
Špičkový kompakt
Digitální fotoaparát Canon PowerShot G1 X Mark II vás nadchne svou univerzálností, která je typická pro kompaktní přístroje, ale i špičkovým výkonem, díky němuž si v ničem nezadá ani s moderními digitálními zrcadlovkami.
Přístroj se pyšní velkým snímačem a rychlým objektivem, které udělají z vašeho focení neopakovatelný zážitek.
Nadstandardní CMOS snímač
Fotoaparát je vybaven kvalitním 1,5" CMOS snímačem, který se může pochlubit rozlišením 12,8 Mpx. Ten svými plošnými rozměry odpovídá spíše zrcadlovkovému snímači APS-C (18,7 × 14,0 mm), máte tak možnost fotit 12,8Mpx snímky s poměrem stran 3:2 i 13,1Mpx snímky s poměrem stran 4:3. V každém případě se přitom dočkáte oslnivé kvality všech svých fotografií.


Kvalitní fotky i za sníženého osvětlení
S tímto digitálním foťákem se vysoce kvalitních snímků dočkáte i v případě, že budete fotit v setmělých interiérech či venku za šera. Přístroj se totiž může pochlubit objektivem s vysokou světelností a hodnotou citlivosti ISO až 12800. Tato výbava, kterou skvěle doplňuje i unikátní technologie HS System, se za všech okolností postará o špičkový výkon foťáku i v horších světelných podmínkách.
Ultra rychlé focení
Tento fotoaparát se postará o to, že vám už nikdy neuteče žádný prchavý okamžik. Využívá totiž moderního procesoru DIGIC 6, který zajišťuje nečekanou rychlost ovládání celého přístroje a také velmi krátkou odezvu. Foťák je schopen nadstandardně rychle ostřit, svým uživatelům navíc umožňuje prostřednictvím dvou ovládacích kroužků umístěných v obvodu objektivu ostření ještě vyladit.


Efektní rozostření pozadí
PowerShot G1 X Mark II disponuje 24mm širokoúhlým objektivem s 5x optickým zoomem. Světelnost f/2–3,9 s clonou s devíti lamelami pak umožňuje přesné oddělení hlavního snímaného objektu od jemně rozostřeného pozadí, které je typické pro fotografie vytvořené digitálními zrcadlovkami.
Moderní bezdrátové technologie
Canon PowerShot G1 X Mark II využívá nejmodernějších technologií, které vám za každé situace usnadní život. Jeho vestavěnou součástí je Wi-Fi adaptér, který vám umožní snadné propojení foťáku se smarphonem. Po spárování obou svých zařízení pak budete moci ovládat fotoaparát i dálkově – poslouží vám k tomu chytrá aplikace Canon CameraWindow.
Bezdrátové technologie Wi-Fi či NFC navíc umožňují i jednoduché zálohování multimediálního obsahu. K tomu vám poslouží užitečná služba CANON iMAGE GATEWAY.

CMOS (Complementary Metal–Oxide–Semiconductor) je technologie využívaná při výrobě většiny integrovaných obvodů – zejména u čipů, mikroprocesorů nebo pamětí.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
Digitální zoom je softwarová funkce sloužící pro elektronické přiblížení obrazu. Zatímco optický zoom funguje na základě změny snímacího úhlu, v případě digitálního zoomu se provádí výřez určité části ze snímané scény, která je poté zvětšena na původní velikost. Pokročilejší funkce digitálního zoomu mohou pomoci výsledný obraz ještě doostřit.
ISO Citlivost je jedním z parametrů určující expozici výsledného snímku. Značí míru citlivosti snímače na světlo. Při nastavení vyšší citlivosti, zůstává citlivost fotoaparátu stále stejná – mění se akorát způsob, jakým je snímek zpracován. Využívá se například při nedostatku světla, aby fotka nebyla příliš tmavá. Vyšší citlivost znamení i kratší expoziční čas.
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
SD (Secure Digital) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) je vylepšená technologie klasických SD karet, která v budoucnu umožní výrobu paměťových karet s kapacitou až 2TB. Nejnižší možná kapacita těchto karet je 64 GB. SDXC nejsou zpětně kompatibilní s předešlými verzemi SD karet, proto fungují pouze v zařízeních, která podporují SDCX technologii.
SDHC je nástupnickou technologií výroby karet SD. Mezi klíčová pozitiva se řadí především možnost výroby paměťových karet kapacit nad 2GB. Čtečky s podporou SHDC jsou zpětně kompatibilní s SD kartami.
LCD (Liguid Crystal Display) je zobrazovač z tekutých krystalů. Je tenké a ploché zobrazovací zařízení skládající se z omezeného (velikostí displeje) počtu barevných nebo monochromatických pixelů seřazených před zdrojem světla nebo reflektorem
HDMI (z anglické zkratky High Definition Multimedia Interface) je rozhraní využívané pro přenos nekomprimovaného multimediálního obsahu mezi zařízeními. Jedná se o neustále se vyvíjející technologii. Verze HDMI 1.4 dokáže podporovat nejmodernější Ultra HD rozlišení.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.