LED televize • úhlopříčka 177 cm (70") • Ultra HD rozlišení (3840×2160 px) • HDR • tunery DVB-T2 (H.265/HEVC), DVB-S2, DVB-C • Wi-Fi • LAN • 4× HDMI • 3x USB • 1× SCART • CI+ slot • sluchátkový výstup • zvukový výkon 2× 15 W • Dolby MS10 • HbbTV • webový prohlížeč • Netflix • YouTube • Stream • nahrávání na USB • hotelový režim • energetická třída B • operační systém VIDAA
.jpeg)
4K televizor s úhlopříčkou 70"
Chcete-li si pořídit špičkový televizor, který by vám za všech okolností zprostředkoval dokonalé divácké zážitky, je pro vás Hisense H70NU9700 tím nejlepším řešením.
Jedná se o moderní přístroj s úhlopříčkou 70" (178 cm), který pracuje se špičkovým 4K rozlišením a pochlubit se může i nejmodernějšími chytrými funkcemi, mnoha možnostmi konektivity a také vysoce výkonným nanokrystalovým panelem Quantum Dot.
O parádní zvukovou kvalitu se pak starají dva vestavěné reproduktory o výkonu 2x 15 W.
Dokonale ostrý obraz
Ultra tenká televize Hisense H70NU9700 spadá do kategorie Ultra HD televizorů, vždy vám tak poskytne dokonalou kvalitu obrazu. Může se totiž pochlubit nejmodernějším 4K rozlišením (3840x2160 px), které vás bude znovu a znovu překvapovat vybroušenou ostrostí obrazu i špičkovou reprodukcí barev. Zárukou perfektně vyváženého jasu je pak technologie HDR.
Ať už tak budete sledovat nejnovější hollywoodský trhák, českou filmovou klasiku, nebo třeba živý sportovní přenos, vždy se dočkáte perfektně čistého zobrazení.
.jpeg)
.jpeg)
Pozemní vysílání, kabelovka i satelit
S tímto televizorem budete moci přijímat televizní signál ze všech dostupných zdrojů. Přístroj totiž disponuje integrovanými tunery pro příjem signálu DVB-T2, DVB-C i DVB-S2.
Bez problému tak budete moci přijímat klasické pozemní vysílání, ale i kabelovku či satelitní televizi. Bude jen a jen na vás, čemu dáte přednost.
Skvělá volba pro budoucnost
Tato televize je dobrou volbou i z hlediska nadcházejícího vývoje televizní techniky. Přístroj totiž disponuje i dekodérem HEVC (H.265) a je plně kompatibilní se signálem DVB-T2, který by měl v nadcházejících letech nahradit stávající standard pozemního vysílání. Až se tento typ signálu plně prosadí, vy nebudete muset vůbec nic řešit. Tento televizor si totiž s jeho příjmem poradí i bez nutnosti připojení externího set-top-boxu.
.jpg)
.jpg)
Smart TV
Tento přístroj od společnosti Hisense patří mezi tzv. chytré televize. Vedle klasických TV tunerů (přijímačů digitálního televizního vysílání) je tak vybaven i vestavěným Wi-Fi adaptérem, díky čemuž si hravě poradí i s příjmem internetového obsahu. Na své televizi tak budete moci hrát hry, sledovat videa na YouTube, využívat chytré aplikace či jen tak brouzdat po internetu. Přístup navíc budete mít i k hybridnímu obsahu (HbbTV), který svým divákům poskytují jednotlivé televizní stanice.
Díky ethernetovému (LAN) portu navíc můžete televizor snadno připojit i ke své domácí počítačové síti.
Multimédia z dalších zdrojů
Prostřednictvím televize Hisense H70NU9700 si budete moci plně vychutnat i audiovizuální obsah, který máte uložen ve svém počítači či na přenosných paměťových médiích.
K propojení televizoru s vašimi dalšími zařízeními budete moci využít 4 HDMI porty či 3 USB vstupy.
.png)
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
Direct LED je technologie s LED diodami rozloženými po celé ploše LCD panelu – podsvícení je tak rovnoměrnější než u panelu Edge LED. Tímto uspořádáním se dá navíc docílit dalšího vylepšení obrazu, a to například použitím techniky „local dimming“ (lokální stmívání). Ta umožňuje stmívání jednotlivých nebo menších skupin LED diod – výsledkem je ještě tmavší a realističtější černá, přičemž světlé části zůstávají stále stejné. Obraz tak nabývá vyššího kontrastu a ostrosti,
Hodnota obnovovací frekvence udává schopnost televize či monitoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu. Čím vyšší je toto číslo, tím je obraz plynulejší, což je důležité zejména při hraní her nebo během sledování rychlých scén v akčních filmech a sportovních přenosech.
