LED televize • úhlopříčka 80 cm (32") • Full HD rozlišení (1920×1080 px) • Picture Master • tunery DVB-T2 (H.265/HEVC), DVB-C • Wi-Fi • LAN • Bluetooth • 3× HDMI • 1x USB • CI slot • sluchátkový výstup • zvukový výkon 2× 6 W • Sound Master • DTS HD • nahrávání na USB • hotelový režim • HbbTV • Netflix • energetická třída A+ • operační systém smarTVue
.jpg)
Ostrý obraz i chytré funkce
Představujeme vám televizor Hitachi 32HB4T62. Jedná se o moderní přístroj, který vám může při sledování vašich oblíbených filmů, seriálů či TV pořadů zajistit opravdové pohodlí. Disponuje úhlopříčkou 32" a vyniká kvalitním Full HD obrazem a také celou řadou těch nejmodernějších funkcí. Díky nim můžeme tento televizor zařadit do kategorie Smart TV (chytré televize).
Full HD rozlišení
S tímto televizorem zažijete kvalitní podívanou, ať už budete sledovat večerní zprávy, svůj oblíbený seriál, anebo nejnovější hollywoodský film. Zárukou špičkové grafické kvality a dokonale ostrého obrazu je zde vysoké Full HD rozlišení (1920×1080 px) a také technologie vylepšení obrazu Picture Master.
K vysoké kvalitě zobrazení navíc přispívá i technologie podsvícení Direct LED.
_1.jpg)

Kvalitní zvukový systém
Při sledování tohoto televizoru se dočkáte i ucházejících zvukových kvalit. Přístroj totiž disponuje integrovanými stereo reproduktory s RMS výkonem 2× 6 W, které vám přinesou vždy dostatečně výrazný a plný zvuk. Zárukou kvalitní zvukové reprodukce je pak i technologie Sound Master Plus, která podporuje i High Resolution Audio formátu DTS HD.
Pozemní vysílání, nebo kabelovka? Vyberte si!
S tímto přístrojem budete moci přijímat televizní signál ze dvou různých zdrojů. Televizor totiž disponuje tunery DVB-T/T2 i DVB-C, budete tak moci sledovat klasické pozemní vysílání, ale i kabelovku.
Pořízení tohoto přístroje je navíc dobrou volbou i z hlediska nadcházejícího vývoje televizní techniky. Hitachi 32HB4T62 je totiž plně kompatibilní i s formátem H.265 (HEVC) a signálem DVB-T2, který by měl v nadcházejících letech nahradit stávající standard pozemního vysílání. Až se nový typ signálu plně prosadí, vy nebudete muset vůbec nic řešit. Tento televizor si totiž s jeho příjmem poradí i bez nutnosti připojení externího set-top-boxu.
_1.jpg)
.jpg)
Chytré funkce
Televizor Hitachi 32HB4T62 patří do kategorie Smart TV, díky čemuž si můžete jeho prostřednictvím vychutnat i širokou škálu webových služeb. Vybaven je operačním systémem smarTVue a můžete na něm hrát hry, brouzdat po internetu, sledovat videa z YouTube či naladit některou z mnoha internetových TV stanic. Podporována je i populární služba Netflix.
Televize je kompatibilní i s technologií HbbTV, která vám umožní příjem hybridního televizního obsahu. Paralelně se sledováním klasických TV pořadů tak budete moci přijímat i odpovídající internetový obsah, který svým divákům poskytují jednotlivé televizní stanice.
Snadné spojení s dalšími zařízeními
Hitachi 32HB4T62 se může pochlubit i širokými možnostmi propojitelnosti s dalšími elektronickými zařízeními. K dispozici vám dá například 3 HDMI porty, které vám umožní nekomprimovaný přenos zvuku a obrazu zároveň. Televizi tak budete moci snadno propojit se svým počítačem nebo k ní třeba připojit soundbar či špičkovou reprosoustavu. Navíc nechybí ani multimediální USB port, síťová (LAN) přípojka a také bezdrátová technologie Bluetooth.

LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Direct LED je technologie s LED diodami rozloženými po celé ploše LCD panelu – podsvícení je tak rovnoměrnější než u panelu Edge LED. Tímto uspořádáním se dá navíc docílit dalšího vylepšení obrazu, a to například použitím techniky „local dimming“ (lokální stmívání). Ta umožňuje stmívání jednotlivých nebo menších skupin LED diod – výsledkem je ještě tmavší a realističtější černá, přičemž světlé části zůstávají stále stejné. Obraz tak nabývá vyššího kontrastu a ostrosti,
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
3D je zkratka výrazu „trojdimenzionální“, „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém (dvojrozměrném, 2D) médiu (na papíře, filmovém plátnu, počítačové obrazovce apod.) Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit Full HD rozlišení, zatímco v případě pasivního 3D je rozlišení zhruba poloviční.
DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Oproti předchozímu analogovému vysílání jsou programy převáděny v reálném čase a jsou komprimovány do formátu MPEG-2, někdy také MPEG-4. Na jednom kanále se tak může nacházet více televizních a rozhlasových stanic, což umožňuje využití různých doplňkových služeb jako je například Elektronický programový průvodce, online nákupy nebo také hry. Takovýto balíček programů a služeb vysílaných na jednom kanále se nazývá také jako multiplex.
Pro příjem digitální televize je třeba mít digitální přijímač (set-top-box) nebo televizor se zabudovaným digitálním tunerem. Pro sledování digitální televize na počítači či notebooku stačí pořídit DVB-T kartu nebo USB modul.
DVB-C je standard digitálního televizního vysílání v sítích kabelových televizí. Systém je kódován pomocí MPEG-2, HD Ready nebo Full HD programy jsou vysílány v kódování MPEG-4.
Smart TV (chytré televize) označuje modely televizorů, které jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí, jež umožňují jejich interaktivní využití. Všechny je navíc možné připojit k internetu pomocí síťového konektoru nebo prostřednictvím bezdrátové sítě. Každá takováto televize disponuje vlastním internetovým prohlížečem. Kromě pasivního sledování televizních programů si zde můžete číst online zprávy či stahovat různé zábavné aplikace. Některé Smart TV je možné propojit s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony nebo tablety. Dokonce k nim lze připojit i klávesnici, čímž si výrazně usnadníte zejména surfování na internetu.
YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Od 9. 10. 2008 má YouTube i české rozhraní. Česko se stalo 22. zemí světa a desátou v Evropě, kde byl YouTube lokalizován.
NetFlix je americký poskytovatel placených filmů online. Společnost byla založena v Kalifornii roku 1997 a působí ve 190 zemích světa. V ČR jsou její služby dostupné od roku 2016.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
Televize s podporou HDR (anglická zkratka pro High-Dynamic Range) jsou schopny zobrazit širokou škálu zářivých realistických barev, což společně s vysokým kontrastním rozlišením vytváří obraz takový, jako byste se dívali přímo z okna.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.