smartphone • 4,7" IPS displej • rozlišení 960×540 px • 4jádrový procesor 1,1 GHz • 1 GB RAM • interní paměť 16 GB • podpora microSD až do 64 GB • 8Mpx zadní fotoaparát • 2Mpx přední fotoaparát • Dual SIM • Wi-Fi • LTE • Bluetooth • GPS • 3000mAh baterie • operační systém Android 5.1 Lollipop • odolnost vůči vodě a prachu (mezinárodní certifikát IP68 + armádní normy Mil-Spec 810G)

Telefon pro extrémní podmínky
Výrobcem tohoto mobilního telefonu je společnost Caterpillar, která je vyhlášeným specialistou na mobily pro lidi, kteří se pohybují v extrémních podmínkách. Tomu odpovídají i parametry telefonu CAT S40. Jedná se o ultra odolný přístroj, který vám perfektně poslouží, ať už se dostanete do jakkoliv nehostinných podmínek.
Dokonale odolný
Tento mobilní telefon obstojí i v těch nejnáročnějších zkouškách. Je totiž plně odolný vůči prachu, vodě i extrémně vysokým teplotám. Bez sebemenších potíží zvládne i pád z výšky až 1,8 m. Skvěle se tak hodí pro lidi, kteří jsou nuceni denně pracovat v nevlídných podmínkách.


Outdoorové aktivity
Telefon od společnosti Caterpillar je také ideální volbou pro všechny, kdo rádi vyrážejí na dlouhé túry do divoké přírody. Mobil se totiž pyšní opravdu dlouhou výdrží baterie – díky kapacitě 3000 mAh vám vydrží až 18 hodin nepřetržitého telefonování nebo neuvěřitelných 39 dní v pohotovostním režimu.
V otevřených prostorech jistě oceníte i zdokonalenou kvalitu zvuku a displej s vylepšeným jasem, díky kterému skvěle uvidíte i v ostrém slunečním svitu.
Hardware jako základ kvality
Toto špičkové zařízení se vyznačuje i bezproblémovým chodem všech spuštěných aplikací. O něj se stará kvalitní hardware, jehož srdcem je moderní čtyřjádrový procesor s kapacitou 1,1 GHz doplněný operační pamětí 1 GB RAM. S touto výbavou se může telefon CAT S40 hravě rovnat se současnými špičkovými smartphony.


Moderní funkce
Mobil využívá těch nejmodernějších technologií, díky čemuž vám může nabídnout řadu nadstandardních funkcí, které vám za všech okolností usnadní život. K dispozici budete mít integrovanou GPS navigaci, díky které se na svých cestách nikdy neztratíte, těšit se můžete i na vysokorychlostní 4G internet. Praktická je i bezdrátová technologie Bluetooth, prostřednictvím které můžete snadno přenášet svá data z telefonu do počítače či jiného zařízení. Pochopitelně nechybí ani vestavěný Wi-Fi adaptér.
Dvě SIM karty naráz
Caterpillar CAT S40 patří mezi telefony typu DUAL SIM. Jedná se tedy o mobil, který disponuje dvěma sloty na SIM kartu. Můžete tak bez problému používat dvě různá telefonní čísla zároveň, přičemž před každým voláním či odesláním SMS zprávy si můžete zvolit, kterou SIM kartu si pro daný úkon přejete použít. Snadno tak například oddělíte pracovní hovory s těmi soukromými, případně můžete promyšleně kombinovat výhodné cenové nabídky dvou různých operátorů.

MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
Zoom je funkce pro změnu ohniskové vzdálenosti, která umožňuje před vlastním záznamem si nastavit vzdálenost záběru nebo jej měnit i během záznamu. Tohoto je dosaženo změnou ohniskové vzdálenosti objektivu.
Zoom se dělí na optický - jenž přibližuje objekty pomocí optiky fotoaparátu (kamery), a na zoom digitální, jenž přibližuje objekty pomocí digitálního výpočtu obrazu.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
HSPA+ (High Speed Packet Access) je technologie umožňující vysokorychlostní přenos dat. Teoretická maximální rychlost při stahování dosahuje na 84 Mb/s. Teoretická rychlost při odesílání je pak 22 Mb/s.
