digitální zrcadlovka • 24,2Mpx snímač CMOS • obrazový procesor DIGIC 6 • upevnění objektivu EF/EF-S • ISO 100 až 12 800 (lze rozšířit až na 25 600) • vestavěný blesk • 19 křížových AF bodů • automatické ostření Hybrid CMOS AF III • automatický inteligentní scénický režim • automatické vyvážení bílé • kontinuální snímání až 5 snímků za sekundu • fotografie JPEG, RAW • Full HD video • 3" dotykový TFT displej Clear View II s variabilním úhlem natočení • USB, HDMI, konektor pro externí mikrofon • SD/SDHC/SDXC • hmotnost těla 555 g • rozměry 131,9×100,7×77,8 mm • dobíjecí baterie Li-Ion LP-E17
Foťte jako profík
Dívejte se kolem sebe, vnímejte krásy našeho světa a vše zaznamenávejte na nádherných fotkách a videích. Umožní vám to moderní digitální zrcadlovka Canon EOS 750D. Jedná se o špičkový fotoaparát, jejž ocení jak profesionálové, tak začínající fotografičtí nadšenci. Přístroj disponuje širokou škálou pokročilých funkcí a zároveň se může pochlubit i nadstandardní uživatelskou přívětivostí a flexibilitou.
V této variantě foťák dodáváme v klasickém černém provedení.
3palcový dotykový displej
Fotoaparát Canon EOS 750D je vybaven dotykovým TFT displejem Clear View II. Ten je variabilně otočný, takže můžete s jeho pomocí bez problému fotit i z neobvyklých úhlů. Prostřednictvím displeje pak také provedete veškerá nastavení – obsluha přístroje je velice intuitivní, podobně jako třeba ovládání chytrých mobilních telefonů.
Rozměr úhlopříčky displeje je 7,7 cm (3").
.jpg)
Moderní fotografické komponenty
Digitální zrcadlovka Canon EOS 750D disponuje moderním CMOS snímačem, který pracuje s parádním rozlišením 24,2 Mpx. Zárukou vysoce kvalitních fotografií je pak i špičkový obrazový procesor DIGIC 6, který také zajišťuje skvělou rychlost systému této zrcadlovky.
Při focení rychlých scén pak jistě oceníte i to, že fotoaparát dokáže při kontinuálním snímání vytvořit až 5 snímků za sekundu.
Automatické vyvážení bílé
Obrazový snímač této zrcadlovky zajistí vždy dokonalou vyváženost bílé barvy. Vaše snímky budou díky tomu za všech okolností dokonale osvětlené, a to i v případě, že je budete pořizovat ve zhoršených světelných podmínkách.
Tvořte skvělá Full HD videa
Pořízením digitální zrcadlovky Canon EOS 750D získáte nejenom kvalitní foťák, ale také špičkovou kameru. Pomocí tohoto přístroje totiž můžete natáčet videa ve vysokém Full HD rozlišení.
Canon Photo Companion
Stáhněte si do svého chytrého telefonu či tabletu aplikaci Canon Photo Companion a staňte se skutečným fotografickým expertem.
Tato aplikace vám zprostředkuje spoustu odborných poznatků a krůček po krůčku vás naučí, jak se zrcadlovkou pracovat.
.jpg)
CMOS (Complementary Metal–Oxide–Semiconductor) je technologie využívaná při výrobě většiny integrovaných obvodů – zejména u čipů, mikroprocesorů nebo pamětí.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
ISO Citlivost je jedním z parametrů určující expozici výsledného snímku. Značí míru citlivosti snímače na světlo. Při nastavení vyšší citlivosti, zůstává citlivost fotoaparátu stále stejná – mění se akorát způsob, jakým je snímek zpracován. Využívá se například při nedostatku světla, aby fotka nebyla příliš tmavá. Vyšší citlivost znamení i kratší expoziční čas.
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
PAL (phase alternating line) je evropská norma pro kódování barevného analogového vysílání vytvořená roku 1963 ve Velké Británii.
NTSC (National Television System(s) Committee) je standard pro kódování analogového televizního vysílání využívaný na většinové části amerického kontinentu, v Jižní Koreji, Japonsku a Filipínách. Pro běžné použití v našich podmínkách je vhodnější nastavení standardu PAL. V případě NTSC by na umělém osvětlení mohlo dojít k problikávání obrazu z důvodu odlišného elektrického napětí (v Evropě je používáno napětí 50 Hz, zatímco například v USA je to 60 Hz).
MP4 je multimediální kontejner, který představuje novější alternativu ke staršímu kontejneru AVI. Na rozdíl od AVI umožňuje přidání více titulků, zvukových stop i 3D objektů. Kromě toho nabízí také možnost streamování videa.
SD (Secure Digital) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) je vylepšená technologie klasických SD karet, která v budoucnu umožní výrobu paměťových karet s kapacitou až 2TB. Nejnižší možná kapacita těchto karet je 64 GB. SDXC nejsou zpětně kompatibilní s předešlými verzemi SD karet, proto fungují pouze v zařízeních, která podporují SDCX technologii.
SDHC je nástupnickou technologií výroby karet SD. Mezi klíčová pozitiva se řadí především možnost výroby paměťových karet kapacit nad 2GB. Čtečky s podporou SHDC jsou zpětně kompatibilní s SD kartami.
TFT (Thin Film Transistor) je typ LCD panelu tvořený jednotlivými drobnými tranzistory, kde každý z nich řídí jeden obrazový bod (subpixel).
HDMI (z anglické zkratky High Definition Multimedia Interface) je rozhraní využívané pro přenos nekomprimovaného multimediálního obsahu mezi zařízeními. Jedná se o neustále se vyvíjející technologii. Verze HDMI 1.4 dokáže podporovat nejmodernější Ultra HD rozlišení.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.