.jpg)
Ideální kombinace plynu a elektřiny
Jste zastánci vaření na plynu, ale troubu byste chtěli mít elektrickou a ještě k tomu multifunkční? Pak sáhněte po kombinovaném sporáku v klasickém bílém provedení Beko FSM 62330 DWT, který splní veškeré vaše požadavky.
Praktický ovládací panel si hned osvojíte, protože ovládání formou otočných knoflíků patří mezi nejoblíbenější a zároveň nejjednodušší. Uprostřed panelu se pak nachází účelný digitální časovač.
Výkonné hořáky a bezpečnostní výbava
Plynový sporák vám nabízí snadnou a rychlou přípravu oblíbených pokrmů díky čtyřem hořákům – 1x malý (1000 W), 2x střední (každý 2000 W) a 1x velký (2900 W). Při zapalování hořáků již nemusíte hledat sirky ani zapalovač. Každý ovládací knoflík k příslušnému hořáku je vybaven integrovaným zapalováním.
I o bezpečnost je dokonale postaráno. Bezpečnostní pojistka zastaví přívod plynu do varné desky v případě, že by nedopatřením došlo k zhasnutí plamene.


Připravíte až 3 pokrmy najednou
Elektrická trouba pojme velké množství jídla, díky objemu 72 litrů v ní hravě zvládnete připravit i lahodnou kachničku. S přípravou oblíbených pokrmů vám pomůže 7 pečicích programů. Kromě běžných variant a jeho kombinací máte k dispozici také gril, 3D pečení či uživateli oblíbené rozmrazování.
Specialitkou tohoto modelu je 3D pečení. Nová generace pečení zajistí rovnoměrnou distribuci tepla napříč celou troubou. Díky tomu můžete v troubě připravit až tři pokrmy najednou aniž by se navzájem promíchaly jejich chutě a vůně a dosáhnete tak pokaždé perfektních výsledků.
Funkce grilování se již běžně nachází v klasických i mikrovlnných troubách. V případě standardních pečicích trub můžete tuto funkci využít pro pečení větších kusů masa. Některé, včetně stolních modelů, bývají vybaveny otočným rožněm pro rovnoměrné opečení pokrmu ze všech stran.
Grilování u mikrovlnných trub je oblíbené zejména pro to, že dodává pokrmům zlatavou barvu a křupavou kůrčičku, která výrazně zlepšuje jejich chuť. Nejčastěji se používá pro přípravu párků, klobásek, tenkých plátků masa nebo k zapékání baget a lasagní.
Systém automatického odmrazování se postará o pravidelné odstraňování námrazy místo vás. Dnes se již běžně nachází ve všech chladničkách i mrazničkách. Spotřebiče s tímto systémem se každých 24 hodin na chvíli vypnou, námraza na vnitřních stěnách zkapalní a poté je odvedena do výparníku.
Trouby jsou vybavené speciálními čisticími funkcemi. Zcela bez práce je pyrolytické čištění. Stačí pouze nastavit program čištění a teplota v troubě během procesu stoupne až na 500 °C. Během čištění dojde doslova ke spálení všech nečistot na prach. Následně je stačí už jen setřít. Další variantou je tzv. Aquaclean. Do trouby dáte pekáč naplněný půl litrem vody a aktivujete funkci čištění. Působením páry dojde ke změknutí nečistot, které se poté mnohem lépe odstraňují. Čištění také napomáhá katalytický povrch trouby. Na katalytických stěnách se nečistoty, mastnota ani tuk neusazují, a proto je stačí pouze otřít hadříkem.
Dětský zámek slouží jako opatření proti nechtěnému vypnutí nebo přepnutí nastavení spotřebiče.
Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G). U mnoha velkých spotřebičů se od 1. 3. 2021 změnilo značení, a proto se již nesetkáte s plusky u třídy A. Obecně tak platí, že spotřebiče dříve označované A+++ získají B, A++ budou označovány jako C a A+ se posunou to energetické třídy D. Energetické štítky najdete na domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.