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
WDCMA (Wideband Code Division Multiple Access) je standard definující satelitní a pozemní mobilní služby. Spadá do rodiny připojení třetí generace (3G) a v současné době se jedná o nejpomalejší dostupné mobilní připojení.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Micro USB je typ konektoru vyskytující se zejména u mobilních telefonů, ale také u dalších přenosných zařízení. Děli se na typ A, B a AB. První z nich poznáte podle bílého plastu a obdélníkohébo tvaru. Typ B je o něco novější verzí oproti typu A. Charakteristickým poznávacím znamením je černý plast. Mimo to se liší lichoběžníkovým tvarem a zajišťovacími „packami“ proti vypadnutí. Oba uvedené typy se odlišují jen barvou a tvarem. Micro USB verze AB, naleznete pouze u zařízení. Jako kabel se nevyrábí. Vstup typu AB je kompatibilní s micro USB typu A i B a poznáte jej podle šedé barvy.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
IP (International protection) je mezinárodní označení pro stupeň ochrany krytí elektrických zařízení. Udává informaci o tom, jak jsou daná zařízení odolná vůči nebezpečnému dotyku a vůči vniknutí cizího tělesa a kapalin. Stupeň krytí se označuje písmeny IP a pomocí dvou číslic. Navíc jsou zavedena také přídavná a doplňková písmena.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MP3 je formát standardního systému komprese dat pro zvukové soubory. Při zachování poměrně vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu, u mluveného slova však dává výrazně horší výsledky. Formát MP3 se stal oblíbeným při uchovávání a přehrávání hudby na počítačích, vyrábí se stolní a přenosné přehrávače tohoto formátu.
AAC je standard pro ztrátovou kompresi zvuku. Byl vyvinut jako logický následovník formátu MP3 na středních až vyšších bitratech v rámci standardu MPEG-4.
AMR-NB (Adaptive multi-rate - narrow band) je druh kodeku, který byl vyvinut především pro mobilní telefonování prostřednictvím UMTS a GSM sítě. Kromě mobilních telefonů se využívá i v diktafonech, kde tato metoda komprese zvuku dosahuje vynikajících výsledků.
FLAC (Free Losseless Audio Codec) je bezztrátový audio formát, který při kompresi zachovává veškeré zvukové informace. To se může hodit zejména při archivaci CD obsahu, kdy máte jistotu, že nahraná zvuková stopa zůstane ve stále stejně vysoké kvalitě.
AAC+ je ztrátová komprese zvuku využívající nižší a střední přenosovou frekvenci. Často se používá jako formát pro digitální rozhlasové vysílání i pro internetová videa.
AMR-WB (Adaptive Multi-Rate Wideband) je širokopásmový standard komprese zvuku primárně využívaný k přenosu řeči.
MIDI (Musical Instrument Digital interface) je standard založený roku 1983. Slouží k propojení hudebních nástrojů a počítačů prostřednictvím určitého sériového rozhraní pro komunikaci v reálném čase.
OGG je formát pro kódování multimediálního obsahu. Byl vytvořen s cílem vyvinout kódovací a dekódovací komponenty, které budou volně dostupné s možností svobodného šíření po internetu.
MPEG-4 je kolekce patentovaných metod definujících kompresi a uložení zvukových a obrazových dat. Využití MPEG-4 zahrnuje kompresi AV dat pro web (Streaming), uložení dat na CD a DVD, hlasovou a video komunikaci a digitální televizní vysílání.
H.264 (označovaný také jako MPEG-4 AVC) je formát, který umožňuje snížit velikost nekomprimovaného souboru na polovinu velikosti formátu pro DVD video, a to při maximálním zachování jeho kvality. Běžně je využíván pro satelitní a pozemní vysílání. Kromě řady set-top-boxů a satelitů jej podporují i BluRay i DVD přehrávače, u kterých je toto pravidlem. Dá se však také využít i jako formát přenosu internetového videa, kde je možné nastavit stupeň komprese přesně podle nároků webových stránek nebo internetového připojení. H.264 lze mimo jiné objevit i u smarpthonů nebo fotoaparátů s možností přehrávání videa.
