Důležitým aspektem je procesor Intel Pentium Dual-Core, který pracuje na frekvenci 1,8 GHz, který u notebooku Asus X550CC-XX478H doplňují 4 GB operační paměti typu DDR3. Hráče jistě potěší nesdílená grafická karta NVIDIA GeForce GT 720M, která vám umožní bezproblémové hraní her. Úholpříčka displeje je 15.6 palců s rozlišením 1366 x 768.
V další výbavě najdeme například vestavěnou webkameru, čtečku paměťových karet a pro rychlejší zvládání pracovních záležitostí poslouží i numerická klávesnice. Samozřejmě nechybí ani bezdrátové Wi-Fi a Bluetooth.
Funkce, kterou ocení uživatelé především při dlouhé a náročné práci, je speciální chlazení za pomoci teplovodivých trubic (heatpipe), které odvádí odpadní teplo z procesoru a dalších komponent dostatečně daleko od oblasti těla notebooku, tedy z místa, kam si uživatel odkládá dlaně svých rukou.
Parametry a specifikace:
Úhlopříčka v palcích
15.6 "
Operační systém
Windows 8
Kapacita pevného disku
750 GB
Paměť (RAM)
4 GB
Konstrukce
notebook
Procesor
Intel Pentium Dual-core
Frekvence
1800 MHz
Samostatná grafická karta
ano
Paměť grafické karty
2048 MB
Grafické karty
NVIDIA GeForce řady 7xx
Rozlišení displeje
1366 x 768
Dotykový displej
ne
Mechanika
DVD±R/RW
Typ uložného media
HDD
Výdrž baterie (až)
5 Hodiny
Samostatné numerické klávesy
ano
USB 3.0
1
USB 2.0
1 ×
Čtečka karet
ano
Čtečka otisků prstů
ne
UMTS (3G standard)
ne
Wi-Fi
Ano
Bluetooth
Ano
LAN(RJ45)
ano
VGA výstup
ano
DVI výstup
ne
HDMI výstup
ano
DisplayPort
ne
eSATA
ne
64-bitový operační systém
ano
Šířka
380 mm
Výška
3.2 mm
Hloubka
251 mm
Hmotnost
2.3 kg
Barva
stříbrná
Manažerský notebook
ano
Kancelářský notebook
ano
Vyrovnávací paměť se využívá pro dočasné uchování dat do doby, než dojde k jejich přesunu na jiné místo. Slouží pro vyrovnání rozdílu v rychlosti přijímání dat a jejich zpracování. Čím větší kapacitu vyrovnávací paměť má, tím vyšší je rychlost zápisu dat na disk.
TDP (Thermal Design Power) uvádí hodnotu nejvyššího možného výkonu, kterou musí chladicí systém počítače umět odvést. Například u elektrických čipů se hodnota ztrátového tepla rovná výši spotřeby.
Tjunction udává hodnotu nejvyšší možné provozní teploty.
Takzvané bezkonfliktní produkty neobsahují minerály, jejichž prodej by podporoval financování ozbrojených skupin v Demokratické republice Kongo a dalších přilehlých zemích.
ECC (Error Checking and Correcting) je technologie sloužící k detekci a k opravě chyb.
HDD (Hard Disk Drive) je paměťové médium využívající rotující kotouče s vrstvami magnetického materiálu, řízené počítačovou jednotkou.
SATA (Serial Advanced Technology Attachment) je název počítačové sběrnice, která umožňuje připojení velkokapacitních paměťových zařízení, jako jsou například pevné disky.
SD (Secure Digital) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) je vylepšená technologie klasických SD karet, která v budoucnu umožní výrobu paměťových karet s kapacitou až 2TB. Nejnižší možná kapacita těchto karet je 64 GB. SDXC nejsou zpětně kompatibilní s předešlými verzemi SD karet, proto fungují pouze v zařízeních, která podporují SDCX technologii.
SDHC je nástupnickou technologií výroby karet SD. Mezi klíčová pozitiva se řadí především možnost výroby paměťových karet kapacit nad 2GB. Čtečky s podporou SHDC jsou zpětně kompatibilní s SD kartami.
LED displej využívá podsvícení pomocí světlo emitujících diod, čímž je dosaženo vyššího kontrastu s absolutně nulovým únikem světla. Mezi další výhody této technologie patří i nižší spotřeba energie a dlouhá životnost.
Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, tablet nebo osobní počítač.
S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) je rozhraní sloužící k přenosu digitálního zvuku. Bylo vytvořeno především pro použití u DVD přehrávačů, které byly propojené s domácím kinem. Také jej můžete nalézt u mnoha digitálních přijímačů. Rozhraní S/PDIF se dělí na optickou a koaxiální variantu konektoru, přičemž některá zařízení nabízejí varianty obě.
Touchpad je vstupní zařízení používané u notebooků, kde nahrazuje funkci počítačové myši. Ovládá se pomocí prstu, který je snímán pomocí speciálních senzorů, jehož poloha je poté zjištěna na základě naměřených vzorků. Proto není možné ovládat touchpad hrotem tužky nebo prstem v rukavici. Na trhu najdete i externí modely, které se dají připojit k osobnímu počítači například pomocí USB rozhraní.
