4K televize s úhlopříčkou 109 cm |
Chtěli byste si ve svém obývacím pokoji dopřát nadstandardní filmové zážitky? Vsaďte na televizi Hitachi 43HK6000 a užívejte si krásně ostrý obraz s parádními barvami a dokonalým kontrastem. Tento moderní přístroj disponuje obrazovkou o úhlopříčce 43 palců (109 cm) a může se pochlubit špičkovým 4K Ultra HD rozlišením (3840×2160 px). Čeká vás tak neopakovatelná podívaná, od níž se nebudete chtít odtrhnout. |
![]() |
Perfektně vyladěný kontrast |
|
Výkonné zpracování obrazu Picture Master Plus vám ve spolupráci s Direct LED podsvícením a technologií HDR10 zajistí úžasné kontrastní zobrazení. Můžete se tak těšit na perfektně zřetelné tmavé i světlé scény. Věrnost barev pak navíc podtrhne technologie Wide Color Gamut. |
![]() |
Zvukový systém Sound Master Plus |
|
![]() |
K luxusnímu obrazu přidá televize Hitachi 43HK6000 i skvěle vyladěný zvuk. Postarají se o to integrované reproduktory o výkonu 2× 8 W a systém Sound Master Plus, který podporuje i zvuk ve vysokém rozlišení DTS HD. |
Spousta zábavy na internetu |
Operační systém smarTVue, který je v této televizi nainstalován, vám zpřístupní širokou škálu webových služeb. Využívat zde můžete spoustu populárních aplikací, mezi nimiž nechybí Facebook, YouTube ani třeba Netflix. Stačí přístroj připojit k internetu – buď prostřednictvím kabelového rozhraní RJ-45 (LAN), anebo bezdrátově přes Wi-Fi. Díky klasickému webovému prohlížeči pak také můžete na televizi jen tak surfovat po internetu. Televize je kompatibilní i s technologií HbbTV (červené tlačítko), máte s ní tedy přístup i k doplňkovému obsahu, který ke svým pořadům připravují jednotlivé televizní stanice. |
![]() |
Vyberte si zdroj vysílání |
|
Digitální tuner tohoto televizoru vám umožní sledovat televizi prostřednictvím kabelovky, satelitu i pozemního vysílání. V případě klasického signálu z antény se přitom můžete spolehnout i na podporu nového standardu DVB-T2 s kódováním HEVC (H.265). Budete-li sledovat televizi přes satelit, určitě zase oceníte funkci Skylink Fast Scan, která se postará o automatické naladění všech dostupných programů. |
![]() |
Bezdrátový poslech hudby |
|
![]() |
Díky technologii Bluetooth můžete do televize Hitachi 43HK6000 bezdrátově streamovat hudební skladby ze svého chytrého telefonu, tabletu či notebooku. Kromě toho lze také zmíněnou technologii využít k připojení bezdrátových sluchátek. |
USB přehrávání i nahrávání |
|
K výbavě televizoru Hitachi 43HK6000 patří i rozhraní USB, které má hned dvojí využití. Buď si můžete jeho prostřednictvím na velké TV obrazovce pouštět vlastní videa či fotky, anebo můžete na přenosné flash disky nahrávat své oblíbené pořady. |
![]() |
Připojte další přístroje |
|
![]() |
Trojice HDMI portů vám umožní propojit tuto televizi s celou řadou dalších elektronických zařízení. Mimo jiné můžete k televizoru připojit DVD přehrávač, AV receiver nebo třeba notebook. |
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Direct LED je technologie s LED diodami rozloženými po celé ploše LCD panelu – podsvícení je tak rovnoměrnější než u panelu Edge LED. Tímto uspořádáním se dá navíc docílit dalšího vylepšení obrazu, a to například použitím techniky „local dimming“ (lokální stmívání). Ta umožňuje stmívání jednotlivých nebo menších skupin LED diod – výsledkem je ještě tmavší a realističtější černá, přičemž světlé části zůstávají stále stejné. Obraz tak nabývá vyššího kontrastu a ostrosti,
PAL (phase alternating line) je evropská norma pro kódování barevného analogového vysílání vytvořená roku 1963 ve Velké Británii.
NTSC (National Television System(s) Committee) je standard pro kódování analogového televizního vysílání využívaný na většinové části amerického kontinentu, v Jižní Koreji, Japonsku a Filipínách. Pro běžné použití v našich podmínkách je vhodnější nastavení standardu PAL. V případě NTSC by na umělém osvětlení mohlo dojít k problikávání obrazu z důvodu odlišného elektrického napětí (v Evropě je používáno napětí 50 Hz, zatímco například v USA je to 60 Hz).
DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Oproti předchozímu analogovému vysílání jsou programy převáděny v reálném čase a jsou komprimovány do formátu MPEG-2, někdy také MPEG-4. Na jednom kanále se tak může nacházet více televizních a rozhlasových stanic, což umožňuje využití různých doplňkových služeb jako je například Elektronický programový průvodce, online nákupy nebo také hry. Takovýto balíček programů a služeb vysílaných na jednom kanále se nazývá také jako multiplex.
Pro příjem digitální televize je třeba mít digitální přijímač (set-top-box) nebo televizor se zabudovaným digitálním tunerem. Pro sledování digitální televize na počítači či notebooku stačí pořídit DVB-T kartu nebo USB modul.
DVB-S je satelitní digitální tuner s možností přenosu ve formátech MPEG 2 a MPEG 4
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Od 9. 10. 2008 má YouTube i české rozhraní. Česko se stalo 22. zemí světa a desátou v Evropě, kde byl YouTube lokalizován.
NetFlix je americký poskytovatel placených filmů online. Společnost byla založena v Kalifornii roku 1997 a působí ve 190 zemích světa. V ČR jsou její služby dostupné od roku 2016.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Dolby Digital je označení digitální ztrátové komprese zvuku. Nejčastěji se vyskytuje v konfiguraci 5.1 kanálů - pět hlavních plnorozsahových kanálů a jeden nízkofrekvenční basový LFE kanál využívaný subwooferem při explozích a podobně. Formát Dolby Digital byl vyvinut roku 1991 společností Dolby Laboratories. Jeho konkurencí je zvukový formát DTS.
DTS je digitální vícekanálový formát prostorového ozvučení se ztrátovou kompresí, používaný především pro ozvučení filmů v kinech nebo na DVD a Blu-ray discích. Byl vytovřen roku 1993 společností Digital Theater Systems a je hlavním konkurentem formátu Dolby Digital.
Dolby Digital je označení digitální ztrátové komprese zvuku. Nejčastěji se vyskytuje v konfiguraci 5.1 kanálů - pět hlavních plnorozsahových kanálů a jeden nízkofrekvenční basový LFE kanál využívaný subwooferem při explozích a podobně. Formát Dolby Digital byl vyvinut roku 1991 společností Dolby Laboratories. Jeho konkurencí je zvukový formát DTS.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
MPEG je komprimační systém formátu ukládání dat obrazových bodů. MPEG s označením 1 až 4 je součást standardních kódování digitálního videa.
MPG je standard používaný pro kódování digitálních videí.
ASF (Advanced Streaming Format) je formát určený pro streamování videí na internetu. Ke spuštění souboru ve formátu ASF jej nemusíte mít stažený celý, na rozdíl třeba od AVI. ASF soubory nejsou určeny k dalšímu zpracování.
VOB (Video Object) je multimediální kontejner používaný na DVD. Obsahuje obrazovou a zvukovou stopu, titulky, menu i navigaci – to vše je sloučené do jednoho jediného souboru.
FLV (Flash Video) je formát videa určeného k přehrávání na internetu. Je používán na populárních serverech jako je například Youtube nebo Google Video. Prostřednictvím volně dostupných pluginů je podporován většinou operačních systémů i prohlížečů.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
BMP (BitMaP) je grafický formát pro ukládání rastrových obrázků. Umožňuje ukládání dat ve 4 různých formátech, a to pro 2barevné, 16barevné, 256barevné a tzv.“True Color“ obrázky s 16 miliony barev.
Televize s podporou HDR (anglická zkratka pro High-Dynamic Range) jsou schopny zobrazit širokou škálu zářivých realistických barev, což společně s vysokým kontrastním rozlišením vytváří obraz takový, jako byste se dívali přímo z okna.
Většina moderních televizorů má USB porty. Kromě přehrávání obsahu z externího disku můžete u vybraných modelů televizí také na externí disk nahrávat. Přední výrobci tuto funkci implementují do svých televizorů již řadu let. Dalším kritériem pro nahrávání je dostatek volného místa na externím disku. V souvislosti s nahráváním jsou televizory vybavené také časovačem, a proto nemusíte čekat doma, až bude moci stisknout tlačítko.
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
EPG (z anglické zkratky Electronic Program Guide) označuje standardní doplňkovou službu digitálního televizního vysílání. Jde o televizní program vysílaný v rámci každého digitálního multiplexu doplněný o podrobné informace o pořadech. Divák s moderním televizorem může EPG využít pro nastavení přepnutí/zapnutí oblíbeného pořadu, v kombinaci s PVR i nahrávání. Z tohoto pohledu tak nahrazuje často vypadávající analogové synchronizování s teletextem. Program pořadů je vysílán většinou na 24 hodin dopředu, může být však i na týden, či 14 dní.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.
AC motor patří mezi nejrozšířenější pohon různých zařízení. Pracuje na střídavý proud a díky své jednoduché konstrukci se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Tok energie mezi hlavními částmi motoru je zajištěn pomocí elektromagnetické indukce. Proto se někdy můžeme setkat s označením indukční motor.