H.263 je formát určený pro kompresi videa hojně využívaný na internetu pro streamování flash videa na webech jako je například Youtube nebo Google Video. Své uplatnění však běžně nachází při video hovorech nebo při přehrávání obsahu v mobilních telefonech. H.263 nyní postupně střídá pokročilejší formát H.264.
H.265(označováno také jako HEVC – High Efficiency Video Coding) je standard, který umožňuje příjem obrazu ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti. Využívá se u pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a satelitního vysílání DVB-S2. Pro příjem tohoto vysílání je podmínkou, aby televize uměla dekódovat formát H.265.
VP9 je otevřený formát pro kódování videa vyvinutý společností Google. Jedná se o nástupce předchozí verze V8 a zároveň také jako alternativu k formátu H.265. Jedním z hlavních cílů při vývoji VP9 bylo až 50% snížení přenosové rychlosti při maximálním zachování kvality obrazu.
H.264 (označovaný také jako MPEG-4 AVC) je formát, který umožňuje snížit velikost nekomprimovaného souboru na polovinu velikosti formátu pro DVD video, a to při maximálním zachování jeho kvality. Běžně je využíván pro satelitní a pozemní vysílání. Kromě řady set-top-boxů a satelitů jej podporují i BluRay i DVD přehrávače, u kterých je toto pravidlem. Dá se však také využít i jako formát přenosu internetového videa, kde je možné nastavit stupeň komprese přesně podle nároků webových stránek nebo internetového připojení. H.264 lze mimo jiné objevit i u smarpthonů nebo fotoaparátů s možností přehrávání videa.
H.263 je formát určený pro kompresi videa hojně využívaný na internetu pro streamování flash videa na webech jako je například Youtube nebo Google Video. Své uplatnění však běžně nachází při video hovorech nebo při přehrávání obsahu v mobilních telefonech. H.263 nyní postupně střídá pokročilejší formát H.264.
AMR-NB (Adaptive multi-rate - narrow band) je druh kodeku, který byl vyvinut především pro mobilní telefonování prostřednictvím UMTS a GSM sítě. Kromě mobilních telefonů se využívá i v diktafonech, kde tato metoda komprese zvuku dosahuje vynikajících výsledků.
AMR-WB (Adaptive Multi-Rate Wideband) je širokopásmový standard komprese zvuku primárně využívaný k přenosu řeči.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
Android 5.1 je nástavbou operačního systému Android 5.0 Lollipop od společnosti Google, která s sebou přináší řadu inovací. První z nich je vylepšené zabezpečení pomocí funkce Device Ptotection, která slouží k blokaci odcizeného nebo ztraceného zařízení. Jeho odemknutí je možné až po zadání hesla do Google účtu. Zařízení nebude použitelné ani tehdy, bude-li přepnuto zpět do továrního nastavení. Android 5.1 nabízí novinky i v oblasti animací. Drobnou, ale přesto zásadní změnou si prošly rychlé přepínače mezi BlueTooth a WiFi sítěmi.
Google Play je služba pro online distribuci digitálního obsahu. Uživatelé zde mohou najít nejen filmy, seriály, hudbu a hry, ale také například elektronické knihy. Google Play se zaměřuje především na aplikace pro mobilní telefony a tablety se systémem Android.
YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Od 9. 10. 2008 má YouTube i české rozhraní. Česko se stalo 22. zemí světa a desátou v Evropě, kde byl YouTube lokalizován.
Google Maps je bezplatná internetová aplikace pro zobrazení map. Nabízí satelitní i letecké snímky ve vysokém rozlišení. Najdete zde funkci pro plánování tras a pro lepší orientaci také možnost panoramatického zobrazení ulic.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.