s nimi můžete nahrávat televizní vysílání na přenosná paměťová média. |
![]() |
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Direct LED je technologie s LED diodami rozloženými po celé ploše LCD panelu – podsvícení je tak rovnoměrnější než u panelu Edge LED. Tímto uspořádáním se dá navíc docílit dalšího vylepšení obrazu, a to například použitím techniky „local dimming“ (lokální stmívání). Ta umožňuje stmívání jednotlivých nebo menších skupin LED diod – výsledkem je ještě tmavší a realističtější černá, přičemž světlé části zůstávají stále stejné. Obraz tak nabývá vyššího kontrastu a ostrosti,
PAL (phase alternating line) je evropská norma pro kódování barevného analogového vysílání vytvořená roku 1963 ve Velké Británii.
SECAM (Séquentiel couleur à mémoire - postoupení barevné informace do paměti) byl první evropský standard pro analogové televizní vysílání v barvách. Vznikl ve Francii roku 1956. Ještě před nástupem standardu PAL jej používaly všechny země východního bloku.
DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Oproti předchozímu analogovému vysílání jsou programy převáděny v reálném čase a jsou komprimovány do formátu MPEG-2, někdy také MPEG-4. Na jednom kanále se tak může nacházet více televizních a rozhlasových stanic, což umožňuje využití různých doplňkových služeb jako je například Elektronický programový průvodce, online nákupy nebo také hry. Takovýto balíček programů a služeb vysílaných na jednom kanále se nazývá také jako multiplex.
Pro příjem digitální televize je třeba mít digitální přijímač (set-top-box) nebo televizor se zabudovaným digitálním tunerem. Pro sledování digitální televize na počítači či notebooku stačí pořídit DVB-T kartu nebo USB modul.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Od 9. 10. 2008 má YouTube i české rozhraní. Česko se stalo 22. zemí světa a desátou v Evropě, kde byl YouTube lokalizován.
NetFlix je americký poskytovatel placených filmů online. Společnost byla založena v Kalifornii roku 1997 a působí ve 190 zemích světa. V ČR jsou její služby dostupné od roku 2016.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
Teletext je nformační databáze vysílaná souběžně s programem.
MOV je multimediální formát vyvinutý společností Apple pro přehrávač QuickTime. Vyniká však úžasnou kompatibilitou se spoustou jiných mediálních přehrávačů i editačních nástrojů. Mimo platformy Macintosh jej podporují i Windows.
AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
MPEG je komprimační systém formátu ukládání dat obrazových bodů. MPEG s označením 1 až 4 je součást standardních kódování digitálního videa.
VOB (Video Object) je multimediální kontejner používaný na DVD. Obsahuje obrazovou a zvukovou stopu, titulky, menu i navigaci – to vše je sloučené do jednoho jediného souboru.
FLV (Flash Video) je formát videa určeného k přehrávání na internetu. Je používán na populárních serverech jako je například Youtube nebo Google Video. Prostřednictvím volně dostupných pluginů je podporován většinou operačních systémů i prohlížečů.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
BMP (BitMaP) je grafický formát pro ukládání rastrových obrázků. Umožňuje ukládání dat ve 4 různých formátech, a to pro 2barevné, 16barevné, 256barevné a tzv.“True Color“ obrázky s 16 miliony barev.
PNG (Portable Network Graphics) je grafický formát pro rastrovou grafiku, který původně vznikl jako náhrada za formát GIF, u nějž došlo k licenčnímu zpoplatnění za jeho použití. PNG využívá bezztrátovou kompresi a na rozdíl od GIFu nemá žádné omezení na počet barev. Nedá se však jako GIF využít pro tvorbu animací.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
Televize s podporou HDR (anglická zkratka pro High-Dynamic Range) jsou schopny zobrazit širokou škálu zářivých realistických barev, což společně s vysokým kontrastním rozlišením vytváří obraz takový, jako byste se dívali přímo z okna.
Většina moderních televizorů má USB porty. Kromě přehrávání obsahu z externího disku můžete u vybraných modelů televizí také na externí disk nahrávat. Přední výrobci tuto funkci implementují do svých televizorů již řadu let. Dalším kritériem pro nahrávání je dostatek volného místa na externím disku. V souvislosti s nahráváním jsou televizory vybavené také časovačem, a proto nemusíte čekat doma, až bude moci stisknout tlačítko.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.