Intel Wireless Display je technologie společnosti Intel, která podporuje bezdrátový přenos obrazu ve vysokém rozlišení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Takto mezi sebou můžete sdílet obsah různých zařízení, jako jsou televize, smartphony nebo notebooky.
Execute Disable Bit je funkce vytvořená společností Intel. Funguje jako bezpečnostní štít proti malwaru, který by mohl vložením vlastního kódu do počítačového úložiště převzít kontrolu nad celým systémem.
Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI) je rozšíření v procesorech, které slouží ke zrychlení běhu aplikací.
Intel® Demand Based Switching je technologie vyvinutá za účelem řízení spotřeby energie.
Intel® Enhanced Halt State je funkce procesoru zajišťující úsporu energie. Je známá také pod názvem C1E.
Intel® Insider™ představuje systém ochrany obsahu při streamování HD videí. Takto šifrovaný obsah nemůže být zachycen bezdrátově, což by vedlo k vytváření nelegálních kopií.
Intel® Smart Cache je technologie používaná ve více jádrových procesorech pro optimální využití mezipaměti s cílem zvýšení výkonu a snížením energetické náročnosti.
Enhanced Intel SpeedStep (EIST) je technologie určená ke správě chlazení spotřeby a energie. Byla vyvinuta společností Intel jako řešení pro úsporu energie u přenosných počítačů.
Intel® Anti-Theft (Intel® AT) je technologie sloužící pro zabezpečení počítače v případě odcizení. Funguje na hardwarové i softwarové úrovni. K úplnému odstranění zabezpečení tak již nestačí pouze smazat disk se systémem. Služba je poskytována prostřednictvím několika poskytovatelů, u nichž je třeba se zaregistrovat.
Technologie Intel® Clear Video umožňuje sledování videí ve vysokém rozlišení. Uživatel si může vychutnat skvělou podívanou s realistickým zobrazením barev.
Technologie Intel® Clear Video pro MID (CVT for MID – Mobile Internet Devices)je technologie umožňující sledování videí ve vysokém rozlišení. Je určena pro přenosná zařízení s podporou internetového připojení.
Intel® FDI (Flexible Display Interface) je technologie zajišťující komunikaci mezi grafickou kartou a řadičem procesoru.
Intel® Hyper Threading (Intel® HT Technology) je technologie, která podporuje využití tzv. „virtuálních procesorů“. Jeden procesor tak funguje jako vícero. Na základě toho zasílají aplikace uvnitř počítače více instrukcí a příkazů ke zpracování, což vede ke zvýšení efektivity výkonu.
Technologie Intel® InTru™ 3D umožňuje sledování videa i hraní her ve 3D rozlišení s použitím speciálních 3D brýlí.
Pomocí Technologie Intel® My WiFi můžete ze svého počítače nebo notebooku vytvořit přístupový bod pro bezdrátové sdílení multimediálního obsahu.
Intel® Quick Sync Video je technologie, která umožňuje rychlou konverzi videa, nahrávání obsahu obrazovky i video hovory.
Intel® Rapid Storage představuje nejnovější technologii pro ukládání dat. Nabízí vyšší výkon, nižší spotřebu energie a zároveň také spolehlivou ochranu uloženého obsahu v případě selhání pevného disku.
Technologie Intel® Trusted Execution byla vytvořena s cílem zajistit uživatelům bezpečnou práci na počítači. Pomáhá ověřovat pravost platformy i operačního systému a zajistí, aby se ověřený systém spouštěl pouze v důvěryhodném prostředí.
Turbo Boost je funkce, která umožňuje zvýšení frekvence procesoru.
Technologie Intel® Virtualization je souhrn různých technologií a funkcí, které slouží pro virtualizaci hardwaru a softwaru. Umožňuje například vytvoření několika virtuálních počítačů na jednom fyzickém, aniž by jakkoli došlo ke snížení jeho výkonu.
Technologie Intel® Virtualization je souhrn různých technologií a funkcí, které slouží pro virtualizaci hardwaru a softwaru. Umožňuje například vytvoření několika virtuálních počítačů na jednom fyzickém, aniž by jakkoli došlo ke snížení jeho výkonu.
Lithium-iontová baterie (Li-ion) se vzhledem ke svému menšímu objemu vyznačuje vysokou hustotou energie. Proto je také často využívána u přenosných zařízení. Oproti jiným typům akumulátorů netrpí samovybíjením a tzv. „paměťovým efektem“. Paměťový efekt je zjednodušený název pro jev druhého stupně vybíjení, který vzniká při opakovaném vybíjení na malou, ale stále stejnou hloubku vybití, čímž může dojít k náhlému poklesu napětí článku.
HDD (Hard Disk Drive) je paměťové médium využívající rotující kotouče s vrstvami magnetického materiálu, řízené počítačovou jednotkou.