
Elegantní smartphone pro náročné
ASUS Zenfone 3 je špičkovým chytrým mobilním telefonem, který vás potěší vysokým výkonem i širokou škálou nejmodernějších funkcí. Na první pohled vás však zaujme zejména svým oslnivým designem, který pracuje s propojením přírodních krás s inovacemi moderního světa.
Telefon se pyšní skleněným displejem a kovovým tělem, jeho povrch je vyšperkován elegantními soustřednými kruhy.
Kvalitní zobrazení
S tímto mobilním telefonem od společnosti ASUS se můžete za všech okolností spolehnout na krásně ostrý a čistý obraz. Ať už budete sledovat videa, nebo si třeba prohlížet fotky ze včerejší party, díky 5,2" IPS displeji se vždy dočkáte skvělé grafické kvality. Smartphone totiž pracuje s vysokým Full HD rozlišením 1920x1080 px.


Špičkový hardware
O bezproblémový chod všech vašich chytrých aplikací se postará kvalitní hardwarová sestava, v jejímž čele stojí moderní osmijádrový procesor Qualcomm 8953, který pracuje na frekvenci 2,0 GHz. Kapacita operační paměti činí 4 GB RAM, spolehnout se tak můžete i na rychlý multitasking.
Profesionální foťák
Integrovaný fotoaparát smartphonu ASUS Zenfone 3 zaručeně ocení i největší fotografičtí nadšenci. Jedná se totiž o foťák s rozlišením 16 Mpx a světelností f/2.0. O vždy ostré a kvalitní fotky se postará i pokročilá technologie PixelMaster 3.0, zárukou kvality jsou pak i nejmodernější senzory Sony IMX298 a šestičlenný objektiv Largan s čočkou, kterou chrání speciální safírová vrstva.


Nejnovější OS
Jako softwarový základ využívá tento mobilní telefon populární operační systém Android 6.0 Marshmallow. Ten vám mj. umožní přístup k populárním službám společnosti Google – využívat budete moci Gmail nebo třeba oblíbené Mapy Google.
Zpřístupněna vám bude i služba Google Play, prostřednictvím které budete moci snadno stahovat nepřeberné množství chytrých aplikací a her.
Dvě SIM karty najednou
ASUS Zenfone 3 patří mezi telefony typu Dual SIM, jedná se tedy o mobil, který disponuje dvěma sloty na SIM kartu. Můžete tak bez problému používat dvě různá telefonní čísla zároveň a jednoduše si před každým voláním či odesláním SMS zprávy zvolit, kterou SIM kartu si pro daný úkon přejete použít. Snadno tak například oddělíte pracovní hovory od těch soukromých, případně můžete promyšleně kombinovat výhodné cenové nabídky dvou různých operátorů.

MicroSD je formát paměťové karty odvozený od formátu SD. Využívá se zejména pro rozšíření paměti mobilních telefonů, tabletů nebo rozšiřitelných USB flash disků. Podle velikosti paměti se dále děli na standard MicroSDHC (do 32 GB) a MicroSDXC (nad 64 GB). Zařízení s těmito novými standardy jsou zpětně kompatibilní se standardem SD. Naopak zařízení typu SD již tyto karty nepodporují.
LED (light emitting diode) je obrazová technologie využívající podsvícení diodami emitujícími světlo. Využití této technologie přispívá k vysokým úsporám energie a ke dlouhé životnosti osvětlení.
GSM je dnes již nejrozšířenější standard pro mobilní komunikaci. Byl vyvinut v roce 1982 s cílem vytvořit otevřený celoevropský standard pro nový digitální systém.
GPRS (General Packet Radio System) je technologie umožňující efektivnější využití přenosových schopností mobilních telefonů. Díky GPRS je například možné se mobilním telefonem připojit k internetu.
EDGE (Enhanced Data rates for Global Evolution) je technologie pro přenos dat v mobilních sítích. Spadá do rodiny připojení druhé generace (2G).
UMTS (Universal Mobile Telecommunication System) je standard pro přenos mobilních dat. Díky vysoké rychlosti umožňuje posílání větších souborů i e-mailů s velkými přílohami. Dále také zvládne zprostředkovat online telefonní komunikaci přes aplikace jako Skype či Windows Live Messenger.
WDCMA (Wideband Code Division Multiple Access) je standard definující satelitní a pozemní mobilní služby. Spadá do rodiny připojení třetí generace (3G) a v současné době se jedná o nejpomalejší dostupné mobilní připojení.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
Wi-fi Direct (dříve Wi-fi P2P) je standard Wi-fi, který umožňuje propojení dvou a více zařízení, aniž by bylo nutné využívat bezdrátový přístupový bod.
NFC (zkratka anglických slov Near Frield Communication, která lze přeložit jako Komunikace na blízkou vzdálenost) je technologie, která slouží k bezdrátové komunikaci mezi elektrickými přístroji, a to do maximální vzdálenosti 4 cm. Tato krátká vzdálenost se dá považovat za ochranu před nežádoucím připojením jiného zařízení.
Android je hojně rozšířený operační systém, jehož vývoj má na starosti společnost Google. Původně se vyskytoval u chytrých mobilních telefonů, ale nyní jej běžně naleznete i v tabletech a chytrých hodinkách. Je založený na linuxovém jádře, které funguje jako otevřený software. Mimo to Android nabízí širokou škálu aplikací z obchodu Google Play, kde samozřejmě nechybí ty nejpopulárnější přímo od Googlu jako je Gmail, Google Mapy nebo prohlížeč Google Chrome. Vybírat můžete rovněž ze statisíců jiných aplikací od zábavných her, přes mapy, slovníky, jízdní řády až po sociální sítě.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
Funkce A-GPS (Assisted GPS) pomáhá urychlit zjištění aktuální pozice přijímače. Oproti běžnému systému GPS, který využívá data ze satelitů, může tato funkce získávat informace o poloze prostřednictvím sítě wifi nebo datového připojení.
GPS (Global Positioning System) je technologie globální navigace využívající sítě orbitálních satelitů, pomocí níž jsme schopni zjistit s vysokou přesností a okamžitě polohu hledaného předmětu nebo svoji vlastní.
MMS (Multimedia Messaging Service) je služba umožňující posílání obrázků, hudby a videoklipů mezi mobilními telefony.
USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači. Nahrazuje dříve používané způsoby připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné druhy periférií – tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích pevných disků a externích optických mechanik.