
Canon EOS 1200D je snadno ovladatelná digitální zrcadlovka, která vám nabídne maximální výkon a přinese vytoužené výsledky. To vše v klasickém těle, příznačném pro DSLR, s atraktivním černým designem, ergonomickým držením a intuitivním ovládáním. Výsledky své umělecké činnosti si prohlédněte na prostorném 3palcovém LCD displeji.
Vysoce citlivý obrazový snímač CMOS disponuje skutečně vysokým rozlišením 18 Mpx, abyste zachytili to podstatné v nejlepší kvalitě a neměli problém důležité okamžiky vytisknout ve velkém (až do formátu A2) či ořezat bez ztráty detailů. Dokonalého ostření je dosaženo díky skupině devíti zaostřovacích bodů fotoaparátu, které zaručí ostré fotografie plné těch nejmenších podrobností. Objekt můžete umístit buď do středu záběru, nebo mimo něj pro zajímavou kompozici. O rychlost a výkonnost přístroje se stará moderní procesor Digic 4.
Ve chvíli, kdy komponujete scénu před vámi, EOS 1200D analyzuje obraz na základě barev, jasu, pohybu nebo tváří a pomáhá vám tak vybrat optimální nastavení fotoaparátu pro konkrétní záběr, ať už snímáte krajinu či sportovní událost. Zhorší-li se světelné podmínky, zařízení zvýší citlivost a vaše fotografie zůstanou stále ostré, aniž byste museli sahat po blesku (vestavěném nebo externím) či stativu. V Canonu totiž dobře vědí, že přirozené světlo umí nejlépe vystihnout atmosféru scény.
Popusťte uzdu fantazii a bavte se kreativními efekty, které fotoaparát nabízí. Experimentujte s jedním z pěti filtrů jako například Černobílé zrno, Levný fotoaparát nebo Rybí oko. Svou vlastní invenci ukažte v manuálních režimech s prioritou času či clony (Tv, Av či M). Naplno také využívejte funkcí vyvážení bílé pro dosažení co nejpřirozenějšího světla - zvolte automatiku, pokud se chcete plně věnovat kompozici, nebo si sami vyberte nejlepší možnost.
Fotoaparát je koncipován tak, aby bylo jeho ovládání co možná nejintuitivnější a nejpřívětivější. Abyste se ovšem nemuseli učit celý návod nazpaměť, můžete použít doprovodnou aplikaci pro chytré telefony "EOS průvodce" (Google Play a AppStore). Ten vám pomůže probádat všechny funkce a způsoby ovládání, vysvětlí kreativní možnosti jednotlivých objektivů a pomocí interaktivních úloh plně rozvine vaše schopnosti.
CMOS (Complementary Metal–Oxide–Semiconductor) je technologie využívaná při výrobě většiny integrovaných obvodů – zejména u čipů, mikroprocesorů nebo pamětí.
JPEG je standardní metoda ztrátové komprese používané pro ukládání počítačových obrázků ve fotorealistické kvalitě. Formát souboru, který tuto kompresi používá, se také běžně nazývá JPG
ISO Citlivost je jedním z parametrů určující expozici výsledného snímku. Značí míru citlivosti snímače na světlo. Při nastavení vyšší citlivosti, zůstává citlivost fotoaparátu stále stejná – mění se akorát způsob, jakým je snímek zpracován. Využívá se například při nedostatku světla, aby fotka nebyla příliš tmavá. Vyšší citlivost znamení i kratší expoziční čas.
Full HD (někdy též označováno jako 1080p) je standardizované rozlišení 1920x1080px v poměru stran 16:9. Nabízí tak mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD ready a HD+. Výsledkem je detailnější a jemnější obraz, což oceníte nejen při sledování filmů, ale i při hraní her nebo čtení textů na internetu. Dnes se navíc veškerý obraz přizpůsobuje tak, aby vyhovoval požadavkům pro Full HD rozlišení. Ještě vyšší rozlišení pak představuje Ultra HD.
PAL (phase alternating line) je evropská norma pro kódování barevného analogového vysílání vytvořená roku 1963 ve Velké Británii.
NTSC (National Television System(s) Committee) je standard pro kódování analogového televizního vysílání využívaný na většinové části amerického kontinentu, v Jižní Koreji, Japonsku a Filipínách. Pro běžné použití v našich podmínkách je vhodnější nastavení standardu PAL. V případě NTSC by na umělém osvětlení mohlo dojít k problikávání obrazu z důvodu odlišného elektrického napětí (v Evropě je používáno napětí 50 Hz, zatímco například v USA je to 60 Hz).
MOV je multimediální formát vyvinutý společností Apple pro přehrávač QuickTime. Vyniká však úžasnou kompatibilitou se spoustou jiných mediálních přehrávačů i editačních nástrojů. Mimo platformy Macintosh jej podporují i Windows.
SD (Secure Digital) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) je vylepšená technologie klasických SD karet, která v budoucnu umožní výrobu paměťových karet s kapacitou až 2TB. Nejnižší možná kapacita těchto karet je 64 GB. SDXC nejsou zpětně kompatibilní s předešlými verzemi SD karet, proto fungují pouze v zařízeních, která podporují SDCX technologii.
SDHC je nástupnickou technologií výroby karet SD. Mezi klíčová pozitiva se řadí především možnost výroby paměťových karet kapacit nad 2GB. Čtečky s podporou SHDC jsou zpětně kompatibilní s SD kartami.
TFT (Thin Film Transistor) je typ LCD panelu tvořený jednotlivými drobnými tranzistory, kde každý z nich řídí jeden obrazový bod (subpixel).
HDMI (z anglické zkratky High Definition Multimedia Interface) je rozhraní využívané pro přenos nekomprimovaného multimediálního obsahu mezi zařízeními. Jedná se o neustále se vyvíjející technologii. Verze HDMI 1.4 dokáže podporovat nejmodernější Ultra HD rozlišení.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.