3D je zkratka výrazu „trojdimenzionální“, „trojrozměrný“ a označuje svět, který je možné popsat třemi rozměry, předměty ve trojrozměrném světě mají objem. Zkratka 3D často označuje techniky používané pro zobrazení či prohlížení zdánlivě trojrozměrných objektů na plochém (dvojrozměrném, 2D) médiu (na papíře, filmovém plátnu, počítačové obrazovce apod.) Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit Full HD rozlišení, zatímco v případě pasivního 3D je rozlišení zhruba poloviční.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
MOV je multimediální formát vyvinutý společností Apple pro přehrávač QuickTime. Vyniká však úžasnou kompatibilitou se spoustou jiných mediálních přehrávačů i editačních nástrojů. Mimo platformy Macintosh jej podporují i Windows.
AVI (Audio Video Interleave) je formát souboru vyvinutý v roce 1992 společností Microsoft. Spojuje v sobě obrazová a zvuková data, která jsou určena k synchronnímu přehrávání – proto se tento formát využívá zejména pro ukládání TV pořadů a filmů. Svou oblíbenost si získal především díky své vysoké kompatibilitě. Soubory formátu AVI jsou podporovány i dalšími platformami jako je Linux nebo Mac.
3GP je multimediální kontejner pro ukládání audio a video souborů. Využívá se především u mobilních telefonů.
MKV je moderní otevřený svobodný multimediální kontejner (podobný AVI), který umožňuje pojmout většinu moderních video a audio formátů. Dokáže též pojmout několik různých audio stop včetně prostorového zvuku.
WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
TS (Transport Stream) je formát videa používaný pro uložení nahrávek z digitálního televizního vysílání.
VOB (Video Object) je multimediální kontejner používaný na DVD. Obsahuje obrazovou a zvukovou stopu, titulky, menu i navigaci – to vše je sloučené do jednoho jediného souboru.
FLV (Flash Video) je formát videa určeného k přehrávání na internetu. Je používán na populárních serverech jako je například Youtube nebo Google Video. Prostřednictvím volně dostupných pluginů je podporován většinou operačních systémů i prohlížečů.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
WMA je komprimovaný zvukový formát vyvinutý jako součást Windows Media. Byl původně určen jako náhrada za MP3
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
WMV je komprimovaný souborový videoformát pro několik proprietárních kodeků vyvinutých společností Microsoft.
MP2 je formát ztrátové komprese audio souborů. I když byl formát MP2 nahrazen modernějším MP3, je využíván především v digitálním rozhlasovém a televizním vysílání, a to díky své vyšší odolnosti vůči chybám a lepší kvalitě zvuku.
Televize s podporou HDR (anglická zkratka pro High-Dynamic Range) jsou schopny zobrazit širokou škálu zářivých realistických barev, což společně s vysokým kontrastním rozlišením vytváří obraz takový, jako byste se dívali přímo z okna.
RMS výkon (z angličtiny Root Mean Square) je hodnota, která udává, jaký nejvyšší možný výkon reproduktor zvládne, aniž by došlo k jeho poškození.
Dolby Digital Plus je pokročilý kódovací systém s podporou více zvukových kanálů pro vytvoření prostorového zvuku a vyšším datovým tokem.
Ekvalizér je zařízení, jehož pomocí lze měnit frekvenční charakteristiku zvukového signálu. To znamená, že takto můžeme zeslabit nebo zesílit některé z částí akustického spektra (u hudební produkce například basy a výššky).
D-Sub (D-subminiature) je označení pro skupinu konektorů, které zajišťují přenos elektronických signálů. Poprvé je začala používat v roce 1952 americká firma ITT-Cannon pro svou řadu D. Na tehdejší dobu se tyto konektory vyznačovaly velmi malými rozměry – odtud pochází pojmenování D-subminiature. Konektory se dělí na dva typy: „samčí“ (male) a „samičí“ (female). První typ má kolíky (piny) a správně se označuje jako vidlice. Zatímco druhý typ má zdířky a nazývá se jako zásuvka.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
CI (Common Interface) je rozhraní v televizích nebo set-top-boxech, které umožňuje jejich rozšíření o další vylepšení. Jedním z nich může být například satelitní karta, jejímž prostřednictvím získáte přístup k dalším televizním kanálům. CI+ je rozšíření se schopností využívat digitální vysílání.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
Miracast je bezdrátová technologie podporující sdílení obrazu mezi zařízeními jako jsou notebooky, smartphony nebo televizory.
Hotelový režim umožňuje omezení některých funkcí tak, aby mohl uživatel přístroj obsluhovat, aniž by došlo ke změně základního nastavení (například rozladění programů či zvýšení hlasitosti nad povolenou mez).
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.